Szép Ernő: Élet, halál. Bp., 1916, Dick Manó. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült, kissé hiányos gerinccel, kissé szakadt papírborítóval, a kötése sérült, és hibás, az első 32 oldal meglazult, részben kijár, 33-80. oldalak a 130-131. oldalak között találhatók a könyvben, 33-80. oldalak kijárnak. A borító illusztrációja Falus Elek (1884-1950) munkája.
Takáts Sándor: A régi Magyarország jókedve. Bp.,1929, Athenaeum. Második, bővített kiadás. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítóval, kissé foltos gerinccel. Basch Árpád szecessziós borítójával.
Marssó József: A titokzatos alagút. Jaski István rajzaival. Bp.,é.n., Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói kopottas félvászon-kötés, de belül jó állapotban.
Tutsek Anna: Vidorka. Regény fiatal leányok számára. Ifjusági könyvek. Bp., 1916, Singer és Wolfner. Harmadik kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, 78-83. oldalak között a lapok kijárnak, de egyébként jó állapotban.
Marltitt E.: Gizella grófnő. Fordította Kárpáti János. Bp., 1896, Singer és Wolfner. Második kiadás. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötésben, Wolfner J. -kötésben, kopottas borítóval, az elülső kötéstáblán a vászon egy kis részen hullámos.
Ligárt Mihály: Vezérkönyv a beszéd- és értelemgyakorlatok tanításához. Pápa, 1912, Főiskolai-ny. Átkötött kissé kopottas félvászon-kötés, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány.
Szász Károly: Cziprus. Versek. Bp., é.n., Franklin. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, javított gerinccel, a borítón belül amatőr javítás nyomaival.
Gárdonyi Géza: Göre Gábor: Göre Gábor bíró úr könyve. Ez ebbül a könyvbűl mán a hatodik eresztés. Bp.,é.n.,Singer és Wolfner. Szövegközti rajzokkal. Kiadói kopottas aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, Wolfner J. Könyvkötő, benne illusztrált papírboríróval, kissé sérült gerinccel.
Hangay Sándor (1888-1953): Gedichte (Versek). Leipzig, é.n., Xenian-Verlag. 1 t.+VII+1+86 p. Kiadói fűzött papírkötés, kissé foltos gerinccel, aranyozott felső lapélekkel, német nyelven, Kolozsvári Andor (1900-1982) ex libris-szével. Jó állapotban./ Paperbinding, with spotty spine, in German language.
Adalbert von Chamisso: Schlemihl Péter csodálatos története. Fordította Bálint Lajos. Zádor István nyolc eredeti kőnyomatával. A kötésterv Végh Gusztáv munkája. Bp.,1921, Genius, 123 p. 8 t. Kiadói aranyozott félvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, kopott, foltos borítóval. Megjelent 1000 példányban. Számozatlan példány.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.