Könyvek: Történelem

Tételek száma: 117

Decsy Sámuel: A magyar Szent Koronának és az ahhoz tartozó tágyaknak históriája 1792-es bécsi kiadásának hasonmás kiadása. Amor Librorum kiadói, aranyozott egész műbőr kötésben. Kísérő szórólappal
18253.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
P. Spangár András: Magyar Krónika 1738-as Kassai kiadásának hasonmás kiadása. Amor Librorum kiadói, aranyozott egész műbőr kötésben. Kisérő szórólappal
18254.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
P. Szathmáry Károly: Az emberi mívelődés története. II-III köt. [Egybekötve]. Bp., 1881-1882, Tettey Nándor és Társa, XXII+275+(1) p., XXXII+319+(1) p. Másodi, javított és bővített kiadás. Szövegközi fekete-fehér illusztrációkkal. Korabeli félbőr-kötésben, sérült, hiányos, ragasztott gerinccel, helyenként kissé sérült lapszélekkel.
18255.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Fejérpataky László: A királyi kancellária az Árpádok korában. Bp., 1885, M. T. Akadémia. Papírkötés, jó állapotban.
18256.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Héjja Pál: A tábori egészségügy Buda visszafoglalása korában. A 250 éves évforduló alkalmából kiadja a Honvédorvosok Tudományos Egyesülete. 35 műmelléklettel. Bp., 1936, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 225+1 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
18257.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
18258.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Francisco Carolo Palma [Pálma Károly Ferenc (1735-1787)]: Notitia rerum Hungaricarum. Conscripta a - - , nunc Caesareo Regio Aulico Capellano. SS. Theolog. in Academia Viennensi Baccalaureo Protonotario Apostolico, editio altera, ab auctore recognita et aucta. Pars prima. Tyrnaviae [Nagyszombat], 1775, 4 sztl. lev.+ XVI+348+(12) p. Korabeli aranyozott, bordázott gerincű félbőr-kötésben, festett lapélekkel, sérült, viseltes borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, az előzéklapon korabeli tulajdonosi bejegyzésekkel.
18259.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
18260.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Bartucz Lajos et al.: Magyar föld, magyar faj. 1-4. köt. Szekszárd, 1993-1990-1991, Babits-Magyar Amerikai Kiadó Rt. Reprint. Kiadói műbőr-kötés.
18261.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
18262.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Zágoni Mikes Kelemen Törökországi Levelei. A Magy. Kir. Kormány támogatásával, II. Rákóczi Ferencz hamvainak hazaszállítása alkalmából készült emlékkiadás. Bp., 1906, Franklin, LXXX+233 p. + 39 (ebből 36 színes )+ 3 (kézirat-hasonmás) t. Bevezető tanulmányokat írták: Négyesy László-Thaly Kálmán-Beöthy Zsolt-Szily Kálmán-Erődi Béla. A leveleket az eredeti kézirat alapján kiadja: Miklós Ferenc. A díszítéseket rajzolta Edvi Illés Aladár. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói bordázott gerincű aranyozott egészbőr kötésben, az első kötéstáblán aranyozott, dombornyomású címerrel, felül aranyozott lapélekkel, és dombornyomású díszítésekkel, képekkel gazdagon illusztrált, Első néhány lap alja megsérült ázott.
18263.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
18264.

Törölve

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft