Jókai Mór: Egy magyar nábob. Képes díszkiadás. Goró Lajos hatvankét szövegrajzával, és nyolc aquarelljével.Bp., 1894, Athenaeum, 1 t.+XII+500+2 p.+ 8 t. Kiadói aranyozott, dombornyomásos egészvászon-kötésben, gerincen sérüléssel
Ibsen Henrik: A népgyűlölő. A társadalom támaszai. Fordította: Vikár Béla- Lázár Béla. (Két mű egy kötetben.) Magyar Könyvtár. Bp.,é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Korabeli díszes, dombornyomott egészvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel.
Robert Prechtl: Titánok bukása. Egy korszak elmúlása. Fordította: Gergely Janka. Bp, 1938, Grill Károly. Kiadói papírkötés, a borító kissé szakadozott, a borító szélei kissé gyűröttek.
Kosztolányi Dezső: Őszi koncert. Kártya. Magyar Költők III. kötet. Modern Könyvtár 54. Bp., 1911, Politzer Zsigmond és Fia, 29+3 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés.
Pulszky Ferenc: Ábránd és valóság. I-III. rész. I.: Mese a csillagfiról és a királyfiról. II. rész: Jellemrajzok Eötvös, Széchenyi, Deák, Dessewffy Aurél. III: rész: Utivázlatok. Visszaemlékezések. Nemzeti könyvtár XL. kötet. Bp., é.n., Aigner Lajos, 8+IV+204+2+132+2+239 p. Később átkötött félvászon-kötés, a három rész egybekötve, kissé kopottas borítóval, de belül jó állapotban.
Móricz Zsigmond: Vidéki hírek és más elbeszélések. Bp., 1917, Táltos Kiadása. Első kiadás! Haranghy Jenő illusztrációival. Átkötött egészvászon kötés. Jó állapotban.
B. Csűrös Emilia: Hadik András népe. Györgyfi György rajzaival. Bp., é.n., Szent István-Társulat. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, de belül jó állapotban. Ritka!