Kosztolányi Dezső két könyve: Ákom-bákom. Kosztolányi Dezső Hátrahagyott Művei VIII. kötet. Bp., é.n., Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas gerinccel, ex libris-szel. Jó állapotban. Felebarátaim. Kosztolányi Dezső Hátrahagyott Művei IX. kötet. Bp., é.n., Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas gerinccel, ex libris-szel. Jó állapotban.
Márai Sándor: Napló (1943-1944). Márai Sándor munkái. Bp., 1945, Révai. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban, ex libri-szel. Jó állapotban.
Eötvös József Összes Regényei. (A karthausi I-II. A falu jegyzője I-II. Magyarország 1514-ben I-II. A nővérek I-II.)Voinovich Géza előszavával. Budapest, é.n., Révai. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, ex libris-szel. Szép állapotban.
Erdélyi Szépmíves Céh, 10 db (Közte egy Révai kiadású Nyírő József.): Kós Károly: Varju-nemzetség. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon kötés, ex libris-szel. Jó állapotban. Kós Károly: Erdély. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh, 88 p.+60 darab egészoldalas fekete-fehér és színes illusztrációval. Kiadói kopottas, foltos egészvászon kötésben, ex libris-szel. Jó állapotban. Tamási Áron: Ábel a rengetegben I-II. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon kötés, ex libris-szel. Jó állapotban. Bánffy Miklós: És híjjával találtattál I-II. Kolozsvár, é.n., Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel. Nyírő József: Kopjafák. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon kötés, ex libris-szel. Jó állapotban. Nyírő József: Isten igájában. Kolozsvár, é.n., Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon kötés, ex libris-szel. Jó állapotban. Nyíró József: Isten igájában. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon kötés, viseltes állapotban, sérült gerinccel, kissé kopottas borítóval. Nyírő József: Uz Bence. Bp., é.n., Révai. Kiadói egészvászon kötés. Jó állapotban.
Weltall und Menschheit. Geschichte der Erforschung der Natur und der Verwertung der Naturkräfte im Dienste der Völker. I-III Hrsg. Hans Kraemer. Berlin/Leipzig/Wien/Stuttgart, é.n., Deutsches Verlagshaus Bong & Co, o.J. Kiadói, aranyozott, szecessziós félbőrkötésben, fém plakettel, kissé kopottas borítóval, az első kötetből pár oldal kijár (45-56 p.), német nyelven. / Half leather-bound, ornamental gilt decorated, with a little bit worn cover, some pages (45-56 p.) are comming out, German language.
Bibliotheca Classica sorozat 3 kötete: Szophoklész drámái. Fordították Babits Mihály, Devecseri Gábor, Jánosy István, Kardos László, Kerényi Grácia, Meller Péter, Mészöly Dezső. Bp., 1979, Európa Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papírkötésben. Jó állapotban. Apuleius: Az aranyszamár. Fordította Révay József. Bp., 1971, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papírborítóban. Jó állapotban. Gaius Suetonius Tranquillus: A caesarok élete. Bp., 1975, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papírborítóban. Jó állapotban.