Könyvek: Vallás

Tételek száma: 80

Szent Imre kalendárium az Úrnak 1930. esztendejére. (Budapest, 1929. Szent István Társulat - Stephaneum ny.) [56] p. A döntően kétszínnyomású kalendáriumot Jaschik Álmos tervezte és rajzolta. Példányunk fűzése megerősítve. Fűzve, Jaschik Álmos rajzával illusztrált, színes, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.
20466.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Bangha Béla: Istenhit és istentagadás. Budapest, 1924. Magyar Kultúra (Pallas Rt. ny.) 249 + [1] p. Bangha Béla jezsuita szerzetes, teológus, sajtószervező (1880-1940) közérthető nyelven írt hitvédelmi munkájában vitába száll a korszak befolyásos filozófiai irányzataival, többek között a szkepticizmussal, a szubjektivizmussal, a Kant-féle filozófiai idealizmussal, a materializmussal, illetve a természettudományos elméletek között a darwinizmussal. A kötet második részében pozitív istenbizonyítékokat taglal a szerző. A munka első kiadása 1923-ban jelent meg, példányunk a második kiadásból való. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. (Katolikus kultúrkönyvtár, II. kötet.) Fűzve, enyhén sérült gerincű kiadói borítóban. Jó példány.
20467.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Horváth Mihály]: Natales archi - episcopatus metropolitanae Colosensis et Batsiensis ecclesiarum canonice unitarum, in quibus origo et series ejusdem sacrae sedis archi - praesulum, .(A bácsi és kolozsi püspökség története). Budae, 1746. Nottensteinin. 8 sztl. lev. 210 l. . Horváth Mihály, kegyestanítórendi pap, (1711-1752). 1735-ben Nyitrán tanított, 1739-ben Szegeden áldozópappá szenteltetett föl, Az egyházjogban... alapos ismeretei voltak. Koprabeli sérült egészbőr kötésben, címlap hiányzik.
20468.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Schematismus Historicus Dioecesis Neosolensis pro anno 1876. Besztercebányai schematizmus. Neusolii (Besztercebánya, 1876. Machold. 455p. + hozzákötve: Schematismus ordinis S. JOannis de Deo almae provinciae Hungaricae ab immaculata virgine deipara nuncupatae pro anno domini 1875. Budapest, 1875. Bagó. 32p. Aranyozott félvászon kötésben, foltokkal
20469.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
20470.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
12,35
Munkay János: A 89-ki elvek és a kereszténység, vagyis: A múlt századi hitetlen bölcsészet s franczia forradalmi elvekből született társadalmi és állami bajoknak fejtegetése a ker. hit s történelem szempontjából. Pest, 1865, Hartleben Adolf, 4+417 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, javított, pótolt gerinccel, foltos lapokkal, dohos, a lapokon bejelöléssel, possessori bejegyzéssel.
20471.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Lázár István: Krisztus. (Napkeleti történet.) ,,Omnia Irodalmi Vállalat (Stádium Sajtóvállalat Rt.) 178 p. Lázár István (1881-1936) erdélyi születésű jogász, író, a Pesti Hírlap, az Uj Idők újságírója, forgatókönyvíró, erdélyi és bibliai témájú regények szerzője. Az evangéliumi történet regényparafrázisa nyomtatásban először Benárd Ágost keresztényszocialista politikus jobboldali lapjában, a Nép-ben jelent meg, és komoly indulatokat kavart, ám nem is elsősorban a modernizálás, hanem a megjelenés helye miatt; a hangadó polgári radikális sajtó ugyanis előszeretettel köszörülte a nyelvét az ideológiai szempontból ellentétes oldalon álló Nép politikai lap bármely kiadványán. Példányunk a címlap szerint a második kiadásból való. Fűzve, Makoldy József rajzával illusztrált kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
20472.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Dr. Gálos László: Az egyház és a barbár népek. A keresztény egyház története III. köt. Bp., 1938, Pázmány Péter Irodalmi Társaság, 320 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé fakó gerinccel.
20473.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
20474.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
Révész Imre: Magyar tanulók Wittenbergben. Melanchthon haláláig.h.n. é.n. . (2) + 26 p. Korabeli papírkötésben Felvágatlan
20475.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
20476.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
20477.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft