Szenes András, André Szenes (1895-1957): Chaqu' un son gout (Erotikus-pornográf album 14 db grafikával), 1930 körül. Hidegtű, papír, egy kivételével mindegyik jelzett. Kiadói, sérült papírmappában. Egyes lapok szélén apró szakadásokkal, sérülésekkel, ázásnyomokkal. Egy lap hiányzik (15 db grafikával lenne teljes). 15x13,5 és 18×22 cm. Szenes András eredetileg okleveles építészként végzett a budapesti Műegyetemen, de hamar a festészet felé fordult. Tanulmányait Fényes Adolfnál kezdte, majd Szolnokon és Münchenben képezte magát tovább. Szenes András első kiállítása 1924-ben volt, melyet több hazai és külföldi követett. Tagja volt a KUT (Képzőművészek Új Társasága) csoportnak, amelynek kiállításain rendszeresen részt vett. Egyik franciaországi tartózkodása alatt készült az árverésünkön szereplő mappa, amely erotikus fantáziájával a kor polgári-konzervatív ízlését meghaladta. A mappa egy másik példánya Nicholas Salgo korábbi magyar származású budapesti amerikai nagykövet gyűjteményében található. Rendkívül ritka, tudomásunk szerint korábban mappaként nem szerepelt árverésen!
Joseph Kádár (1936-2019): Geometrikus kompozíció (cím nélkül), 1995. Akril, fa, jelzett a hátoldalán, 50×120 cm. KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE!
Bányai István (1949-2022) Hamm (1977) c. animációs filmjéhez készült rajzok, tervek. Vegyes technika, műanyag film, pauszpapír. Klf. méretekben. Nagy banánosládányi, átnézésre érdemes anyag, acimációtörténeti kuriózum! KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE!
Kovács Tamás Vilmos (1951-): Alakok (cím nélkül), 1994. Olaj, vászon, jelzett, 120×100 cm. KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE!
Bartos Endre (1930-2006): Női akt. Olaj, farost. Jelzés nélkül. Bartos Galéria Kkt. által kiállított Certificate of Original bizonylattal. Fakeretben. 140x100 cm. KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE!