Széchenyi István: A kelet népe. Bp., 1925, Magyar Történelmi Társulat (Fontes historiae Hungariae aevei recentioris: Gróf Széchenyi István összes munkái 5.). Istványi Géza (1913-1943) levéltáros, tartalékos zászlós tulajdonosi bélyegzőjével. Későbbi félvászon kötésben, jó állapotban.
2 db könyv: Makkai György: Fajelmélet - fajüldözés. Bp., 1977, Kozmosz. Kartonált papírkötésben, védőborítóval, jó állapotban.; Kis György: Megjelölve Krisztus keresztjével és Dávid csillagával. Bp., 1987, szerzői. Papírkötésben, jó állapotban.
Kertész Sándor: Déryné voltam Kanadában- A torontói Művész Színház 23 éves története / Curtain at Eight. Toronto, 1981, Magánkiadás. Kétnyelvű (magyar és angol) kiadvány. Egészvászon kötésben, papír védőborítóval.
Pátkai Pál: Az utolsó óra munkásaihoz. Szellemi tanítások Pál beszélő médium útján. III. kötet. Hatások és viszonthatások. Bp., 1939, Szellemi Búvárok Pesti Egylete. Kiadói, enyhé viseltes papírkötésben, gerincén kis sérüléssel..