II. kötet: Közép kor. Egerben, 1859. Érseki Lyceum ny. [4], 473, IV p. 23,7 cm.
421 tételben magyarázva, gazdag lábjegyzet hivatkozásokkal, részletes, széleskörű munka. Kiadói, sérült papírborítóval, egy két foltos lappal. Ritka!
Kovács Sándor (1893-1972) szombathelyi püspökkel (1944. március 25. - 1972. március 23.) kapcsolatos tétel, 3 db:
Isten embere. Rekollekciós elmélkedések. DEDIKÁLT! Bp., 1966, Szent István Társulat, 307 p. Kiadói félvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban, volt könyvtári példány.
Kovács Sándor szombathelyi püspök, muravidéki apostoli kormányzó főpásztori szózata híveihez püspöki székfoglalása alkalmával. (Püspökként az első megnyilatkozása.) Szombathely, 1944, Martineum-ny., 30+1 p. Kiadói papírkötés.;
Isten felé - Hazafelé. Szentbeszédek 1944. év advent vasárnapjaira, karácsonyra, és évvégi hálaadásra. Bp., 1944, Martineum-ny., 60 p. Kiadói haránt-alakú papírkötés, a hátsó szennylapon kis sérüléssel.;
Nicolao L'Herminier: Summa theologiae ad usum scholae accomodata tomus primus [septimus], complectens tractatum De attributis divinis. Auctore Nicolao L'Herminier .., Tom. 3. Venetiis, 1761, Bapt. Pasquali. 263p. (22). Korabeli, kissé sérült egészbőr kötésben.
Csomasz Tóth Kálmán: A református gyülekezeti éneklés. Útmutató és adattár a próbaénekeskönyvhöz. Református Egyházi Könyvtár. XXV - Budapest, 1950, Magyar Református Egyház. I-VII, [1], 447, [1] p. Kiadói papírkötésben. borítón foltok
Dornn, Francisco Xaverio: Diurnale Concionatorium id est Conceptus Praedicabiles? Editio tertia. Pars Vernalis. Augustae Vindelicorum, 1759. J. B. Burckart, Weinsradl. [24] 510 p. fametszett könyvdíszekkel. Korabeli bordázott egészbőr kötésben.
Báthory Gábor (1755-1842): A' megholt csecsemő gyermekeiken kesergő keresztyén szüléknek vígasztaltatások, mellyet méltóságos L. báró beleznai Beleznay Sámuel úr ő nagysága, és mélt L. B. Barsi Susánna aszszony kedves csecsemő gyermekek, mélt. L. B. beleznai Beleznay Ferentz úrfi eltemettetése alkalmatosságával halotti tanításában előadott Pesten 29. decemb. 1802. Báthori Gabor, a' Pesti Reformáta Ekklésia Lelki Pásztora, és a' Dunán innen lévő Fő Tiszt. Superint. Generalis Vice Notariussa. Pesten, 1803, Trattner Mátyás betűivel, 30 p. Borító nélkül, szétvált kötéssel, kijáró lapokkal, kissé foxing foltos lapokkal.
Nicolao L'Herminier: Summa theologiae ad usum scholae accomodata tomus septimus, complectens tractatum De attributis divinis. Auctore Nicolao L'Herminier Venetiis, 1761, Bapt. Pasquali. 266p. (21). Korabeli, sérült egészbőr kötésben.
Garrigou-Lagrange, Réginald: De revelatione per ecclesiam catholicam proposita. Volumen I-II. [Teljes mű, egybekötve.] [Róma-Párizs] Romae-Parisiis, 1921. Libreria Editrice Religoisa F. Ferrari - Librarie J. Gabalda (Stabilimento Poligrafico). XVI + [2] + 564 + [4] p.; [6] + 490 p. Réginald Garrigou-Lagrande (1877-1964) francia domonkos szerzetes, teológus, újskolasztikus filozófus, egyetemi tanár. Latin nyelvű munkájában a katolikus egyház tanítását rendszerezi az új idők filozófiai kihívásainak fényében. A mű első kiadása 1918-ban jelent meg, a művet az 1950-es évekig számos alkalommal kiadták. Példányunk a hitvédelmi munka második, javított kiadásból való. Az első nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bejegyzés és bélyegzés. (Theologia fundamentalis secundum S. Thomae doctrinam. Pars apologetica.) Aranyozott gerincű korabeli félpergamen kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen bordó címkén. Jó példány.
[Fischer István, nagyszalatnyai báró (1754-1822)]: Rituale Agriense, seu formula agendorum in administratione sacramentorum et caeteris ecclesiae publicis functionibus [...] Budae, 1815, Typis Regiae Universitatis Pestanae, XII+595 p. Latin nyelven. Aranyozott egészbőr-kötésben, viseltes állapotban, sérült borítóval és gerinccel, helyenként foltos, sérült lapokkal.