Tétel

Kikiáltási ár:

8 000 Ft

Leírás:

Imakönyv a Keresztény Katholikusok használatára. Szerkeszté Mágory Endre. Báró Orczy Tekla rajzaival. Pest, 1868. Ráth Mór (Nyomatott Bécsben, Holzhausen Adolfnál). [4] + XVII + [1] + 447 + [1] p. Katolikus imakönyvünk valamennyi szövegoldalát díszkeret szegélyezi, mely keretek a kötet fő fejezeteinek beosztása szerint eltérő mintával készültek, így segítve az imakönyvben való eligazodást. Valamennyi nagyobb ima, könyörgés és litánia Orczy Tekla színes, részletgazdag szövegközti illusztrációjával indul. A kötet a reggeli és esti, a gyónás és áldozás előtti magánimákkal kezdődik, majd az egyház mise-imái következnek, ezt követi a különféle élethelyzetekben mondandó magánimák sora, végül Szűz Mária és a különféle szentek tiszteletére mondott magánimák következnek. Az első előzéken régi ajándékozási bejegyzés. Arayozott, vaknyomásos, enyhén kopott kiadói bőrkötésben, az első kötéstáblán aranyozott kereszttel, oldalt eredeti rézkapoccsal, aranyozott festésű lapszélekkel. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk