Kodály Zoltán - Gyulai Ágost: Arany János népdalgyűjteménye. Bp., 1952, Akadémiai Kiadó. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban, tulajdonosi bejegyzéssel, belül a gerincnél kissé levált.
Vas Gereben összes munkái 3 kötet - Barabás Ábel: Vas Gereben. Bp., 1906, Franklin; Vas Gereben: Tekintetes urak és kisebb elbeszélések. Bp., Franklin; Vas Gereben: Parlagi képes, Tormagyökerek. Bp., Franklin. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
1910 Kelemen Béla: Hogyan olvassunk és hogyan írjunk. Jegyzetek és tanácsok az ifjúság számára. Székesfehérvár, 1910, Csitári K. és Társa,23 p. Kiadói papírkötésben, szakadt borítóval.
A magyar irodalom története. 1. köt.: A legrégibb időktől Kisfaludy Károly felléptéig. Bp., 1906, Athenaeum. Kissé kopott félbőr kötésben, egyébként jó állapotban.
Meyers Großes Konversations-Lexikon 1-22. kötet. Leipzig-Wien, 1907-1910, Bibliographisches Institut. Hatodik kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, változó állapotban, a gerincek és a borítók kopottasak, az 1. és 21. kötet gerince kissé sérült, német nyelven./ Half-leather-binding, with gilded spine, with spotty spines and covers, in German language.