Illyés Gyula: Hetvenhét magyar népmese. Szántó Piroska rajzaival. Bp., 1953, Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói félvászon-kötés, megviselt állapotban, kopott borítóval, a szennylapok és két lap kijár. (461-462., 475-476.) Első kiadás.
Tamási Áron: Ábel. Három rész egy kötetben. Ábel a rengetegben. Ábel az országban. Ábel Amerikában. A bekötési táblát Fenyves Sándor tervezte, a szöveget Buday György tizenöt fametszete díszíti. Budapest, 1937, Révai. Kiadói egészbőr-kötés, sérült gerinccel, a gerince, valamint az elülső kötéstábla felső része javított, de belül jó állapotban.
Jászai Mari emlékiratai. Sajtó alá rendezte: Lehel István, illusztrálta Haranghy Jenő. Budapest, én., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott gerincű félbőr kötés, kopottas, foltos borítóval, kissé laza fűzéssel, három kijáró illusztrációval, ebből kettő kissé viseltes, 109. oldal ragasztott.
Robert Crane: A puszta réme I-II. kötet. Fordította: Fodor Zoltán. Pesti Hírlap Könyvek 593-594. Bp.,1939, Pesti Hírlap, (Légrády-Testvérek). Kiadói papírkötés, kissé viseltes állapotban, kopott borítóval.