Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 282

13461.

Rufpreis:
800 HUF

Rusznyák Gyula dr.: Faluvédelem. (A falu társadalmi problémái). Bp., 1935, Szent István-Társulat. Kiadói papír kötésben.
13462.

Rufpreis:
1 000 HUF

Szundy Géza: Gyakorlati útmutatás lovagias ügyek elintézéséhez. Különös tekintettel az A-46. jelz.katonai becsületügyi szabályzat határozványaira. Szeged, 1930, Szeged Városi Nyomda és Könyvkiadó részvénytársaság. Kiadói papírkötés, kissé kopott állapotban.
13463.

Rufpreis:
1 200 HUF

Mikszáth Kálmán: Magyarország lovagvárai. Jeney Jenő és Abonyi Zoltán rajzaival. Bp., Révai Kiadás. Kiadói festett egészvászon kötés, jó állapotban.
13464.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
10,63

Széchenyi István, gróf: A Kelet népe 1841. Pesten, 1841. Trattner-Károlyi. Első kiadás! Széchenyi talán legnagyobb vihart kiváltó munkája. Kossuth még ugyanebben az évben válaszolt Felelet című munkájában. A kor olyan neves politikusai közül is számosan megszólaltak Kossuth mellett, mint Wesselényi, Deák és Eötvös József, sőt még a Széchenyi feltétlen hívének számító Fáy András is bírálta emiatt mentorát. Kettejük vitája egészen 1848-ig tartott. Kissé viseltes korabeli karton kötésben.
13465.

Rufpreis:
60 000 HUF
162,60
187,50

Baktay Ervin: Szanghara. Indiai elbeszélések gyűjteménye. Bp., 1921, Székasy Sacelláry Pál kiadása. Korabeli egészvászon-kötésben, előzéklapok hiányoznak. Ritka kötet, mindössze 2000 példányban készült.
13466.

Rufpreis:
1 800 HUF

13467.

Rufpreis:
1 200 HUF

L. Gál Éva: Tahitótfalu múltjából (XVI-XVIII. század). Tahitótfalu, 2004, Tahitótfalu Község Önkormányzata. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
13468.

Rufpreis:
800 HUF

13469.

Rufpreis:
3 000 HUF

13470.

Rufpreis:
2 000 HUF

13471.

Rufpreis:
4 600 HUF
12,47
14,38

13472.

Rufpreis:
800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF