Gustavo A. Becquer: Gustavo A. Becquer (a spanyol Heine) dalai és válogatott meséi. Fordította: Kőrösi Albin. Bp.,1902,(Korvin-ny.) Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
William Shakespeare: A vihar. Fordította: Babits Mihály. Bp.,1916, Athenaeum, 135 p. Kiadói papírkötés, foltos, kissé szakadozott borítóval,részben szétvált gerinccel. Babits Mihály fordításában megjelent első kiadás. Shakespeare halálának 300. évfordulójára jelent meg.
Eötvös Károly munkái sorozat 10 kötete (A nazarénusok, Aki örökké bujdosott és egyéb elbeszélések, Emlékezések, A két ördög vára, A nagy per I-III., Gróf Károlyi Gábor följegyzései I-II., Magyar Alakok,) Bp., 1901-1905, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott szecesziós egészvászon kötés, Gottermayer N.-féle kötésben, festett lapélekkel, jó állapotban.
Karriérek sorozat 3 kötete, Balla Ignác: Edison. Budapest, 1912. Cholnoky Jenő: Nagy Tudósok; Amerika koronázatlan királyai. Karriérek Kiadóhivatala. Aranyozott egészvászon kötésben, jó állapotban
Széchenyi. A magyarság hódolása a legnagyobb magyar születésének százötvenedik évfordulóján. Bp., 1942, Athenaeum, 330 p.+31 t. Kiadói dombornyomású egészvászon-kötésben, javított gerinccel, kötéssel, 3 hiányzó illusztrációval (Horthy Miklós (4. oldal), Bárdossy László (6. oldal), Országos Széchényi Emlékünnep a pesti Vigadóban (8. oldal.))