Jókai Mór: Véres könyv. Csataképek a keleti háborúból. Jókai Mór összes művei. Nemzeti Kiadás XIX. kötet. Bp.,1894, Révai. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopott.
Tolnai Világlexikon. IV. kötet. Bp.,1914, Magyar Kereskedelmi Közlöny. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, fém plakettel, pici kopásnyomokat, pici foltot leszámítva jó állapotban.
A Pesti Hírlap Lexikona. A mindennapi élet és az összes ismeretek kézikönyve egy kötetben A-Z. Bp., 1937, Pesti Hírlap. Kiadói egészvászon kötésben, kissé kopott gerinccel.
Vegyes ponyva tétel: Pesti Hírlap könyvek sorozat 28 kötete+Milliók könyve sorozat 6 kötete, valamint további 3 db ponyva, összesen: 37 db: Különféle kiadásban. Változó, többnyire szakadozott, kissé viseltes állapotban.
Pór Antal-Schönherr Gyula: Az Anjou ház és örökösei. (1301-1439.) A Magyar Nemzet Története III. kötet. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp.,1895, Athenaeum. Kiadói aranyozott, festett, egészvászon-kötés, kopott borítóval, hiányzó gerinccel, két lap és egy illusztráció kijár.
Tolnai Világtörténelme: Az újkor története. A felfedezések, a reformáció és az ellenreformáció kora. Bp.,é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a hátoldalán folttal, a gerincén kis sérüléssel, laza fűzéssel.
Monumenta Literarum II. sorozat 12 füzete (1-4,6,8-12.) (Bp.,1982, Magvető.) Papírkötésben, a 12. füzet hátsó borítója szakadt, hiányos, egyébként jó állapotban.