Könyvek: Természettudomány, medicina

Tételek száma: 76

GALLIK Géza: Utmutatás a tápszerek, edények, szövetek és egyéb házi cikkek orvosrendőri vizsgálatára. Orvosok, gyógyszerészek s rendőri közegek számára.  Sátoraljaujhely - Bp. 1879. Kállay Lajos. 184 l. 225 mm. A könyvnek két kiadása közül, ez az első különösen ritka. a tartalomból:  I. Rész. Tápszerek : Hús, Vadhús, Szárnyas állatok húsa, Halak húsa, Füstölt hús, Kolbászneműek, Tej, Conservált tej, Vaj, Sajt, Savó, Iró, Dizsnózsír, kenyér, Szárított tésztaneműek, czukor, Czukrocskák, szörpök, Méz, Kávé, pergelt őrlött kávé, Pótkávé, Csokoládé, Kakao-vaj, Thea, Főzelék és gyümölcs, Gombák, Fűszerek, Konyhasó, Eczet, Pálinka, liqueur, rum, Bor, Sör, Szénsavas víz, Dohány.  Kiadói egészvászon-kötésben.
20019.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Litografált, latin nyelvű orvosi jegyzet Sauer Ignác pesti orvos belgyógyászati egyetemi előadásai nyomán ,,Profluvia. Cruenta, non Cruenta et Retentiones 1845., illetve ,,Exanthemata generalia kötetcímekkel (2 kötetben) [Pest?], 1845. Nyomda feltüntetése nélkül. [2] + 239 + [1] + 144 + 222 + [2] p.; 32 + 304 + 158 + [2] + 176 p. Köteteink valamennyi oldala litográfia, feltételezhetően egy egykori orvostanhallgató kézírásos egyetemi jegyzete nyomán. Sauer Ignác a pesti egyetem kétszeri dékánja, később rektora, a modern, gyakorlatorientált belgyógyászat bevezetője. Többek között ő honosította meg hazánkban a kopogtatás és hallgatózás gyakorlati módszerét, az 1830-as évek elején a kolerajárvány idején kitűnő terepmunkát végzett a legveszélyesebb helyeken. Számos fertőző betegségről értekezett: a koleráról és a tífuszról írott munkái mérföldkőnek számítanak a magyarországi orvostörténetben. Az első - Profluvia, cruenta, non cruenta alcímű - kötet tartalmából: (Prufluvia cruenta): Congestio. Hyperaemia. Haemorrhagia. - Profluvia non cruenta: Ephidrosis. Diarrhoea. Dysenteria. Cholera. Diabetes. Gonorrhea. Retentiones. - Cachexiae: Syphilis. Scorbutus. Hydrops. Tabes. A második - Exanthemata generalia alcímű - kötet tartamából: Morbi puerperales. - Morbi organor, cavi thoracis. - Exanthemata acuta febrilia. - Exanthemata chronica plerumque afebrilia. Mindkét kötet első előzékén régi tulajdonosi bejegyzés, a második kötet utolsó levelein korabeli latin nyelvű kézírásos bejegyzések. A leveleken enyhe foxing. Egységes, aranyozott gerincű, enyhén sérült korabeli félbőr kötésben. Jó példány.
20020.

Litografált, latin nyelvű orvosi jegyzet Sauer Ignác pesti orvos belgyógyászati egyetemi előadásai nyomán ,,Profluvia. Cruenta, non Cruenta et Retentiones 1845.", illetve ,,Exanthemata generalia" kötetcímekkel (2 kötetben) [Pest?], 1845. Nyomda feltüntetése nélkül. [2] + 239 + [1] + 144 + 222 + [2] p.; 32 + 304 + 158 + [2] + 176 p. Köteteink valamennyi oldala litográfia, feltételezhetően egy egykori orvostanhallgató kézírásos egyetemi jegyzete nyomán. Sauer Ignác a pesti egyetem kétszeri dékánja, később rektora, a modern, gyakorlatorientált belgyógyászat bevezetője. Többek között ő honosította meg hazánkban a kopogtatás és hallgatózás gyakorlati módszerét, az 1830-as évek elején a kolerajárvány idején kitűnő terepmunkát végzett a legveszélyesebb helyeken. Számos fertőző betegségről értekezett: a koleráról és a tífuszról írott munkái mérföldkőnek számítanak a magyarországi orvostörténetben. Az első - Profluvia, cruenta, non cruenta alcímű - kötet tartalmából: (Prufluvia cruenta): Congestio. Hyperaemia. Haemorrhagia. - Profluvia non cruenta: Ephidrosis. Diarrhoea. Dysenteria. Cholera. Diabetes. Gonorrhea. Retentiones. - Cachexiae: Syphilis. Scorbutus. Hydrops. Tabes. A második - Exanthemata generalia alcímű - kötet tartamából: Morbi puerperales. - Morbi organor, cavi thoracis. - Exanthemata acuta febrilia. - Exanthemata chronica plerumque afebrilia. Mindkét kötet első előzékén régi tulajdonosi bejegyzés, a második kötet utolsó levelein korabeli latin nyelvű kézírásos bejegyzések. A leveleken enyhe foxing. Egységes, aranyozott gerincű, enyhén sérült korabeli félbőr kötésben. Jó példány.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Képes természetrajz az ifjuság számára. Bp., 1902, Athenaeum 4+475 p.+24 (kromolithográfiák) t.+189+3 p.+23 (kromolithográfiák) t. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, javított kötéssel, a hátsó táblán a vászonon kis sérüléssel, egy tábla tetején a képet nem érintő kis hiánnyal, egy lap szakadt, néhány tábla javított.
20021.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
20022.

Kikiáltási ár:
9 500 Ft
25,68
27,94
Sobotta, J.: Atlas der deskriptiven Anatomie des Menschen. Berlin/München, 1944, J.F. Lehmanns Verlag. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
20023.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Roozeboom, Dr. H. W. Bakhuis: Die heterogenen Gleichgewichte vom standpunkte der Phasenlehre. Kiadói egészvászon kötés, festett lapszélek, kopottas állapotban.
20024.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Az ember I-II. köt. Testi és lelki élete, egyéni és faji sajátságai. Szerk.: Alexander Bernát és Lenhossék Mihály. Bp.,én.,Athenaeum, 2+402 p., 4+403- 782 p. Rendkívül gazdag képanyaggal, egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, alapvetően jó állapotban.
20025.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15
Granasztói Rihmer László: A pécsi (pécsbányatelepi) mammut. A szerző, Granasztói Dr. Rihmer László által DEDIKÁLT, dátumozott (1936. II. 4.) példány. Részletes beszámoló a pécsbányatelepi ásatásokról, anatómiai és paleontológiai feldolgozás, a legbehatóbban tanulmányozott hazai és külföldi leletekkel való összehasonlítás. Írta:- Dr. - -, okl. bányamérnök és geológus, az Első Dunagőzhajózási Társaság üzemmérnöke. Geographia Pannonica XII. Pécs, 1935, Haladás, 158 p.+3 t. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel és könyvtesttel, de a lapok épek és hiánytalanok
20026.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Krepuska Géza - Krepuska István: Fülgyógyászat. Bp., 1936., Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. + Krepuska István: Orr-, torok-, gégegyógyászat. Bp., 1942., Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötések, kissé kopott borítókkal.
20027.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Háziállatok anatómiájának atlasza. Szerk.: Kovács Gyula, Guoth János, Glósz László. Agrártudományi Egyetem Tankönyvei. Bp., 1952., Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói félvászon-kötés, kopott, karcos borítóval. De belül jó állapotban. Megjelent 3500 példányban.
20028.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Ötven év. 1888-1938. Bayer gyógyszerek. (Bp., 1938), Dr. Balla Béla (Klösz Gy. és Fia-ny.), 2 sztl. lev.+ 88 p.+ 2 sztl. lev. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, foltos borítóval, egy-két kissé foltos lappal, intézményi bélyegzőkkel. + A Bayer gyógyszergyár a könyv ajándékpéldányához mellékelt levele
20029.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Nékám Lajos (szerk.) Corpus Iconum Morborum Cutaneorum. Auxilio 568 collaboratorum specialiter eruditorum, collegit et ededit Ludovicus Nékám. Cum 4566 illustrationibus. - A Budapesten tartott 1935. évi 9. Nemzetközi Bőrgyógyászati Kongresszus képanyaga. I-III. kötet. [Teljes.] Budapest, 1938. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat (Stephaneum ny.) [7]-175 + [1] p.; [2] + 464 p.; [2] + 465-928 p. Egyetlen magyar kiadás. A háromkötetes munka az 1935. évi, Budapesten tartott 9. Nemzetközi Bőrgyógyászati Kongresszus képanyagát adja közre. Az első kötetben a 4566 illusztrációhoz fűzött magyar nyelvű képleírások (az eredeti angol, francia, latin, német, olasz szövegeket Vámos László és Kovács Zsigmond fordította), a második és harmadik kötetben a képanyag, a zárókötet utolsó 61 oldala színesen nyomott. Valamennyi kötet címoldalán és első fedőborítóján régi tulajdonosi bélyegzés. A képkötetek fűzése enyhén meglazult. Poss.: Cseresnyés Kolos. [dr. Cseresnyés Kolos (1918-) tiszapüspöki községi orvos, filatélista.] Egységes, fűzött kiadói borítóban. Jó példány.
20030.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft