Könyvek: Idegen nyelvű könyvek

Tételek száma: 47

Oelsner, K[onrad] E[ngelbert]:  Mohamed. Darstellung des Einflusses seiner Glaubenslehre auf die Völker des Mittelalters. Eine Preisschrift, welche von dem französischen National-Institut der Wissenschaften am 7. July 1809. gekrönt wurde. Aus dem Französischen übersetzt und mit Zusätzen des Verfassers vermehrt von E. D. M.  Frankfurt am Main, 1810. Bei Varrentrapp und Wenner. XX + 356 p. Első német kiadás.  Kritikai történelmi értekezés Mohamedről és a korai iszlámról. A sziléziai származású, felvilágosult szellemben nevelkedett német publicista, Konrad Engelbert Oelsner (1764-1828) a francia forradalom szemtanúja a legkorábbi időktől, 1790-től. A Jakobinus Klub kültagjaként közelről tanulmányozhatta a radikálisok politikáját. Fő feladatának tekintette, hogy beszámolókat készítsen honfitársai számára, Sieyes abbé politikai írásait is ő fordította németre. A jakobinusok uralomra jutásával kissé távolodni kezdett a radikálisoktól, 1793-ban többször is letartóztatták, később a francia fennhatóság alatt álló német városokban, Frankfurtban, Brémában tisztségviselői szerepet töltött be. Jakobinusnak tűnő nézetei és publikációs tevékenysége miatt Oelsner szálka volt a porosz titkosrendőrség szemében, így 1798-ban sziléziai szülővárosába érkezve letartóztatták, és csak francia diplomáciai nyomásra engedték szabadon, azzal a feltétellel, hogy többé nem léphet porosz földre. Napóleon uralomra jutása után a politikai újságírás helyett történelmi tanulmányok felé fordult, díjnyertes munkákat írt történelmi témákban. Mohamedről írt társadalom- és vallástörténeti tanulmánya akadémiai díjat nyert, a munka 1810-ben jelent meg, ,,Des Effets de la Religion de Mahomet, pendant les trois premiers siecles de sa fondation, sur lesprit, les moeurs et le gouvernement des peuples chez lesquels cette religion sest établie címmel, két évvel később pedig a francia adminisztrációval szövetséges Frankfurt am Main városában németül is megjelenhetett.  Példányunk első előzékén ismeretlen kéztől származó kézírásos bejegyzés: ,,Perczel Moricz 1848/49 tábornok. A bejegyzés írásképe nem a tábornoké, ám példányunk átkötött mivolta arra a feltételezésre enged következtetni, hogy a bejegyzés készítője a tábornok egykori példányát szerezte meg, majd a viseltes állapotban levő példányt újraköttette. Néhány oldalon oldalszéli jelölések, illetve ismeretlen kéztől származó, magyar nyelvű jegyzetek.  XIX. század közepéről származó félbőr kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Példányunk kötéstáblái korabeliek, az aranyozott címfeliratot hordozó bőr gerinc származik a XIX. század közepe tájáról. Szép példány.
20525.

Oelsner, K[onrad] E[ngelbert]: Mohamed. Darstellung des Einflusses seiner Glaubenslehre auf die Völker des Mittelalters. Eine Preisschrift, welche von dem französischen National-Institut der Wissenschaften am 7. July 1809. gekrönt wurde. Aus dem Französischen übersetzt und mit Zusätzen des Verfassers vermehrt von E. D. M. Frankfurt am Main, 1810. Bei Varrentrapp und Wenner. XX + 356 p. Első német kiadás. Kritikai történelmi értekezés Mohamedről és a korai iszlámról. A sziléziai származású, felvilágosult szellemben nevelkedett német publicista, Konrad Engelbert Oelsner (1764-1828) a francia forradalom szemtanúja a legkorábbi időktől, 1790-től. A Jakobinus Klub kültagjaként közelről tanulmányozhatta a radikálisok politikáját. Fő feladatának tekintette, hogy beszámolókat készítsen honfitársai számára, Sieyes abbé politikai írásait is ő fordította németre. A jakobinusok uralomra jutásával kissé távolodni kezdett a radikálisoktól, 1793-ban többször is letartóztatták, később a francia fennhatóság alatt álló német városokban, Frankfurtban, Brémában tisztségviselői szerepet töltött be. Jakobinusnak tűnő nézetei és publikációs tevékenysége miatt Oelsner szálka volt a porosz titkosrendőrség szemében, így 1798-ban sziléziai szülővárosába érkezve letartóztatták, és csak francia diplomáciai nyomásra engedték szabadon, azzal a feltétellel, hogy többé nem léphet porosz földre. Napóleon uralomra jutása után a politikai újságírás helyett történelmi tanulmányok felé fordult, díjnyertes munkákat írt történelmi témákban. Mohamedről írt társadalom- és vallástörténeti tanulmánya akadémiai díjat nyert, a munka 1810-ben jelent meg, ,,Des Effets de la Religion de Mahomet, pendant les trois premiers siecles de sa fondation, sur l'esprit, les moeurs et le gouvernement des peuples chez lesquels cette religion s'est établie" címmel, két évvel később pedig a francia adminisztrációval szövetséges Frankfurt am Main városában németül is megjelenhetett. Példányunk első előzékén ismeretlen kéztől származó kézírásos bejegyzés: ,,Perczel Moricz 1848/49 tábornok". A bejegyzés írásképe nem a tábornoké, ám példányunk átkötött mivolta arra a feltételezésre enged következtetni, hogy a bejegyzés készítője a tábornok egykori példányát szerezte meg, majd a viseltes állapotban levő példányt újraköttette. Néhány oldalon oldalszéli jelölések, illetve ismeretlen kéztől származó, magyar nyelvű jegyzetek. XIX. század közepéről származó félbőr kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Példányunk kötéstáblái korabeliek, az aranyozott címfeliratot hordozó bőr gerinc származik a XIX. század közepe tájáról. Szép példány.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
Voyage du jeune Anacharsis en Gr?ce, dans le milieu du quatri?me si?cle avant l?re vulgaire. Tome 1-9 (missing: 8.) 8 db Sanson et Comp, 1791. Korabeli papírkötésekben, egy kötet vászon kötésben. Egy kötet borító nélkül, nagyrészt jó állapotban. / In contemporary paper bindings, one volume in linen binding. One volume without cover, mostly in good condition.
20526.

Voyage du jeune Anacharsis en Gr?ce, dans le milieu du quatri?me si?cle avant l'?re vulgaire. Tome 1-9 (missing: 8.) 8 db Sanson et Comp, 1791. Korabeli papírkötésekben, egy kötet vászon kötésben. Egy kötet borító nélkül, nagyrészt jó állapotban. / In contemporary paper bindings, one volume in linen binding. One volume without cover, mostly in good condition.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
George Sand: Francois le Champi. Dessins et Aquarelles de Eugéne Burnand. Gravure de Guillaume fréres. Collection E. Guillaume et Cie. Paris, 1888, Calmann Lévy, 8+259 p.+16 (színes képtáblák) t. Egészoldalas és szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal, és 16 színes képtáblával illusztrált. Francia nyelven. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval.
20528.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Gradus ad parnassum, sive novus synonimorum, epithetorum et phrasium poeticarum thesaurus, Elegantias, Flavissas Poeticas, Parnassum... Accedunt, quae ex Historia, Fabula, Geographia ad Poeticam Artem conferunt. Inseruntur descriptiones, comparationes plurima ex optimis Poetis excerptae. Opus emendatissimum pariter, & politiori elegantia excultissimum, Ungarica, Germanica, & Bohemica, ad quodvis vocabulum, significatione addíta, auctum.Tyrnaviae, [Nagyszombat] 1771. Typis Coll. Acad. Societatis Jesu. 1248 p. Négynyelvű latin-magyar-német-cseh szótár. Korabeli, bordázott egészbőr-kötésben sérült kötésben előzéklap nélkül
20529.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
William Harrison Ainsworth: The Tower of London. Párizs, 1841, Baudrys European Library. Későbbi aranyozott gerincű félvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval és gerinccel, foltos lapokkal.
20530.

