Könyvek: Vallás

Tételek száma: 97

Biblia Hebraica Secundum ultimam Editionem Jos. Athiae, a Johanne Leusden Denuo recognitam, Recensita ... ab Everardus van der Hooght. + Prophetae Posteriores Amstelaedami, 1705. Boom / Waesberge, / Goethals / Borstius / Wolters / Halma / Van de Water et Broedelet. 1 t rézmetszetű címkép 48 sztl lev. 333 p.; 1 t 351p. 50 sztl lev. Korabeli sérült gerincű egészbőr kötésben, utolsó kb 100 oldal sarkán szöveget nem érő hiány, rézmetszetek kijárnak,
24005.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,62
68,75
Minimális ajánlat:
22 000 Ft
22 000 26 000 30 000
Biner, Joseph: Apparatus eruditionis praesenti ad jurisprudentiam. In quo Praeter Juris Universalis Principa Jus naturae, gentium, divinum, apostolicum, &amp; pontificium, jus synodale oecumenicum, nationale ac provinciale. [...] Methodo historico-dogmatica colliguntur, et brevi ac clara idea delineantur. [...] Complectens indicem materiarum, quae in omnibus hujus operis partibus contintentur. Pars XI-XIII. [Egybekötve.] [Augsburg-Freiburg] Augusta Vindelicorum et Freiburgi Brisgoiae, 1766. Sumptibus Fratrum Ignatii, &amp; Antonii Wagner. [4] + 438 p.; [4] + 296 p.; [2] + 353 + [1] p. A délnémet területeken szolgáló Joseph Biner (1697-1766) jezsuita szerzetes, történész és hitvitázó fő műve. Ingolstadti és innsbrucki egyetemeken betöltött professzori tiszte mellett 1754-1766 között 13 részben jelentette meg kánonjogi összegzését, melynek tárgyköre bőven túlmutat a kánonjogon, bőségesen tárgyalja ugyanis a nemzetközi jogot, a császárságon belüli birodalmi jogot, a választófejedelmek hatókörét, rögzíti a lutheri és janzenista hitreformról való jezsuita álláspontot. Példányunk a munka utolsó három részét, 11-13. részét tartalmazza, önálló címlapok után újrakezdődő lapszámozás szerint. A 11. rész a katolikus egyház fontosabb határozatait tárgyalja Szent Pétertől a jelenkorig, a 12. rész a katolikus Európán kívüli katolikus hit és egyházszervezés történetét és helyzetét vizsgálja, Ázsiában, Afrikában és az Amerikákban, kitérve a katolikus missziószervezés történetére is. A záró, 13. rész a teljes mű tárgymutatóját tartalmazza. Néhány oldalon foxing, néhány oldalon apró foltosság, az első előzéken latin nyelvű jegyzetek, illetve tulajdonlási sort alkotó latin nyelvű tulajdonosi bejegyzések. Öt bordára fűzött, aranyozott, enyhén sérült gerincű korabeli bőrkötésben, vörös festésű lapszélekkel, a kötéstáblákon apró hiánnyal és kopásnyomokkal.
24006.

Biner, Joseph: Apparatus eruditionis praesenti ad jurisprudentiam. In quo Praeter Juris Universalis Principa Jus naturae, gentium, divinum, apostolicum, & pontificium, jus synodale oecumenicum, nationale ac provinciale. [...] Methodo historico-dogmatica colliguntur, et brevi ac clara idea delineantur. [...] Complectens indicem materiarum, quae in omnibus hujus operis partibus contintentur. Pars XI-XIII. [Egybekötve.]
[Augsburg-Freiburg] Augusta Vindelicorum et Freiburgi Brisgoiae, 1766. Sumptibus Fratrum Ignatii, & Antonii Wagner. [4] + 438 p.; [4] + 296 p.; [2] + 353 + [1] p.
A délnémet területeken szolgáló Joseph Biner (1697-1766) jezsuita szerzetes, történész és hitvitázó fő műve. Ingolstadti és innsbrucki egyetemeken betöltött professzori tiszte mellett 1754-1766 között 13 részben jelentette meg kánonjogi összegzését, melynek tárgyköre bőven túlmutat a kánonjogon, bőségesen tárgyalja ugyanis a nemzetközi jogot, a császárságon belüli birodalmi jogot, a választófejedelmek hatókörét, rögzíti a lutheri és janzenista hitreformról való jezsuita álláspontot.
Példányunk a munka utolsó három részét, 11-13. részét tartalmazza, önálló címlapok után újrakezdődő lapszámozás szerint. A 11. rész a katolikus egyház fontosabb határozatait tárgyalja Szent Pétertől a jelenkorig, a 12. rész a katolikus Európán kívüli katolikus hit és egyházszervezés történetét és helyzetét vizsgálja, Ázsiában, Afrikában és az Amerikákban, kitérve a katolikus missziószervezés történetére is. A záró, 13. rész a teljes mű tárgymutatóját tartalmazza.
Néhány oldalon foxing, néhány oldalon apró foltosság, az első előzéken latin nyelvű jegyzetek, illetve tulajdonlási sort alkotó latin nyelvű tulajdonosi bejegyzések.
Öt bordára fűzött, aranyozott, enyhén sérült gerincű korabeli bőrkötésben, vörös festésű lapszélekkel, a kötéstáblákon apró hiánnyal és kopásnyomokkal.

Licitálható
Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,94
43,75
Minimális ajánlat:
14 000 Ft
14 000 16 000 19 000
Staidel, Bonaventura: Theologia moralis universa Tom 2. 1-2. Eger, 1780. Typ Scholae Episcopalis. 388p.. 353p. Korabeli sérült aranyozott gerincű félbőr kötésben.
24007.

Licitálható
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
Minimális ajánlat:
10 000 Ft
10 000 12 000 14 000
Pócs Éva (szerk.): Mikrokozmosz - makrokozmosz (Vallásetnológiai fogalmak tudományközi megközelítésben) Balassi Kiadó, 2002. Kiadói kartonált papírkötés
24008.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Alister E. McGrath: Bevezetés a keresztény teológiába. Ford.: Zsengellér József. Szerk.: Szabó István. Bp., 2002, Osiris. Kiadói kartonált papírkötések, jó állapotban
24009.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Concordantia Bibliorum juxta exemplar Vulgatae editionis: Sixti V. Pontificis Max. iussu recognigum et Clementis VIII. Autoritate editum Coloniae, 1663. Sumptibus Ioannis Friesenhagen, 1 t rézmetszetű díszcímlap, számozatlan oldalak. Egy két lap széle sérült. Korabeli, kissé sérült egészbőr kötésben
24010.

Concordantia Bibliorum juxta exemplar Vulgatae editionis: Sixti V. Pontificis Max. iussu recognigum et Clementis VIII. Autoritate editum
Coloniae, 1663. Sumptibus Ioannis Friesenhagen, 1 t rézmetszetű díszcímlap, számozatlan oldalak. Egy két lap széle sérült. Korabeli, kissé sérült egészbőr kötésben

Licitálható
Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,62
68,75
Minimális ajánlat:
22 000 Ft
22 000 26 000 30 000
24011.

Licitálható
Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50
Minimális ajánlat:
20 000 Ft
20 000 24 000 28 000
Gotti, Vincenzo Ludovico.: Vera ecclesia Christi signis ac dogmatibus demonstrata contra Jacobi Picenini appologiam pro Reformatoribus, &amp; Religione Reformata, atque ejus ReligionisTriumphum. Venetiis 1763. Ex Typographia Balleoniana, ,532p., 28 p. + hozzákötve:   Papánek, Joannes Bapt[ista]: Materia tentaminis publici, quod ex selectis positionibus de universa philosophia habuit? Stephanus Almásy? in Collegio? Theresiano Vaciensi ex institutionibus ? ? ?mense Aug[usto] anno 1776.(Vacii 1776, Ambro. [14] lev  Korabeli bordázott egészbőr kötésben
24012.

