Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 229

Mikes Imre (Gallicus): Reflektor. München, 1977, Újváry "Griff" Verlag. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, belül jó állapotban.
18936.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Schullerus, Adolf: Methodisches Handbuch für den magyarischen Sprachunterricht an Volksschulen mit deutscher Unterrichtssprache. [Módszertani kézikönyv a magyar nyelv oktatásához német tanítási nyelvű általános iskolákban]. Nagyszeben (Hermannstadt), 1909, W. Krafft, 269+(1) p. Német és magyar nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült, kopottas borítóval, néhány lap széle sérült. A szerző Adolf Schullerus (Fogaras, 1864. - Nagyszeben, 1928.) erdélyi szász nyelvész, néprajzkutató, teológus, politikus és író. Ritka!
18937.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Juhász Gyula: Anna örök. Válogatta és az utószót írta: Kispéter András. Szász Endre illusztrációival. Bp., 1963, Magyar Helikon. Kiadói egészbőr-kötés, a borító sarkain és a gerincen apró sérülésekkel. Számozott (512./1600) példány.
18938.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

2 db reprint könyv: Muskatirovics János: Rövid gondolatok azon módok eránt, mellyek szerént kedves magyar hazánkat jó féle hússal, és hallal állandóan lehetne segíteni [...] H.n., 1973, Dr. Királyi Ernő (Agroinform-ny.) Az 1804-ben Budán kiadott könyv hasonmása. Kiadói műbőr-kötés, a gerincnél sérült borítással. Megjelent 120 példányban. + Theschedik Sámuel önéletírása. Ford. és kiadta: Zsilinszky Mihály. Bp.,1976, Mezőgazdasági Kiadó - MÉM Információs Központja. Kiadói műbőr-kötés, a gerincnél sérült borítással.
18939.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Katona József: Bánk Bán. Pest, 1821, Trattner János Tamás. Kartonált papírkötésben, kis sérülésekkel a gericnél.
18940.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Csillag Ilona szerk.: Blaha Lujza naplója. Gondolat, Budapest, 1987, kiadói kartonált papírkötés.
18941.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Szabó Dezső: Karácsony Kolozsvárt + Segítség! Első kiadások! Bp., Káldor, Genius. Kiadói papírkötés, megviselt, széteső állapotban.
18942.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

18943.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

18944.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

18945.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

18946.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

18947.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft