Ernst H. Gombrich: Schatten. Ihre Darstellung in der abendländischen Kunst. Berlin, 1996, Klaus Wagenbach. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
Ybl Ervin: Mesterek és mesterművek. Bp.,1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda. 259p + XLVIII. t. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötésben jó állapotban
Stephan Lackner: Max Berkmann. München, 1983, Südwest Verlag. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kissé penészfoltos lapszélekkel.
Die Tunisreise. Aquarelle und Zeichnungen von August Macke. Köln, 1978, DuMont. Fekete-fehér és színes reprodukciókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Dagmar Feghelm - Markus Kersting: Rubens. Bilder der Liebe. München, 2005, Prestel. Színes reprodukciókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
Gérard Du Ry van Beest Holle (szerk.): Kunstgeschichte. Vom Mittelalter bis zur Gegenwart. Stuttgart, 1975, Parkland. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói műbőr-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban, ajándékozási bejegyzéssel.
Szántó Tibor: A szép magyar könyv 1473/1973. Az ötszáz éves magyar könyvművészet képeskönyve. Bp., 1974, Akadémiai Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói pauszpapír védőborítóban.