Könyvek: Vallás

Tételek száma: 80

Franciscus Kazy, Emericus F. Koller: Front cover image for Historia regni Hungariae ab anno Seculi 17 primo ad anno eiusdemseculi trigesimum septimum Historia regni Hungariae ab anno Seculi 17 primo ad anno eiusdemseculi trigesimum septimum.Tyrnavia, 1737 Berger.336 p. + II. Korabeli restaurált bőrkötésben
20442.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
20443.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Papini, Giovanni: Krisztus története. Fordította Révay József. A bevezetést írta Fülep Lajos. Hetedik kiadás.  Budapest, [1927]. Athenaeum. 1 t. (a szerző portréja) + [2] + XL + 572 p. ,,Ennek a műnek jelen hetedik kiadásából merített papiroson 300 számozott példány készült, amelynek mindegyikét a szerző Firenzében sajátkezű aláírásával látta el. Ez a példány a 114. számú. ALÁÍRT számozott. Aranyozott kiadói félbőr kötésben, sérült papírcímkével.
20444.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Nemnich, Ph.A.,szerk: Allgemeines Polyglotten-Lexicon der Naturgeschichte. 5 Lieferungen (1 Deutsches Wörterbuch der Naturgeschichte, 2. Englisches Wörterbuch der Naturgeschichte) Hamburg, 1796. Friedrich Böhme. 946 hasáb. Korabeli kissé ázott papírkötésben, foltos lapokkal
20445.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Von dem Zwecke Jesu und seiner Jünger. Noch ein Fragment des Wolfenbüttelschen Ungenannten. Herausgegeben von Gotthold Ephraim Lessing. Brauscnhweig, 1778, k.n. Első kiadás. Német nyelven. Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, sérült gerinccel, kopott borítóval, laza kötéssel, foltos címlapon régi névbejegyzéssekkel, foltos lapokkal.
20446.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
20447.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Bachner, Ammonius: Das Licht und die Lieb der Welt, Jesus Christus der Gecreutzigte, auf dem schmerzhafften Creuz-Weeg vorgestellt, (...). Bamberg, 1753, Martin Gebhardt 4. bővített kiadás. Német nyelven. Korabeli bőrkötésben, foltos és lap szélein kissé sérült rézmetszetű címképpel, bőr-réz kapcsokkal, kissé sérült gerinccel, kopott borítóval, foltos lapokkal.
20448.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Imakönyv a Keresztény Katholikusok használatára. Szerkeszté Mágory Endre. Báró Orczy Tekla rajzaival. Pest, 1868. Ráth Mór (Nyomatott Bécsben, Holzhausen Adolfnál). [4] + XVII + [1] + 447 + [1] p. Katolikus imakönyvünk valamennyi szövegoldalát díszkeret szegélyezi, mely keretek a kötet fő fejezeteinek beosztása szerint eltérő mintával készültek, így segítve az imakönyvben való eligazodást. Valamennyi nagyobb ima, könyörgés és litánia Orczy Tekla színes, részletgazdag szövegközti illusztrációjával indul. A kötet a reggeli és esti, a gyónás és áldozás előtti magánimákkal kezdődik, majd az egyház mise-imái következnek, ezt követi a különféle élethelyzetekben mondandó magánimák sora, végül Szűz Mária és a különféle szentek tiszteletére mondott magánimák következnek. Az első előzéken régi ajándékozási bejegyzés. Arayozott, vaknyomásos, enyhén kopott kiadói bőrkötésben, az első kötéstáblán aranyozott kereszttel, oldalt eredeti rézkapoccsal, aranyozott festésű lapszélekkel. Jó példány.
20449.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Udvardy Ignácz: A protestantismus köztörténeti fejleménye, különös figyelemmel Magyar- és Erdélyországra. Több részből Dr. Alzog-ot követve írta - - . Veszprém, 1847, ny.n., VIII+(2)+355 p. Első kiadás. Egészvászon-kötésben, viseltes borítóval, kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
20450.

Udvardy Ignácz: A protestantismus' köztörténeti fejleménye, különös figyelemmel Magyar- és Erdélyországra. Több részből Dr. Alzog-ot követve írta - - . Veszprém, 1847, ny.n., VIII+(2)+355 p. Első kiadás. Egészvászon-kötésben, viseltes borítóval, kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Biblikus tanulmányok. Szerk.: Boros István. Jeromos Bibliakommentár I.-III. köt. Bp., 2003., Szent Jeromos Katolikus Bibliatársulat. Kiadói kartonált papírkötés.
20451.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
19
Lányi Károly magyar egyháztörténelme. Átdolgozta Knauz Nándor. I. köt. (889-1526). 2. és 3. füzet. II. kötet (1526-1848.) Esztergom, 1867-1869, Horák Egyed, 113-304 p., 305-496 p.; 470+2 p. Első kiadás. Papírkötések, az I. kötet 2. és a II. kötet kötése szétvált, a I. kötet 3. füzete részben szétvált, a I. kötetben 2. füzetében 1 sérült lappal, az I. kötet. 3. füzetében 2 lapszélén szakadással, az I. kötetek borítói kissé sérültek és kissé hiányosak, a II. kötet borítója nagyrészt hiányzik. Nagyrészt felvágatlan lapokkal.
20452.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
Egyházi beszédek. II. kötet. szerkesztő és kiadó: Török Pál. Pest, 1845. Trattner-Károlyi. 1 t. +(6)+ 538p. Aranyozott félvászon kötésben
20453.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft