Kertész Árpád: Kertész József (1837-1895). Kor- és életrajz A Kertész József Könyvnyomdája cég meg-alapításának ötvenedik évfordulója alkalmából. Első kiadás! Bp. 1914. Kertész. 259p. Számos illusztrációval. Plakettel díszített, kiadói egészvászon kötésben, aranyozott lapszélekkel. Szép állapotban. Névre szóló példány!
Madárka. 102 magyar népdal. Közreadja Kerényi György. Bp. (1942.) Magyar Kórus. 112 l. A címlap és a népi rajzok Laczkovich Piroska kezevonása. Papírkötésben
Verne Gyula: Sztrogof Mihály. A Kaland Klasszikusai. Verne Gyula összes munkái. Bp., é.n.,Forrás Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. Kiadói illusztrált egészvászon, kissé kopottas borítóval.
Déryné naplója. A Kisfaludy társaság megbízásából sajtó alá rendezte és jegyzetekkel ellátta Törs Kálmán. I.-II. kötet. Bp., 1879. Ráth Mór. Korabeli aranyozott, egészvászon kötésben II. kötet gerince szakadt. Ritka!
Révai Kis Lexikona. A mindennapi élet és az összes ismeretek enciklopédiája. Szerk.: Csekei Varjú Elemér. Bp., 1936, Révai. Átkötött modern aranyozott gerincű félműbőr kötés. Jó állapotban.