Illyés Gyula: Lélek és kenyér. Kozmutza Flóra értelmességi-, és ösztön-vizsgálataival. Budapest, é.n. (1939), Nyugat, 262 p. Kiadói egészvászon kötés. Intézményi bélyegzővel. Első kiadás. Jó állapotban.
Loránth László: Tettének oka ismeretlen. Budapest, , Művészbarátok Clubja. III. kiadás. Kiadói foltos, picit sérül gerincű egészvászon kötés. A szerző dedikációjával.
Sulyok Imre: A tábortűz-könyve. A Leventeegyesületek Országos Központja megbizásából irta és összeállitotta: - -. Bp., /1944,/ Attila-ny. 362 l, kottákkal, rajzokkal. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban.
Duba Gyula: Európai magány. Novellák, esszék. Pozsony, 1987, Madách Könyv- és Lapkiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban. A szerző által dedikált példány.
Szabóné Nogall Janka: Elvira Kisasszony és más elbeszélések. Fiatal leányok számára. Budapest, 1903, Magyar Kereskedelmi Közlöny. Kiadói aranyozott egészvászon kötés (Frankl és Werner könyvkötészete), 5 színes litográfiákkal illusztrálva. A kötése sérült. Pár lap és két illusztráció kijár. Az egyik oldal hiányos.