Könyvek: Történelem

Tételek száma: 117

Dercsényi Kálmán: Bem tábornok téli hadjárata 1848-49-ben Erdélyben. (Naplójegyzetek.) Közrebocsájtja Kozma Zsombor. Bp., [1896], Országgyűlési Értesítő ny. 155 p. Modern félvászon kötésben
18241.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Id. Tirts Rezső: 1848-49-iki élményeim különös tekintettel a Cornides-féle szepesi Guerilla-vadászok szereplésére a szabadságharcban. Késmárk, 1903, Sauter Pál. Papírkötés, viseltes állapotban.
18242.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
Armand Dayot: Napoléon. Raconté par lImage. Daprés les sculpteurs, les graveurs et les peintres. Paris, 1895, Libraire Hachette. Francia nyelven. Rendkívül gazdag egész és szövegközti képanyaggal illusztrált. Korabeli aranyozott gerincű álbordás, félbőr-kötésben, aranyozott felső lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal.
18243.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
Armand Dayot: Histoire contemporaine par limage daprés les documents du temps 1789 - 1872. Paris, 1872., Ernest Flammarion, 4+368 p. Francia nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Átkötött haránt alakú félvászon-kötés, kopott borítóval, a borító egyik sarkán hiánnyal, kissé foltos lapokkal.
18244.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Thuróczy János: A magyarok krónikája. I-II. kötet. 1.: A Thuróczy-krónika 1488-as augsburgi kiadásának hasonmása; 2.: Kisérő kötet (magyar szöveggel, tanulmányokkal). Ford: Horváth János. Thuróczy János: A magyarok krónikája. I-II. kötet. 1.: A Thuróczy-krónika 1488-as augsburgi kiadásának hasonmása; 2.: Kisérő kötet (magyar szöveggel, tanulmányokkal). Fordította Horváth János. Bp. 1986. Helikon. Kiadói egészbőrkötésekben,a hasonmás kötet vaknyomással, illusztrált kiadói kopott karton védőtokban, jó állapotban.
18245.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
18246.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Magyar királyok és uralkodók 1-27. köt. Bp.,én.,Duna. Kiadói kartonált papírkötés.
18247.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Nemzeti Dicsőségünk. Szerk. Hock János. Budapest, é.n., Facsimile-ex Kiadó. Képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói festett, dombornyomott, illusztrált műbőrkötés vászon képpel. Reprint kiadás, 1898-ban kiadott Nemzeti Dicsőségünk c. könyv hasonmás kiadványa. Számozott (2500/1332.) példány Szép állapotban
18248.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
E. W. W. Fowler: Náci jelképek. (Debrecen), 1997, Hajja & Fiai. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
18249.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
18250.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
18251.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,19
10,00
A Nagy-károlyi gróf Károlyi család és székhelyeik története Debrecen, 2005. Kiadói kartonált papírkötésben
18252.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft