Könyvek: Természettudomány, medicina

Tételek száma: 76

20031.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Kotlán Sándor: A magyar állatorvosképzés története 1787-1937. A M. Kir. József nádor Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Állatorvosi Osztálya alapításának 150-ik évfordulója alkalmából írta Kotlán Sándor. Budapest, 1941. (Szerző) ,,Pátria Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt. 210 p. + 12 t. (3 kihajtható). Egyetlen kiadás. A Pestre költöztetett egyetem orvosi karán 1787-ben indult meg az állatorvos-tudományi képzés, az intézmény 1790-től már - a tudomány hazai nagy jelentőségére való tekintettel - önálló Intézetként működött. Kotlán Sándor munkája áttekinti a számos intézményváltáson áteső és számos alkalommal költöző felsőoktatási intézmény történetét, valamint bemutatja erzsébetvárosi campusát, azt a helyet, amelyen az azóta ismét önállósult Állatorvos-tudományi Egyetem ma is működik, az intézmény korábbi világhírű tanárai alapján elnevezett utcák környékén (Marek József, Hutyra Ferenc). Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti képanyaggal, campus-fotókkal és egyetemi helységekről készült felvételekkel. BOEH VIII: 1626. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
20032.

Kotlán Sándor: A magyar állatorvosképzés története 1787-1937. A M. Kir. József nádor Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Állatorvosi Osztálya alapításának 150-ik évfordulója alkalmából írta Kotlán Sándor. Budapest, 1941. (Szerző) ,,Pátria" Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt. 210 p. + 12 t. (3 kihajtható). Egyetlen kiadás. A Pestre költöztetett egyetem orvosi karán 1787-ben indult meg az állatorvos-tudományi képzés, az intézmény 1790-től már - a tudomány hazai nagy jelentőségére való tekintettel - önálló Intézetként működött. Kotlán Sándor munkája áttekinti a számos intézményváltáson áteső és számos alkalommal költöző felsőoktatási intézmény történetét, valamint bemutatja erzsébetvárosi campusát, azt a helyet, amelyen az azóta ismét önállósult Állatorvos-tudományi Egyetem ma is működik, az intézmény korábbi világhírű tanárai alapján elnevezett utcák környékén (Marek József, Hutyra Ferenc). Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti képanyaggal, campus-fotókkal és egyetemi helységekről készült felvételekkel. BOEH VIII: 1626. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Dr. Fritz Gusztáv: Gyógyszerhatástan. Gyógyszerészek, és gyógyszerhallgatók részére, a szükséges anatómiai, élettani és kórtani alapfogalmakkal. DEDIKÁLT! Bp.,1938, Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság, kissé kopott egészvászon kötés, Emericus Szilágyi ex librisével. Lapokon jegyzetekkel, aláhúzásokkal.
20033.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
Rossbach M. J.: A természettani gyógyrendszerek tankönyve orvosok és orvostanulók számára. Ford.: Rákosi Béla. A Magyar Orvosi Könyvkiadó-Társulat Könyvtára XLIII. köt. Bp., 1883, Franklin, XIV+530 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
20034.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Chyzer Kornél: A Magyar Orvosok és Természetvizsgálók Vándorgyűlésének története 1840-től - 1890-ig. A Nagyváradon 1890. augusztus 16-20-ig tartott XXV-ik, jubiláris nagygyűlés alkalmára, az állandó központi választmány megbízásából. (Sátoraljaújhely, 1890. ,,Zemplén nyomdai műintézet.) [6] + 176 + CI + [1] p. (névjegyzék). A Magyar Orvosok és Természetvizsgálók Vándorgyűlése az orvosi és természettudományi kutatások előmozdítására szerveződött hazafias egylet tudományos konferencia-sorozata volt, melyet az ország számos pontján rendeztek meg, a fővárosban éppúgy, mint kisebb-nagyobb településeken, különös tekintettel a turisztikai szempontból fontos üdülőhelyeken. A konferenciák munkálatai (előadásai) eleinte az orvostudomány és határterületeinek témáiban születtek, ám a vándorgyűlés érdeklődési köre folyamatosan kővült, így ásvány- és kőzettani, növénytani, balneológiai, régészeti és turisztikai előadások is elhangzottak. A lelkes hazafisággal tartott konferencia-sorozat társadalmi hatása jelentősnek mondható, a vándorgyűlésen megszületett elhatározások járultak hozzá például az első országos tébolyda megalapításához, a honi fürdőélet tudományos kutatásához, a járványügyi vizsgálódások és a régészeti munkálatok előmozdításához Példányunkból a címoldal hiányzik. Korabeli félvászon kötésben, az első kötéstáblán az eredeti első fedőborítóval. Jó példány.
20035.

Chyzer Kornél: A Magyar Orvosok és Természetvizsgálók Vándorgyűlésének története 1840-től - 1890-ig. A Nagyváradon 1890. augusztus 16-20-ig tartott XXV-ik, jubiláris nagygyűlés alkalmára, az állandó központi választmány megbízásából. (Sátoraljaújhely, 1890. ,,Zemplén" nyomdai műintézet.) [6] + 176 + CI + [1] p. (névjegyzék). A Magyar Orvosok és Természetvizsgálók Vándorgyűlése az orvosi és természettudományi kutatások előmozdítására szerveződött hazafias egylet tudományos konferencia-sorozata volt, melyet az ország számos pontján rendeztek meg, a fővárosban éppúgy, mint kisebb-nagyobb településeken, különös tekintettel a turisztikai szempontból fontos üdülőhelyeken. A konferenciák munkálatai (előadásai) eleinte az orvostudomány és határterületeinek témáiban születtek, ám a vándorgyűlés érdeklődési köre folyamatosan kővült, így ásvány- és kőzettani, növénytani, balneológiai, régészeti és turisztikai előadások is elhangzottak. A lelkes hazafisággal tartott konferencia-sorozat társadalmi hatása jelentősnek mondható, a vándorgyűlésen megszületett elhatározások járultak hozzá például az első országos tébolyda megalapításához, a honi fürdőélet tudományos kutatásához, a járványügyi vizsgálódások és a régészeti munkálatok előmozdításához Példányunkból a címoldal hiányzik. Korabeli félvászon kötésben, az első kötéstáblán az eredeti első fedőborítóval. Jó példány.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
19
S. S. White Dental Katalog zahnärtzlicher Bedarfsgegenstände 1927. Philadelphia, USA, 1927. The S. S. White Dental Mfg. Co. (Druck: Felgentreff & Co., Berlin). 287 + [1] p. Oldalszámozáson belül szövegközti ábrákkal gazdagon illusztrált fogászati árukatalógus. A címoldalon és a fedőborítókon a fogászati termékek budapesti forgalmazójának, a ,,C. Ash & Sons vállalatnak tulajdonosi bélyegzése. Fűzve, keretdíszes kiadói borítóban. Jó példány.
20036.

S. S. White Dental Katalog zahnärtzlicher Bedarfsgegenstände 1927. Philadelphia, USA, 1927. The S. S. White Dental Mfg. Co. (Druck: Felgentreff & Co., Berlin). 287 + [1] p. Oldalszámozáson belül szövegközti ábrákkal gazdagon illusztrált fogászati árukatalógus. A címoldalon és a fedőborítókon a fogászati termékek budapesti forgalmazójának, a ,,C. Ash & Sons" vállalatnak tulajdonosi bélyegzése. Fűzve, keretdíszes kiadói borítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
20037.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Sztrókay Kálmán Imre (szerk.): Ásványhatározó. Reichert Róbert és Zeller Tibor nyomán átdolgozta és kiegészítette Sztrókay Kálmán Imre. Budapest, 1949. Magyar Természettudományi Társulat (Egyetemi Nyomda NV.) 146 + [2] p. A szövegközti ábrákkal illusztrált, bevezető jellegű ásványtani munka első kiadása 1931-ben jelenr meg, példányunk a 2., bővített kiadásból való. A bevezetés az ásványtan jelentőségét az ötéves terv célkitűzéseinek keretében értelmezi. A címoldalon és az első fedőborítón régi gyűjteményi bélyegzés. Poss.: Társadalom- és Természettudományi Ismeretterjesztő Társulat. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
20038.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Baumgartner, Andreas: Anfangsgründe der Naturlehre. Fünfte vermehrte Auflage mit 133 in den Text eingedruckter Holzschnitten. [Német nyelvű fizika tankönyv.] (1852) [Bécs] Wien, 1852. Verlag von J. G. Heubner (Gebruckt bei Ferdinand Ullrich). VII + [1] + 395 + [1] p. Oldalszámozáson belül szövegközti fametszetekkel díszített, német nyelvű fizika tankönyv, mely sok egyéb mellett a légkörfizika, illetve az emberi test elektromosságának témaköreivel is foglalkozik. Példányunk első borítóján a címfeliratozás ferdén nyomva. Fűzve, sérült kiadói papírborítóban. Felvágatlan példány.
20039.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Joseph Hyrtl: Lehrbuch der Anatomie des Menschen. Wien, 1881, Wilhelm Braumüller. Korabeli kopott félbőr-kötésben, régi intézményi bélyegzésekkel.
20040.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Kinder Ärtzliche Präxis 1957-1964. Leipzig, VEB Georg Thieme. Német nyelven. Félvászon-kötésekben, változó állapotban.
20041.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
20042.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft