Könyvek: Természettudomány, medicina

Tételek száma: 76

Évkönyv a Budapesti Poliklinikai Egyesület gróf Apponyi Albert Poliklinika 1918-1928. évi működéséről. Szerkeszti Lobmayer Géza. Budapest, 1929. Budapesti Poliklinika gróf Apponyi Albert Poliklinika (Franklin-Társulat ny.) 238 + [2] p. + 16 t. Beszámoló az 1887-ben alapított Budapesti Poliklinikai Egyesület elmúlt tíz évéről. A VII. kerületi intézmény 1921-ben vette fel egyik neves támogatója, Apponyi Albert nevét. Az egészségügyi intézmény sokirányú fejlesztéséről írott összefoglalókat igazgatóságtanácsi beszámolók, mérlegfőkönyvek váltják, a kötet második felében részletes adattár a közintézmény betegeiről, mely kórisméjükön és gyógykezelésükön kívül foglalkozási körüket is közli. Ez utóbbi jól igazolja a poliklinikával kapcsolatos közvélekedést, miszerint az Apponyi nevével fémjelzett intézmény a szegényebb rétegek gondozójának számított. A kötet végén megemlékezések a poliklinika volt egyéniségeiről. A címlapon apró szakadásnyom, az első ív néhány levelén enyhe gyűrődés. Fűzve, illusztrált, enyhén gyűrött kiadói borítóban. Jó példány.
20043.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Vadász Elemér: A geológus munkája. Bevezetés a földtani megfigyelésbe I-II. [Egybekötve.] (Pécs), [1928]. Danubia (Dunántúl Egyetemi Nyomda). 222 + [2] p. Egyetlen kiadás. A bevezető jellegű földtani ismeretterjesztő könyvet oldalszámozáson belül 35 szövegközti ábra, vetületi metszet illusztrálja. A címoldalon és az első előzéken Soós László tulajdonosi bejegyzése. Poss.: Soós László. [Soós László (1920-1995) geológus, geográfus, geokémikus, vegyészmérnök.] (Ma és holnap könyvsorozat.)  Korabeli egészvászon kötésben, az első kötéstáblán eredeti címfelirattal. Jó példány.
20044.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Bartók Imre: A magyar szemészet története. Budapest, 1954. Akadémiai Kiadó (ny.) 212 p. Egyetlen kiadás. Bartók Imre tudománytörténeti kismonográfiáját oldalszámozáson belül gazdag szövegközti képanyag kíséri. Az olvasmányos stílusban megírt tanulmányok egy fejezetében a szerző egy alkalommal jelentős engedményt tesz a korszellemnek (A modern magyar szemészet kialakulása - A haladás és reakció küzdelme a modern szemészet meghonosítása terén), a könyv szerkesztője meglepő módon az előszóban mégis erősen elmarasztalja a szerzőt, mivel a szemészeti tudománytörténet előadása közben az egyes alkotók tevékenységének haladó vonásait nem hangsúlyozza eléggé, sőt bűnös módon úgynevezett objektív előadásmódra tör, ami - úgy tűnik - 1954-ben a szerkesztők számára üldözendő eljárásmód. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés, a címoldalon, az előzékeken régi tulajdonosi bélyegzések. Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
20045.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Takács Pál - Schlattner Jenő - Szebényi Imre: A szénkémiai kutatások magyar úttörői. (Többszörösen dedikált.) Budapest, 1970. Akadémiai Kiadó [ny.] 134 p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,dr. Soós László kandidátus úrnak szerzői tisztelettel: dr. Takács Pál, dr. Schlattner Jenő, dr. Szebényi Imre. Az ipartörténeti részek után életrajzi tanulmányokat közlő kismonográfiában oldalszámozáson belül néhány ábra, egész oldalas illusztráció. Prov.: Soós László [Soós László (1920-1995) geológus, vegyészmérnök, a sorozat szerkesztője.] (Kőszén és kőolaj anyagismereti monográfia sorozat 4.) Fűzve, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
20046.

Takács Pál - Schlattner Jenő - Szebényi Imre: A szénkémiai kutatások magyar úttörői. (Többszörösen dedikált.) Budapest, 1970. Akadémiai Kiadó [ny.] 134 p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,dr. Soós László kandidátus úrnak szerzői tisztelettel: dr. Takács Pál, dr. Schlattner Jenő, dr. Szebényi Imre". Az ipartörténeti részek után életrajzi tanulmányokat közlő kismonográfiában oldalszámozáson belül néhány ábra, egész oldalas illusztráció. Prov.: Soós László [Soós László (1920-1995) geológus, vegyészmérnök, a sorozat szerkesztője.] (Kőszén és kőolaj anyagismereti monográfia sorozat 4.) Fűzve, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Morton, J., Edin, L. D. S. Műfogsorok helyes felállítása. A magyar kiadást átnézte és előszóval ellátta Salamon Henrik. Fordította Rehák Rudolf. Budapest, (1925). C. Ash & Sons (Pápai Ernő nyomdai műintézete). [2] + 28 p. Oldalszámozáson belül fogászati ábrákkal gazdagon illusztrált szakmunka. Fűzve, kiadói borítóban.
20047.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Boross Mihály: Jorio könyve a horoszkópkészítésről és az emberi sorsról, melyet az asztrológia [és a] csillagjóslás tanításai alapján magyaráz Boross Mihály. Budapest, [1936]. Magyar Könyvkiadó (Arany János ny.) 95 + [1] p. A kiadvány hét bolygó szerint rendezi az éveket, és évek szerint megadja az egyes hónapok elején, közepén és végén született lány- és fiúgyermekek testi és szellemi, morális tulajdonságait. Az érdeklődő olvasó családi széljegyzeteivel és aláhúzásaival kísért példány. Fűzve, sérült, színes, illusztrált kiadói borítóban.
20048.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1926 A Gróf Apponyi Albert Poliklinika Almanachja 1926. [Bp.],1926, Gróf Apponyi Albert Poliklinika, (Franklin-ny.), 279+1 p.+6 t. Fekete-fehér fotókkal és illusztrációkkal gazdagon illusztrált. A borító Iványi-Grünwald Béla munkája. Benne a klinika körlevelével, levelezőlapjával és nyomtatványával. Kiadói papírkötés.
20049.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
20050.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Dudichné Vendl Mária - Koch Sándor: A drágakövek, különös tekintettel a mesterséges drágakövekre. Bp., 1935, Kir. M. Természettudományi Társulat. Kiadói egészvászon-kötésben, kopott borítóval.
20051.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Temesvári Gabriella: Gyógyító eleink hagyatéka. Pontmasszázs (akupresszúra). Bp., 2002, BioTer Bt. Kiadói papírkötés.
20052.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Emil Villige: Gehrin und Rückenmark. Leipzig, 1920, Wilhelm Engelmann. Kopott egészvászon-kötésben.
20053.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
J. H. Schürmayer: Lehrbuch der gerichtlichen Medizin. Für Ärzte und Juristen. Bearbeitet von Dr. - -. Erlangen, 1861, Ferdinand Enke. Kopott félvászon-kötésben, régi intézményi bélyegzésekkel.
20054.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft