Könyvek: Történelem

Tételek száma: 214

15274.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Lukáts Gyula: A török nemzet vendégei. A magyarországi török rokonszenvi tüntetések, s a konstantinápolyi út története. Bp., 1877. Metzger Emil. 111p. A küldöttség egyik tagjának Blaha Lujzának, a nemzet csalogányának (Soldos Sándornének) szóló ajándékozó soraival. Enyhén sérült gerincű, dúsan aranyozott kiadói vászonkötésben, aranyozott lapszélekkel. / Guests of the Turkish nation during the Russian-Turkish war.
15275.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Hungarica: Constantinus Porphyrogenitus: Constantini Prophyrogennetae Imperatoris opera. (Tactica, Thematum I-II., Novellae Constitutiones XIII., Novellae IV.) Ioannes Meursius Collegit, coniunxit, edidit. Lugduni Batavorum, 1617. ex officina Elzeviriana. 8 sztl. lev. 58 l. 4 sztl. lev. 307 l. Korabeli egészpergamen-kötésben, latin és görög nyelven. Bíborbanszületett Konstantin (912-959) bizánci császár több kiemelkedő jelentőségű művet hagyott az utókorra. A tudományok és a művészetek iránti érdeklődését apjától, Bölcs Leótól örökölte.  A kötet Bíborszanszületett Konstantin császárnak a magyarokkal is kapcsolatos, forrásértékű műveit tartalmazza. A szövegeket Moravcsik Gyula közölte modern kiadásban, fordításuk medig a Győrffy György szerkesztette A magyarok elődeiről és a honfoglalásról c. kötetben jelent meg. Ritka, becses hungaricum. Jó példány. /  Work of Constantine VII Porphyrogenitus the Purple-born. His historical and source works including the ones regarding Hungarians, in Latin and Greek language. In pergamin binding.
15276.

Hungarica: Constantinus Porphyrogenitus: Constantini Prophyrogennetae Imperatoris opera. (Tactica, Thematum I-II., Novellae Constitutiones XIII., Novellae IV.) Ioannes Meursius Collegit, coniunxit, edidit. Lugduni Batavorum, 1617. ex officina Elzeviriana. 8 sztl. lev. 58 l. 4 sztl. lev. 307 l. Korabeli egészpergamen-kötésben, latin és görög nyelven. Bíborbanszületett Konstantin (912-959) bizánci császár több kiemelkedő jelentőségű művet hagyott az utókorra. A tudományok és a művészetek iránti érdeklődését apjától, Bölcs Leótól örökölte. A kötet Bíborszanszületett Konstantin császárnak a magyarokkal is kapcsolatos, forrásértékű műveit tartalmazza. A szövegeket Moravcsik Gyula közölte modern kiadásban, fordításuk medig a Győrffy György szerkesztette "A magyarok elődeiről és a honfoglalásról" c. kötetben jelent meg. Ritka, becses hungaricum. Jó példány. / Work of Constantine VII Porphyrogenitus the 'Purple-born'. His historical and source works including the ones regarding Hungarians, in Latin and Greek language. In pergamin binding.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
Hoffmann Edith: Régi magyar bibliofilek. Bp. 1929. Magy. Bibliophil Társ. 304 l. Lapszámozáson belül 39 t. (képanyag). 550 példányból a 378. számú, kézzel számozott példány. Korabeli, szép félvászon-kötésben, az eredeti borító bekötve
15277.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Pauler Gyula: A magyar nemzet története az Árpádházi királyok alatt. I-II. kötet. Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó-Vállalata. Új Folyam XIII-XIV. kötet. Bp.,1893, MTA, XVI+667+1;VII+790+1 p. XVI. 667 l.; VII. 790 l. . Első kiadás. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon sorozatkötésben. Jó állapotban.
15278.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Voinovich Géza: Arany János életrajza. 1817-1849, 1849-1860, 1-2 köt. Bp. 1929-1931 MTA. 2 sztl. lev. 253 l. 4 t. ; 2 sztl. lev. 416 l. 1 sztl. lev. 3 t. (öt képpel); MTA Könyvkiadó Egészvászon kötésben, jó állapotban
15279.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
[Jászi Oszkár] Elemér Oszkár: Görgey Arthur 1848-49-ben. A történelmi kritika eredményeinek rövid összefoglalása. Budapest, 1896. Franklin. 112 p. Korabeli félbőr-kötésben.
15280.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Apponyi Albert et al.: Igazságot Magyarországnak. A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság. Térképmellékletek nélkül, szép állapotban.
15281.

Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,86
16,18
Tinódi Sebestyén: Cronica. Kolozsvár, 1554. Facsimile kiadás tanulmánnyal. Bp. 1959. Akadémiai kiadó. Bordázott gerincű egészbőr-kötésben. Szép állapotban
15282.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15283.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15284.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15285.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft