Dakó Péter - Erdős Ferenc - Vitek Gábor: Fehérvárcsurgó története. Fehérvárcsurgó - Székesfehérvár, 2004, Fejér Megyei Levéltár. Dakó Péter polgármester dedikációjával. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Teleki Sámuel gróf felfedezői útja Kelet-Afrika egyenlítői vidékein 1887-1888-ban. S. a. r.: Béber Károly. 1-2. köt. Bp., 1984, Magvető. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Halász Gyula: Öt világrész magyar vándorai. Magyar fölfedezők Benyovszkytól napjainkig. Bp.,1936, Grill Károly. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval.
Saysse-Tobiczyk, Kazimierz: In der Hohen Tatra. Warschau, Polonia-Verlag. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, egyébként jó állapotban / full linen binding
Vegyes könyvtétel, 6 db:
Széchényi Zsigmond: Hengergő homok. Sivatagi vadásznapló (1964), William B. Seabrook: Utak a dzsungelben (1936), Fekete István: Kittenberger Kálmán élete (1962),Jirí Hanzelka-Miroslav Zikmund: Két óceán között (1960), Eduardo Galeano: Latin-Amerika nyitott erei (1976), Antalffy Gyula: A Himalájától a Balatonig (1964.)
Különféle kiadásban. Változó állapotban.