Boros Imre - Kardos Tamás - Varga Ferenc: Kőtelek képekben a századfordulótól napjainkig. Kőtelek, 1991, Kőtelki Polgármesteri Hivatal. Az egyik szerző, Boros Imre dedikációjával Molnár András főorvos és felesége részére. Papírkötésben, jó állapotban.
Handbook for travellers in Greece. Murray's Hand-book. London, 1900, John Murray. Szövegközti illusztrációkkal, térképekkel, vázlatokkal illusztrált. Görög-angol szójegyzék melléklettel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, sérült, kopott gerinccel, a térkép melléklet hiányzik./Handbook for travellers in Greece. Murray's Hand-book. London, 1900, John Murray. Linen-binding, with worn and damaged spine, without map appendix, with greek vocabulary, in English language.
Dr. Cholnoky Jenő: A jég-világ. A sark-kutatások története. Bp., 1914, Országos Monográfia Társaság, 271 p.+19 t. (Fekete-fehér képtáblák)+ 1 térkép. Átkötött félvászon-kötés, jó állapotban. Első kiadás.
Kaposy Klaszek Ödön: ,,Girl Pat", a kalózhajó. A szerző saját kezű rajzával, beírásával, önarcképével. Bp., é.n., Urania, 160 p. Szövegközti rajzokkal. Kiadói aranyozott, egészvászon-kötésben.