Gotti, Vincenzo Ludovico.: Vera ecclesia Christi signis ac dogmatibus demonstrata contra Jacobi Picenini appologiam pro Reformatoribus, & Religione Reformata, atque ejus ReligionisTriumphum. Venetiis 1763. Ex Typographia Balleoniana, ,532p., 28 p. + hozzákötve:

Papánek, Joannes Bapt[ista]: Materia tentaminis publici, quod ex selectis positionibus de universa philosophia habuit? Stephanus Almásy? in Collegio? Theresiano Vaciensi ex institutionibus ? ? ?mense Aug[usto] anno 1776.(Vacii 1776, Ambro. [14] lev
Korabeli bordázott egészbőr kötésben

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000
Kolligátum: [Baerenkopf Ignác (1741-1809)] Methodus recte gubernandi parochiam et dirigendi animas in s. tribunali poenitentiae 2. Tyrnaviae [Nagyszombat] 1803. ,Typis Venceslai Jelinek, 1 t. (címképmetszet), 2 lev. 384 l. 3 lev. Hozzákötve, Analytica expositio tenorum investiturae parochialis...Tyrnaviae [Nagyszombat] 1803. ,Typis Venceslai Jelinek, 71p.  Hozzákötve: (Fuchs, Xaver Ferenc): Moralis philosophiae christianae de virtutibus, et vitiis tractatus pro omnibus... Posonii, 1802. Landerer. VIII, 224 l.   [Fuchs Xavér Ferenc (1744-1807)]: Moralis philosophiae Christianae de virtutibus, et vitiis tractatus pro omnibus, qui de his in Christianorum sensu genuino cum nexu recentioris philosophiae rationalis principiorum sanorum scientificam cognitionem sibi comparare, aut comparatam profiteri volunt. Contra sciolos. [Két kötetben kötve.] Korabeli sérült egészbőr kötésben
24013.

Kolligátum: [Baerenkopf Ignác (1741-1809)] Methodus recte gubernandi parochiam et dirigendi animas in s. tribunali poenitentiae 2. Tyrnaviae [Nagyszombat] 1803. ,Typis Venceslai Jelinek, 1 t. (címképmetszet), 2 lev. 384 l. 3 lev.
Hozzákötve, Analytica expositio tenorum investiturae parochialis...Tyrnaviae [Nagyszombat] 1803. ,Typis Venceslai Jelinek, 71p.
Hozzákötve: (Fuchs, Xaver Ferenc): Moralis philosophiae christianae de virtutibus, et vitiis tractatus pro omnibus... Posonii, 1802. Landerer. VIII, 224 l.

[Fuchs Xavér Ferenc (1744-1807)]: Moralis philosophiae Christianae de virtutibus, et vitiis tractatus pro omnibus, qui de his in Christianorum sensu genuino cum nexu recentioris philosophiae rationalis principiorum sanorum scientificam cognitionem sibi comparare, aut comparatam profiteri volunt. Contra sciolos. [Két kötetben kötve.]
Korabeli sérült egészbőr kötésben

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 500 Ft
17,62
20,31
Minimális ajánlat:
6 500 Ft
6 500 7 500 9 000
Gerhard von Rad: Az Ószövetség teológiája I-II. köt. I. köt.: Izráel történeti hagyományainak teológiája. II. köt.: Izráel prófétai hagyományainak teológiája. Ford.: Görföl Tibor (I. köt.), Bendl Júlia, Mándy Katalin, Szita Szilvia. Szerk.: Szabó István. Bp., 2000-2001, Osiris, 389 p.; 364 p. Kiadói kartonált papírkötések, jó állapotban
24014.

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000
Graveson, Ignatius: Historia Ecclesiastica Novi Testamenti Tom VI-IX. Egybe kötve ca 1750. 132+152+168+47+176+ (104) p Bordázott egészbőr kötésben
24015.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 500 Ft
17,62
20,31
Minimális ajánlat:
6 500 Ft
6 500 7 500 9 000
10 db Dalai láma könyv: Nyitott szívvel.; A tudat átalakítása.; A bölcsességszem felnyitása.; A Bölcsesség Óceánja.; Út az értékes élethez.; Egyetemes felelősségtudat.; Út a nyugalomhoz.; Dzogcsen.; Romboló érzelmek.; A béke szellemében. Vegyes állapotban.
24016.

Licitálható
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
Minimális ajánlat:
10 000 Ft
10 000 12 000 14 000

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Aktuális híreink

517. aukció:
Az árverés időtartama: január 13-tól 22-ig

Licitálás vége: január 22. 19:00

Megtekintés: január 19-től 22-ig
Tételek átvétele: január 26-tól az Andrássy úton
Fizetési határidő: február 6.
Elszámolás február 11-től

  Események