Wagner Alajos: Physika. A középiskolák VII. és VIII. osztálya számára. Bp., 1888., Nagel Bernát. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, ceruzás bejelölésekkel, aláhúzásokkal.
Kotlán Sándor:
A magyar állatorvosképzés története 1787-1937. A M. Kir. József nádor Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Állatorvosi Osztálya alapításának 150-ik évfordulója alkalmából írta Kotlán Sándor.
Budapest, 1941. (Szerző) ,,Pátria" Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt. 210 p. + 12 t. (3 kihajtható). Egyetlen kiadás.
A Pestre költöztetett egyetem orvosi karán 1787-ben indult meg az állatorvos-tudományi képzés, az intézmény 1790-től már - a tudomány hazai nagy jelentőségére való tekintettel - önálló Intézetként működött. Kotlán Sándor munkája áttekinti a számos intézményváltáson áteső és számos alkalommal költöző felsőoktatási intézmény történetét, valamint bemutatja erzsébetvárosi campusát, azt a helyet, amelyen az azóta ismét önállósult Állatorvos-tudományi Egyetem ma is működik, az intézmény korábbi világhírű tanárai alapján elnevezett utcák környékén (Marek József, Hutyra Ferenc). Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti képanyaggal, campus-fotókkal és egyetemi helységekről készült felvételekkel.
BOEH VIII: 1626.
Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
Dr. Fritz Gusztáv: Gyógyszerhatástan. Gyógyszerészek, és gyógyszerhallgatók részére, a szükséges anatómiai, élettani és kórtani alapfogalmakkal. DEDIKÁLT! Bp.,1938, Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság, kissé kopott egészvászon kötés, Emericus Szilágyi ex librisével. Lapokon jegyzetekkel, aláhúzásokkal.
Rossbach M. J.: A természettani gyógyrendszerek tankönyve orvosok és orvostanulók számára. Ford.: Rákosi Béla. A Magyar Orvosi Könyvkiadó-Társulat Könyvtára XLIII. köt. Bp., 1883, Franklin, XIV+530 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Chyzer Kornél:
A Magyar Orvosok és Természetvizsgálók Vándorgyűlésének története 1840-től - 1890-ig. A Nagyváradon 1890. augusztus 16-20-ig tartott XXV-ik, jubiláris nagygyűlés alkalmára, az állandó központi választmány megbízásából.
(Sátoraljaújhely, 1890. ,,Zemplén" nyomdai műintézet.) [6] + 176 + CI + [1] p. (névjegyzék).
A Magyar Orvosok és Természetvizsgálók Vándorgyűlése az orvosi és természettudományi kutatások előmozdítására szerveződött hazafias egylet tudományos konferencia-sorozata volt, melyet az ország számos pontján rendeztek meg, a fővárosban éppúgy, mint kisebb-nagyobb településeken, különös tekintettel a turisztikai szempontból fontos üdülőhelyeken. A konferenciák munkálatai (előadásai) eleinte az orvostudomány és határterületeinek témáiban születtek, ám a vándorgyűlés érdeklődési köre folyamatosan kővült, így ásvány- és kőzettani, növénytani, balneológiai, régészeti és turisztikai előadások is elhangzottak. A lelkes hazafisággal tartott konferencia-sorozat társadalmi hatása jelentősnek mondható, a vándorgyűlésen megszületett elhatározások járultak hozzá például az első országos tébolyda megalapításához, a honi fürdőélet tudományos kutatásához, a járványügyi vizsgálódások és a régészeti munkálatok előmozdításához Példányunkból a címoldal hiányzik.
Korabeli félvászon kötésben, az első kötéstáblán az eredeti első fedőborítóval. Jó példány.
S. S. White Dental Katalog zahnärtzlicher Bedarfsgegenstände 1927.
Philadelphia, USA, 1927. The S. S. White Dental Mfg. Co. (Druck: Felgentreff & Co., Berlin). 287 + [1] p.
Oldalszámozáson belül szövegközti ábrákkal gazdagon illusztrált fogászati árukatalógus. A címoldalon és a fedőborítókon a fogászati termékek budapesti forgalmazójának, a ,,C. Ash & Sons" vállalatnak tulajdonosi bélyegzése.
Fűzve, keretdíszes kiadói borítóban. Jó példány.
Sztrókay Kálmán Imre (szerk.):
Ásványhatározó. Reichert Róbert és Zeller Tibor nyomán átdolgozta és kiegészítette Sztrókay Kálmán Imre.
Budapest, 1949. Magyar Természettudományi Társulat (Egyetemi Nyomda NV.) 146 + [2] p.
A szövegközti ábrákkal illusztrált, bevezető jellegű ásványtani munka első kiadása 1931-ben jelenr meg, példányunk a 2., bővített kiadásból való. A bevezetés az ásványtan jelentőségét az ötéves terv célkitűzéseinek keretében értelmezi. A címoldalon és az első fedőborítón régi gyűjteményi bélyegzés.
Poss.: Társadalom- és Természettudományi Ismeretterjesztő Társulat.
Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
Baumgartner, Andreas:
Anfangsgründe der Naturlehre. Fünfte vermehrte Auflage mit 133 in den Text eingedruckter Holzschnitten. [Német nyelvű fizika tankönyv.] (1852)
[Bécs] Wien, 1852. Verlag von J. G. Heubner (Gebruckt bei Ferdinand Ullrich). VII + [1] + 395 + [1] p.
Oldalszámozáson belül szövegközti fametszetekkel díszített, német nyelvű fizika tankönyv, mely sok egyéb mellett a légkörfizika, illetve az emberi test elektromosságának témaköreivel is foglalkozik. Példányunk első borítóján a címfeliratozás ferdén nyomva.
Fűzve, sérült kiadói papírborítóban. Felvágatlan példány.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.