Könyvek: Vallás

Tételek száma: 80

20454.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Schüch Ignác: A lelkipásztorkodástan kézikönyve. II. köt. A hetedik bővített német eredeti után a magyar viszonyokhoz alkalmazott harmadik kiadás. Fordították a győri nagyobb papnevelő intézet Szent-Imre-Egyesületének tagjai. Győr, 1885, özv. Sauervein Gézáné-ny., XXVI+(3) p.+ 564-1277 p. Korabeli, aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kissé viseltes borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
20455.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Cithara Sanctorum Pisné Duchownj, Staré y Nové... Knéze Giřjka Tranowského.., Budapest, 1894, Hornyánszky. 1347p. Jellegzetes ,,Szlovák Biblia kötésben: bordázott egészbor, díszes rézborítású, kopott kötéstáblákkal, egyik csat hiányzik, gerince kissé sérült, első néhány lap szélén apró sérüléssel, néhány lap kissé foltos. Hozzákötve: Modlitby Nábozné... 234p / Slovakian Bible in nice copper-leather binding, with damaged spine
20456.

Cithara Sanctorum Pisné Duchownj, Staré y Nové... Knéze Giřjka Tranowského.., Budapest, 1894, Hornyánszky. 1347p. Jellegzetes ,,Szlovák Biblia" kötésben: bordázott egészbor, díszes rézborítású, kopott kötéstáblákkal, egyik csat hiányzik, gerince kissé sérült, első néhány lap szélén apró sérüléssel, néhány lap kissé foltos. Hozzákötve: Modlitby Nábozné... 234p / Slovakian Bible in nice copper-leather binding, with damaged spine

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Des heiligen Franciscus von Sales, Bischofs und Fürsten zu Genf dreytägige Einsamkeit zur Erneuerung des Geistes für eifrige Christen. Aus den Schriftendesselben übersetzt von P. Walafried Hillinger, des oberdteuschen Franciscanerprovinz Priester. Augsburg, 1777, Matthäus Riegers, 8+183 p. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval.
20457.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Keresztyén énekes könyv, melyet magános áhítatosságra szolgáló néhány imádságokkal együtt szerzett és kiadott a nagy-győri ágostai hitvallást követő evang. gyülekezet. Győrött, 1860. Nyomatott Czéh Sándornál. [8] + 318 + [2] p. Az evangélikus énekeskönyv első részében templomi énekek, majd különféle alkalmakra szerzett énekek. A 269. oldalról az egyéni hálaadásra szolgáló imádságok és könyörgések, reggeli és esti imák, bűnbocsánati könyörgések, úrvacsorára felkészítő imádságok, hivatali foglalatosságok elkezdésére szóló imádságok, imádságok utazás és betegség, betegségből való kilábalás esetére. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Példányunk a mű ötödik kiadásából való. Az első előzéken könyvkötői könyvjegy. Dúsan aranyozott gerincű, vaknyomásos korabeli bőrkötésben (özv. Tolnaynő Eszterák, Miskolc), aranyozott festésű lapszélekkel. Jó példány.
20458.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Böjte Csaba - Karikó Éva: Iránytű a végtelenhez. Beszélgetés a szabadságról és a parancsolatokról. Böjte Csaba által DEDIKÁLT példány! Bp., 2016., Helikon. Kiadói papírkötés.
20459.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
A liturgikus berendezési tárgyak és eszközök művészete. [Budapest], 1968. Országos Egyházművészeti és Műemléki Tanács. [22] p. + 15 t. (egy kétoldalas). Folio. Egyetlen kiadás. A kiadvány a római katolikus rítusok liturgikus berendezési tárgyainak megfelelő elhelyezésével kapcsolatban ad tanácsokat. A táblákon helyes és helytelen elrendezési tervek. Az utolsó két táblán beragasztott fotóanyag. Vaknyomásos egészvászon kötésben. Nagyon ritka.
20460.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Bocskay Brutus: A jezsuiták története. A legjobb új írók szerint.kidolgozta ~~. V. -Vi. Kötet + Pótlékkötet. (két kötetben) Lipcse, 1873. Köhler K. F. [Kecskemét, Szilády Károly]. ; 170 + [2] p.; 175 + [5] p Kiadói papírborítókkal, későbbi félvászon védőkötésben. + Hozzákötve: Mányoki Tamás: A jesuiták jellemzése tekintettel az államhozi viszonyukra. Függelékül egy tizenöt éves jesuitaujonc levele. Pest. é.n. 44 + (4) p.
20461.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,43
13,53
20462.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
cca 1860 Bolgár nyelvű vallási könyv 13p. Korabeli kartonált félvászon kötésben /  cca 1860 religious book in Bulgarian 13p. Contemporary cardboard half-linen binding
20463.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
Tőkés László:  Rádióba mondom. (Dedikált.) Rádiós igehirdetések, igei alapú beszédek (2001-2003). [Nagyvárad], 2003. Királyhágómelléki Református Egyházkerület (Kaloprint Nyomda Kft., Kalocsa). 90 + [2] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Németh Andor részére - szeretettel Tőkés László. Bp., 2004. ápr. 29. Fűzve, színes kiadói borítóban. Jó példány.
20464.

Tőkés László: Rádióba mondom. (Dedikált.) Rádiós igehirdetések, igei alapú beszédek (2001-2003). [Nagyvárad], 2003. Királyhágómelléki Református Egyházkerület (Kaloprint Nyomda Kft., Kalocsa). 90 + [2] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Németh Andor részére - szeretettel Tőkés László. Bp., 2004. ápr. 29.'' Fűzve, színes kiadói borítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
A keresztyén Anyaszentegyház Történetei a Protestáns Oskolák és Családok számára. Német nyelvből. Képekkel. Kőszegen, 1842. Nyomatott Reichard Károlynál. 259 + [1] p. Protestáns szemléletű egyháztörténeti munka az első őskeresztény gyülekezetek kialakulásától 1834-ig, fókuszában a katolikus egyház és a protestáns felekezetek konfliktusával. A lutheri időktől kezdve a munka főként a német és francia vallási konfliktusokat tekinti át, érthető módon markánsan protestáns nézőpontból. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti képanyaggal. Az oldalakon apró foltosság. A repülő előzékek hiányoznak, az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés. Korabeli, enyhén hiányos, enyhén sérült gerincű kartonkötésben, a gerincen papírcsíkkal erősítve.
20465.

A' keresztyén Anyaszentegyház Történetei a' Protestáns Oskolák' és Családok' számára. Német nyelvből. Képekkel. Kőszegen, 1842. Nyomatott Reichard Károlynál. 259 + [1] p. Protestáns szemléletű egyháztörténeti munka az első őskeresztény gyülekezetek kialakulásától 1834-ig, fókuszában a katolikus egyház és a protestáns felekezetek konfliktusával. A lutheri időktől kezdve a munka főként a német és francia vallási konfliktusokat tekinti át, érthető módon markánsan protestáns nézőpontból. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti képanyaggal. Az oldalakon apró foltosság. A repülő előzékek hiányoznak, az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés. Korabeli, enyhén hiányos, enyhén sérült gerincű kartonkötésben, a gerincen papírcsíkkal erősítve.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft