Ujabb Nemzeti Dalkönyvecske. Összeállította: Radó Antal. Bp., 1897, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai), XVIII+431 p. Második, módosított és bővített kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötésben, kissé kopással a borító sarkain és a gerincen, kissé laza fűzéssel.
Radó Antal: Firdusziból. Feridún és fiai. Bp., é.n. ,Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai), XXIII+125+2 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, foltos borítóval.
Szász Károly kisebb műfordításai III. kötet. Német,francia, angol s vegyes költők. Bp., 1873, Ráth Mór, VII+361+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés,aranyozott lapélekkel, a borító alsó sarkai kissé kopottas, kissé fakó, kissé sérült gerinccel, az elülső és hátsó előzéklapokon bereagasztott címkékkel.
Kerényi Frigyes (Vidor Emil): Költemények. Pest, 1844, Landerer és Heckenast, 188+6 p. Első kiadás. Korabeli egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, foltos lapokkal, a címlap hátoldalára beragasztott árnyképpel. Kerényi Frigyes (1822-1852), a fiatalon elhunyt költő első verseskötete. A Petőfi által alapított Tízek Társasága tagja, a költő barátja volt. Versei számos korabeli lapban megjelentek, 1844-ig Vidor Emil álnéven publikált.
Tamási Áron: Téli verőfény. Az Erdélyi Szépmíves Céh jubileumi díszkiadása. Kolozsvár, é.n., Erdélyi Szépmíves Céh, 193 p. Kiadói félvászon kötés, kopott borítóval, ex libris-szel.
Vegyes könyvtétel, Jókai Mór könyvei, 3 db: Egy játékos, aki nyer I-II. A Fránya Hadnagy. Bp., é.n, Révai. Kiadói festett egészvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítókkal, az egyik elülső kötéstáblája kissé sérült.
Horváth Béla: Nyugati Szél. Horváth Béla műfordításai. Budapest, é.n., Új Idők Irodalmi Intézet Rt. (Singer és Wolfner Rt.) Kiadói egészvászon kötés, kissé sérült gerinccel.
A magyar költészet kincsesháza. Szerk.: Endrődi Sándor. Bp.,[1895], Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt., 6+CXXVI ( helyesen:63)+1508 (helyesen: 754)+2 p. Kiadói egészvászon kötés, kopottas borítóval, sérült gerinccel, ajándékozási sorokkal, de belül jó állapotban.
Gaal Mózes: Kenyér és becsület. Bp., 1913, Franklin. Harmadik kiadás. Kiadói festett, aranyozott, piros egészvászon-kötés, kopottas borítóval, az utolsó lap és a szennylap kijár.
Gaal Mózes: Hősök regéje. Első rész: Achilles haragja. Második rész: A bujdosó király. Egy kötetben. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp.,[1927], Singer és Wolfner. Két színes egészoldalas címképpel, egészoldalas és szövegközti illusztrációval. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötésben, kopottas borítóval, sérült gerinccel, kis folttal az elülső kötéstáblán.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.