Fekete Lajos: Delelő Nap. Fekete Lajos válogatott költeményei 1925-1940. Schöpflin Aladár előszavával. Budapest, é.n., Láthatár, 151 p. Kiadói picit viseltes kemény papírkötés. Számozott példány. (500/497)
Tény, érték, ideológia. A pozitivizmus-vita a nyugatnémet szociológiában. Szerk.: Papp Zsolt. Fordította Gelléri András. Budapest, 1976, Gondolat. Kiadói papírkötés.
Monumenta literarum. A világirodalom kisebb remekművei legkiválóbb műfordítóink új fordításaiban. Szerkesztette, és sajtó alá rendezte Király György. A könyvdíszeket tervezte Kozma Lajos. I. sorozat: 8 db füzet. Kiadói papírkötés, gyűjtőmappában, kopottas állapotban.
Máday Béla dr. (szerk.):Merjünk magyarok lenni! Idézetek Teleki Pál gróf beszédeiből és írásaiból. 1943, Fiatal Magyarság Szövetség Kiadása. Kiadói papír kötésben.
Kísértethistóriák. Idegen írók novellái. Fordította: Balázs Béla. Divéky József illusztrációival. Gyoma, 1917, Kner Izidor Kiadása. Átkötött félvászon kötés, címlapon ceruzás bejegyzéssel, picit laza kötéssel, egyébként jó állapotban.