Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 282

Omár Khájjám: Rubáiját. Fordította Szabó Lőrincz.  Bp., 1920, Táltos. 126 p. Korabeli vászonkötésben, a címlap felragasztva. Első magyar nyelvű kiadás, kis példányszámban megjelent kötet.
13365.

Rufpreis:
3 000 HUF

Remekírók Képes Könyvtára: Firdúszi: A Sáhnáméból Magyar művészek rajzaival. Bp., 1901, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Leszik-féle liliomos egészvászon kötésben.
13366.

Rufpreis:
1 200 HUF

Lisznyai Kálmán: Uj palócdalok. Pest, 1858., Lampel Róbert k. 292 p. Kiadói illusztrált vászonkötésben. A kiadói előzéklap kijár.
13367.

Rufpreis:
2 000 HUF

Moly Tamás: Az igazi élet. Szinmű. Első kiadás. Gyoma 1917, Kner. 111 p. A borítót Divéky József rajzolta. Korabeli félvászon-kötésben, az eredeti borító felragasztva.
13368.

Rufpreis:
2 800 HUF

Darnay Kálmán: Testőrszerelmek. Bp., é.n., Pantheon Irodalmi Intézet. 295 l. Korabeli aranyozott vászonkötésben.
13369.

Rufpreis:
1 800 HUF

Romain Rolland: Mahátmá Gandhi. Bp., é.n., Dante kiadás. 154 l. Kiadói aranyozott gerincű félbőrkötésben.
13370.

Rufpreis:
2 000 HUF

13371.

Rufpreis:
1 800 HUF

13372.

Rufpreis:
1 200 HUF

13373.

Rufpreis:
2 000 HUF

13374.

Rufpreis:
4 000 HUF

André Maurois: Byron élete I-II. Bp., é.n, Dante. 299+293 p. Kiadói aranyozott félbőrkötésben.
13375.

Rufpreis:
3 000 HUF

Homeros Odysseiája bő szemelvényekben. Ford. Kemenes (Kempf) József. Második, javított kiadás. Bp., é.n., Lampel Róbert. 238 p. Korabeli félvászon kötésben.
13376.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF