Wolfgang Hoffmann-Harnisch: Brazília. Egy forróövi nagybirodalom. Fordította: Dr. Csordás Nóra. Ismeretlen világok. Budapest, é.n., Athenaeum, 316 p. Kiadói egészvászon kötés, kissé fakó, kissé sérült gerinccel, laza fűzéssel.
Id. Dumas Sándor: Gróf Monte Cristo I-IV. Fordította Harsányi Kálmán. Budapest, én., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott egészvászon kötés. Megviselt állapotban. A borítója kopott, sérült, ragasztott. A címlapokon tulajdonosi névbejegyzéssel.
10 kötet Emile Zola összes művei sorozatból. A föld I-IV.; A Pénz I-III.+A Coquevillei muri és egyéb elbeszélések.;Az összeomlás I-IV; Germinal I-III.+Chabre ur osztrigái; Szerelem I-II.; Az emberirtó II-III.; Budapest, é.n., Christensen és Társa-Gutenberg Könyvkiadó Vállalat. Kiadói némileg kopott aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a kötéstáblákon a szerző plakettjével. A címlap keretrajzát Végh Gusztáv iparművész, a plakettet Beck Ö. Fülöp szobrászművész tervezte.