Mittelholzer: Repülőgépen az Északi Sark felé. Fordította Dr. Prochaska Ferenc. Kiegészíti: Dr. Cholnoky Jenő: A Spitzbergák földrajzi képe. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., 1926, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 185 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott, foltos borítóval.
Szavójai Lajos Amádé: Az "Észak csillaga". Az Északi sarkitengeren 1899-1900. II. kötet. Fordította: Dr. Darvai Móric. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Franklin. Fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.