Könyvek: Történelem

Tételek száma: 214

15274.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
54.24
64.00
Lukáts Gyula: A török nemzet vendégei. A magyarországi török rokonszenvi tüntetések, s a konstantinápolyi út története. Bp., 1877. Metzger Emil. 111p. A küldöttség egyik tagjának Blaha Lujzának, a nemzet csalogányának (Soldos Sándornének) szóló ajándékozó soraival. Enyhén sérült gerincű, dúsan aranyozott kiadói vászonkötésben, aranyozott lapszélekkel. / Guests of the Turkish nation during the Russian-Turkish war.
15275.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
23.73
28.00
Hungarica: Constantinus Porphyrogenitus: Constantini Prophyrogennetae Imperatoris opera. (Tactica, Thematum I-II., Novellae Constitutiones XIII., Novellae IV.) Ioannes Meursius Collegit, coniunxit, edidit. Lugduni Batavorum, 1617. ex officina Elzeviriana. 8 sztl. lev. 58 l. 4 sztl. lev. 307 l. Korabeli egészpergamen-kötésben, latin és görög nyelven. Bíborbanszületett Konstantin (912-959) bizánci császár több kiemelkedő jelentőségű művet hagyott az utókorra. A tudományok és a művészetek iránti érdeklődését apjától, Bölcs Leótól örökölte.  A kötet Bíborszanszületett Konstantin császárnak a magyarokkal is kapcsolatos, forrásértékű műveit tartalmazza. A szövegeket Moravcsik Gyula közölte modern kiadásban, fordításuk medig a Győrffy György szerkesztette A magyarok elődeiről és a honfoglalásról c. kötetben jelent meg. Ritka, becses hungaricum. Jó példány. /  Work of Constantine VII Porphyrogenitus the Purple-born. His historical and source works including the ones regarding Hungarians, in Latin and Greek language. In pergamin binding.
15276.

Hungarica: Constantinus Porphyrogenitus: Constantini Prophyrogennetae Imperatoris opera. (Tactica, Thematum I-II., Novellae Constitutiones XIII., Novellae IV.) Ioannes Meursius Collegit, coniunxit, edidit. Lugduni Batavorum, 1617. ex officina Elzeviriana. 8 sztl. lev. 58 l. 4 sztl. lev. 307 l. Korabeli egészpergamen-kötésben, latin és görög nyelven. Bíborbanszületett Konstantin (912-959) bizánci császár több kiemelkedő jelentőségű művet hagyott az utókorra. A tudományok és a művészetek iránti érdeklődését apjától, Bölcs Leótól örökölte. A kötet Bíborszanszületett Konstantin császárnak a magyarokkal is kapcsolatos, forrásértékű műveit tartalmazza. A szövegeket Moravcsik Gyula közölte modern kiadásban, fordításuk medig a Győrffy György szerkesztette "A magyarok elődeiről és a honfoglalásról" c. kötetben jelent meg. Ritka, becses hungaricum. Jó példány. / Work of Constantine VII Porphyrogenitus the 'Purple-born'. His historical and source works including the ones regarding Hungarians, in Latin and Greek language. In pergamin binding.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
203.39
240.00
Hoffmann Edith: Régi magyar bibliofilek. Bp. 1929. Magy. Bibliophil Társ. 304 l. Lapszámozáson belül 39 t. (képanyag). 550 példányból a 378. számú, kézzel számozott példány. Korabeli, szép félvászon-kötésben, az eredeti borító bekötve
15277.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
27.12
32.00
Pauler Gyula: A magyar nemzet története az Árpádházi királyok alatt. I-II. kötet. Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó-Vállalata. Új Folyam XIII-XIV. kötet. Bp.,1893, MTA, XVI+667+1;VII+790+1 p. XVI. 667 l.; VII. 790 l. . Első kiadás. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon sorozatkötésben. Jó állapotban.
15278.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
20.34
24.00
Voinovich Géza: Arany János életrajza. 1817-1849, 1849-1860, 1-2 köt. Bp. 1929-1931 MTA. 2 sztl. lev. 253 l. 4 t. ; 2 sztl. lev. 416 l. 1 sztl. lev. 3 t. (öt képpel); MTA Könyvkiadó Egészvászon kötésben, jó állapotban
15279.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
16.95
20.00

Megtekintett kategóriák

Aktuális híreink

Aukciós vásárlói jutalék: 22%

305. aukció:
Elszámolás: szeptember 26-tól;

306. aukció:
Fizetési határidő: október 6;
Elszámolás: október 10- től;

307. aukció:
Megtekintés: október 2-5 között;
Tételek átvétele: október 9-én, 10 órától;
Fizetési határidő: október 20;
Elszámolás: október 24-től

  Eseménynaptár

  • Hétfő-Szerda: 10-17

© 2011-2017 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.