Brisits Frigyes: A XIX-ik század első fele. A magyar irodalom története V. kötet. Budapest, 1939, Szent István-Társulat. Kiadói egészvászon kötés. A szerző, Brisits Frigyes (1890-1969) Szent Imre Gimnázium tanára,majd igazgatója, irodalomtörténész, Vörösmarty kutató által Marcell Mihály (1883-1962) egyetemi tanárnak, a Központi Papnevelő Intézet rektorának szóló dedikációval.
Vörösmarty Mihály összes művei 4. Drámai költemények II. Budapest, é.n., Franklin-Társulat, 503 p. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben. Megviselt állapotban. A borítója néhol kopott. A kötése sérült, laza. Volt könyvtári példány!
Irodalmi tájékoztató. Válogatott magyar könyvek jegyzéke 1937-1938. XI. évfolyam. Összeállította: Magyar Könyvkiadók és Könyvkereskedők Országos Egyesülete. Budapest, 1937, Révai Irodalmi Intézet. Kiadói egészvászon kötés, némileg foltos borítóval, pár helyen ceruzás jelöléssel.
Dr. Kepes Ernő: A korona sorsa. A búza és az arany ára, és a korona árfolyama. Politikai Könyvtár 2. Budapest, 1922, Orion Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, tuladjonosi névbejegyzéssel, foltos borítóval.
Bánóczi József: Kisfaludy Károly és munkái I. Budapest, 1882, Franklin-Társulat. Kiadói sérült gerincű aranyozott egészvászon kötés, márványozott lapélekkel, tulajdonosi névbejegyzéssel.