Szundy Géza: Gyakorlati útmutatás lovagias ügyek elintézéséhez. Különös tekintettel az A-46. jelz.katonai becsületügyi szabályzat határozványaira. Szeged, 1930, Szeged Városi Nyomda és Könyvkiadó részvénytársaság. Kiadói papírkötés, kissé kopott állapotban.
Széchenyi István, gróf: A Kelet népe 1841. Pesten, 1841. Trattner-Károlyi. Első kiadás! Széchenyi talán legnagyobb vihart kiváltó munkája. Kossuth még ugyanebben az évben válaszolt Felelet című munkájában. A kor olyan neves politikusai közül is számosan megszólaltak Kossuth mellett, mint Wesselényi, Deák és Eötvös József, sőt még a Széchenyi feltétlen hívének számító Fáy András is bírálta emiatt mentorát. Kettejük vitája egészen 1848-ig tartott. Kissé viseltes korabeli karton kötésben.
Baktay Ervin: Szanghara. Indiai elbeszélések gyűjteménye. Bp., 1921, Székasy Sacelláry Pál kiadása. Korabeli egészvászon-kötésben, előzéklapok hiányoznak. Ritka kötet, mindössze 2000 példányban készült.