William Harrison Ainsworth: The Tower of London. Párizs, 1841, Baudry's European Library. Későbbi aranyozott gerincű félvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval és gerinccel, foltos lapokkal.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Nemnich, Ph.A.,szerk: Allgemeines Polyglotten-Lexicon der Naturgeschichte. 5 Lieferungen (1 Deutsches Wörterbuch der Naturgeschichte, 2. Englisches Wörterbuch der Naturgeschichte) Hamburg, 1796. Friedrich Böhme. 946 hasáb. Korabeli kissé ázott papírkötésben, foltos lapokkal
20531.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Ann Radcliffe: The italian, or the confessional of the black penitents. A romance. by --, author of the mysteries of Udolpho, &c. &c. In three volumes. I. kötet. (3 kötetben teljes)  London : 1797. T Cadell Jun and W. Davies successors to Mr Cadell in the Strand, korabeli sérült gerincű félbőr kötésben. Pp. XII, 336 ; [2] . First edition / ELSŐ KIADÁS!
20532.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
P. Cousin: Clementine Orpheline et Androgyne, Ou Les Caprices de la Nature Et de la Fortune. Bruxelles, 1883. J.J. Gay. 283p. Félvászon kötésben
20533.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
Des Fridrich Freyherrn von der Trenck, merkwürdige Lebensgeschichte. Von ihm selbst als ein Lehrbuch für Menschen geschrieben, die wirklich unglücklich sind, oder noch gute Vorbilder für alle Fälle, zur Nachfolge bedürfen 1. 3. Theil (a 2. hiányzik) Wien, 1787. 1 t + 262p.; 320p. Korabeli papírkötésekben. Az első kötetben Besenyői és velikei Skublics Imre (1771-1830), Zala vármegye főjegyzője, táblabíró, jogász, ügyvéd, zalai földbirtokos, költő rézmetszetű ex librisével.
20534.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Claire von Glümer: Erinnerungen an Wilhelmine Schöder - Devrient von - -. Lepzig, 1862., Joh. Ambr. Barth, 1 (Wilhelmine Schöder - Devrient acélmetszetű portréja) t. + VI+2+277+3 p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, kissé foltos lapokkal, aláhúzásokkal, bejelölésekkel.
20535.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Gratulationsbuch oder die neuesten und vorzüglichen Wünsche und Gedichte beim Jahreswechsel, an Geburts- und Namenstagen und bei anderen feltlichen Gelegenheiten. Für die Jugend und ihre Freunde. Zweite Ausgabe. Tuttlingem 1858. Verlag von E. L. Kling. [2] + V-VI + 360 p. Az ifjúság használatára szánt német nyelvű gratulációs könyvecskénk döntően üdvözlő költeményeket tartalmaz az élet számos ünnepi alkalmára, úgymint verseket évfordulókra, születés- és névnapokra, kiegészítésképpen pedig formaleveleket az atyának, a családanyának, nagybácsiknak és egyéb, tisztelettel megközelítendő hatalmasságoknak. Példányunk a gyűjtemény második kiadásából származik. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés és katalógusszám, az oldalakon halvány foxing. Példányunk repülő előzékei, belívének első két levele hiányzik, a 6. ív két első és két utolsó levele kétszer bekötve, ugyanezen ív négy levele hiányzik. Enyhén kopott korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
20536.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Scheller, Imm. Joh. Gerh.: Lateinisch-deutsches und deutsch-lateinisches Hand-Lexikon vornehmlich für Schulen. 1. Band A-L. Wien u. Triest, 1818. Geistinger 1 t (rézmetszet) 968p. Korabeli, kissé sérült félbőr kötésben. Három kötetben teljes a mű. / In slightly worn half leather binding
20537.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft