Kertész Árpád: Kertész József (1837-1895). Kor- és életrajz A Kertész József Könyvnyomdája cég meg-alapításának ötvenedik évfordulója alkalmából. Első kiadás! Bp. 1914. Kertész. 259p. Számos illusztrációval. Plakettel díszített, kiadói egészvászon kötésben, aranyozott lapszélekkel. Hibátlan állapotban. Névre szóló példány!
Siklóssy László: A magyar sport ezer éve. I-III. Budapest, 1927-1929, Országos testnevelési Tanács. 1.kötet: A magyar sport őskora. A legrégibb időtől Széchenyi István grófig. (kétszínnyomású festmények, metszetek, 1 t. kihajtható). 2. kötet: Széchenyi- Wesselényi és még egy nemzedék. 1820-1874. (kétszínnyomású ábrák, 2 színes). 3. kötet: A modern sport előkészítése. (színes feliratos hártyával). ( reprint levél, kétszínnyomású fotókkal). Egyedülálló munka a magyar sport életéből. Az első kötet a lovagi tornáknak, vadászatoknak szentel több fejezetet, míg a 2. kötet a lovassport fejlődését mutatja be. A 3. kötet a XIX. szd. utolsó harmadában divatossá váló, már olimpiai sportágakkal foglalkozik. Több száz rajz, fotó, festmény, reprint gazdagítja a köteteket. Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. Fedőlapok kissé foltosak, a 3. kötet gerinc enyhén szakadozott, egyébként jó állapotú.
Halhatatlan szerelem, Nagy költők és nagy festők művészetének tükrében. A nyolcvanéves Pesti Napló jubileumi ajándéka előfizetőinek. Bp., 1930, Pesti Napló. Rengeteg képpel illusztrált, kiadói egészvászon kötés.
2db könyv. Szász Béla: Az emberiség jótevői. Negy essay. A művelt közönség részére. Budapest, 1908, Hornyánszky. Herbert v. Marduschek: Wien wie es weint und lacht. Ein bunter Reigen wiener Geschicten.Wien-Leipzig, (1926).
Tisza Etelka: Nagy és dicső emberek történetei. I. rész. Budapest, é.n., Légrády. Szecessziós, kiadói félvászon kötésben. Kissé kopottas gerinccel, elszíneződött fedőborítóval.