Maurice Paléologue: Élisabeth Impératrice D'Autriche. L'hérédité sinistre des Wittelsbach. Paris, 1939, Librairie Plon. Korabeli félvászon-kötés, a borítóra, és a szennylapra fekete-fehér fotót, újságkívágást ragasztottak, ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel, egészoldalas fekete-fehér fotókkal, francia nyelven. ex libris-szel. / Contemporary half-linen-binding, in French language.
Nobel-díjas írók antológiája. Bp., 1935, Káldor. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, ceruzás aláhúzásokkal, a tartalomjegyzéknél az írók származása ceruzával bejegyezve, az írók fekete-fehér fotóival, ex libris-szel.
Paul de Kruif: Az éhség legyőzői. Fordította Zilahy Miklós. Bp., é.n., Pantheon. Korabeli egészvászon-kötés, az eredeti borítót az elülső oldalra kasírozták, egy-két helyen ceruzás aláhúzással, kissé laza fűzéssel, ex libris-szel.
Tempefői: Nem vagyok Colombus. Bp., 1942, Dr. Vajna és Bokor. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval, laza fűzéssel, egy-két helyen ceruzás bejelöléssel, ex libris-szel.
Vegyes könyv tétel, valamint régi újságok és néhány térkép is, egy teli banános karton doboz, kb. 40 db könyv és 15 db újság. Különféle témában (pl: szépirodalom, történelem, művészet utazás, ...stb.), magyar és német nyelven, különféle állapotban.