Hoffmann, E. T. A.: Az elhagyott ház. Bp., 1921, Kellner. 186. számú sorszámozott példány, készült 450 példányban. Kicsit sérült papírkötésben, jó állapotban.
Zágon István: Mindenkivel megtörténhetik. Budapest, é.n., Pallas Rt. Kiadói papírkötésben, pár lap foltos. A címlapon Zágon István aláírásával, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Mészáros Tibor: Köszönöm a sorsnak, hogy ember voltam... Képek és tények Márai Sándor életéből. Budapest, 2006, Helikon Kiadó, Petőfi Irodalmi Múzeum. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papírborítóban.
Illustrirtes Buch der Patiencen. I. 60 Patience-Spiele mit Abblidungen zur Veranschaulichung der Lage der Karten. Breslau, é.n, I. U. Kern. Kiadói kopottas, foltos, egészvászon kötés, foltos lapokkal.
Dr. Ferenczi Sándor: Katasztrófák. A nemi működés fejlődésében pszichoanalitikai tanulmány. Budapest, é.n. (1928), Pantheon, 144 p. Kiadói papírkötés, a kötése némileg sérült, foltos.
Dr. Sigmund Freud: Totem és tabu. A vadnépek és a neurotikusok lelki életének némely megegyezéséről. Fordította Dr. Pártos Zoltán, a fordítást revidiálta Dr. Ferenczi Sándor. Budapest, é.n. (1918), Dick Manó, 174 p. Kiadói papírkötés. Megviselt, széteső állapotban.
Benka Gyula Emlékkönyv. A szarvasi evangélikus főgimnázium volt tanára és igazgatója 1838-1923. Budapest, é.n., Általános Nyomda, Könyv- és Lapkiadó Rt. Kiadói egészvászon kötés, sérült, hiányos gerinccel, picit laza kötéssel, fotókkal illusztrált, ajándékozási bélyegzővel.
A Pallas Nagy Lexikona Az összes ismeretek enciklopédiája. 1-18. kötet. Budapest, 1893-1904. Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. Szövegközti képekkel, térképekkel, chromolitográfiákkal gazdagon illusztrálva. Kiadói egységes, aranyozott gerincű, kiadói félbőr kötésben, márványozott lapélekkel. Változó, többnyire kissé viseltes állapotban, a kötetek gerince és borítója kopottas, néhol sérült, pár lap szakadt, pár lap kijár.
Lósy-Schmidt Ede dr., Barát Béla dr.(szerk.): Technikai lexikon. Építészet, mérnöki, és gépészmérnöki tudományok. I-II. kötet. 1800 szövegábrával, 180 képel. Budapest, 1928, Győző Andor kiadása. Aranyozott, kiadói egészvászon kötéseben, Szép állapotban