Dr. Bartha József: A Magyar Nemzeti Irodalom Története. I. Bp., 1911, Szent-István-Társulat. Harmadik, javított kiadás. Modern félvászon kötés, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, de egyébként jó állapotban.
gróf Széchenyi István: Világ, vagy is felvilágosító töredékek némi hiba s előitélet eligazítására. Pest, 1831. Füskúti Landerer. 10+XL+41-539+5 p. Első kiadás! későbbi, a gerinc alsó részén kissé sérült félvászonkötésben. Néhol foxing-foltok előfordulhatnak.
Erdős Renée: Az új sarj I-II. Erdős Renée összegyűjtött művei. Ősök és ivadékok első rész. Bp., é.n., Révai. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban, Révai Kiadó-s papír kartontokban, a papír védőborító javított, foltos, a kartontok kissé viseltes, de alapvetően jó állapotban. A szerző által aláírt.
A 60 éves magyar rendőrség 1881-1941. Szerk.: Borbély Zoltán, Kapy Rezső. Bp., 1942, Halász Irodalmi és Könyvkiadó Vállalat. Kissé kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Bárd Miklós költeményei. (1887-1913). A költő helyett felesége dedikálásával. Kiadja a Kisfaludy-Társaság. Bp. 1915. Franklin. 441 p. Kiadói, aranyozott, dombornyomású vászonkötésben, márványozott lapszéllel.
A Jókai Mór centenáriumi kiadás 13., 28. és 29. kötete: Mire megvénülünk; Névtelen vár 1-2. köt. Bp., 1926, Franklin - Révai. Kopott vászonkötésben, az egyik kötet gerince elválik.