Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 503

Tóth Kálmán: Huszonöt év után. Tóth Kálmán összes válogatott költeményei I-II. kötet. [Teljes, egybekötve.] Pest, 1872. Nyomatott Kocsi Sándornál. 160 p.; 176 p. Egyetlen kiadás. Tóth Kálmán (1831-1881) költő, újságíró, szerkesztő, drámaíró, később Baja város országgyűlési képviselője. A költői pályáján 1847-ben induló költő a szabadságharc leverése után - számos költőtársától eltérően - nem vonult önkéntes száműzetésbe, hanem a főváros népszerű periodikájához, Nagy Ignác ,,Hölgyfutár" című lapjához csatlakozott, balladáival, szerelmes verseivel, illetve Kipfelhauser álnéven írt szatirikus költeményeivel az 1850-es évek népszerű költői közé tartozott. 1860-ban ,,Bolond Miska" címen megalapította a kor vezető élclapját, néhány évvel később pedig ,,Fővárosi Lapok" címen a kuriózumnak számító szépirodalmi napilapot. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, aranyozott lapélekkel. kis kopással
24405.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Tábori Kornél: A kártyázó Budapest. Hazárdjátékosok, játékbarlangok, hamisjátékosok. Bp., [1912], A Nagyharang Kiadóhivatala, 128 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben az eredeti borító felhasználásával
24406.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
24407.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Kassák Lajos 2 kötete: Marika, énekelj! Napok a mi napjaink. - Az új magyar regény. Bp., [1930], Pantheon, (Globus-ny.), Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés,
24408.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Adorján Sándor (szerk.): Műkedvelők szinháza. Paulay Ede előszavával. Bp., 1889, Singer és Wolfner, [4]+290+[2] p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
24409.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Irányi Dezső: Az avarban. Elbeszélések. Bp., 1889, Aigner Lajos, [8]+160 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
24410.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
P. Ábrahám Ernő: A Csudaszarvas. Árva királyfi trilógia I. Jaschik Álmos képeivel és könyvdíszeivel. Apponyi Albert bevezetőjével. Bp.,(1926), Pallas, 240 p. +36 t.Kiadó illusztrált félvászon-kötésben, kopott borítóval.
24411.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Barát Endre: Anteus dalol. Bp. 1934. Labor. 63 l. Fűzve, illusztrált kiadói borítékban. Első kiadás. Foltos borító
24412.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Sachs, Hans: Hans Sachs farsangi komédiái. Magyarra fordította Angyal Géza. Budapest, 1923. Amicus-kiadás (M. Kir. Egyetemi Nyomda). 103 + [1] p. Első magyar kiadás. Kolofon: "E könyvet az 1922. év őszén a magy. Kir. tud.-egyetemi nyomda nyomtatta. Külön készült 25 számozott példány merített papíron és 10 példány hollandi van Gelder papíron". Példányunk sorszámozási rovata ceruzával kitöltve. A nürnbergi cipész és mesterdalnok, a rendkívül termékeny vásári komédia-költő Hans Sachs (1494-1576) kétségtelenül vaskos humorú komédiáiból kötetünk nyújtja az első bővebb magyar válogatást. Oldalszámozáson belül néhány fametszetű illusztrációval. Tartalma: Paradicsomjáró diák -- Gazduram kotlik -- Ördögöt idéz a diák -- A szatócs batyuja. Néhány oldalon lapszéli foltosság. (Régiségek, ritkaságok. VI. kötet.) Aranyozott gerincű, álbordás korabeli félbőr kötésben. Jó példány.
24413.

Sachs, Hans: Hans Sachs farsangi komédiái. Magyarra fordította Angyal Géza.
Budapest, 1923. Amicus-kiadás (M. Kir. Egyetemi Nyomda). 103 + [1] p. Első magyar kiadás.
Kolofon: "E könyvet az 1922. év őszén a magy. Kir. tud.-egyetemi nyomda nyomtatta. Külön készült 25 számozott példány merített papíron és 10 példány hollandi van Gelder papíron". Példányunk sorszámozási rovata ceruzával kitöltve. A nürnbergi cipész és mesterdalnok, a rendkívül termékeny vásári komédia-költő Hans Sachs (1494-1576) kétségtelenül vaskos humorú komédiáiból kötetünk nyújtja az első bővebb magyar válogatást. Oldalszámozáson belül néhány fametszetű illusztrációval. Tartalma: Paradicsomjáró diák -- Gazduram kotlik -- Ördögöt idéz a diák -- A szatócs batyuja.
Néhány oldalon lapszéli foltosság.
(Régiségek, ritkaságok. VI. kötet.)
Aranyozott gerincű, álbordás korabeli félbőr kötésben. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Végh György: Eszter könyve. DEDIKÁLT! [Bp., 1946.], Egyetemi Nyomda, 46 p. Megjelent 500 példányban! Kiadói papírkötés, sérült borítóval, a borítón ceruzás firkával.
24414.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Novák Miklós: Vezéráldozat. hn., 2023, Nosza Bt. Kiadói papírkötés.
24415.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Vegyes könyvtétel, 4 db:   Kőszegi László: Kőszegi László versei. Bp., 1917., Szerzői,(May János-ny.), 70+1 p. Kiadói illusztrált papírkötés.;   Kiss Sándor (Nagyacsád): Ébredő falu. Versek. Pápa, 1929, Főiskolai-ny., 95+1 p. A borítón linómetszettel. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos, kissé szakadt borítóval, javított gerinccel.;  Kónya István: A lehullott szirmok. Versek. Szerzői kiadás. Bp., én., Springer Gusztáv, 62 p. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos, sérült borítóval.;   Székely László: A parton ülők panasza. Szombathely, 1932., (Martineum-ny.), 98+2 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval.
24416.

Vegyes könyvtétel, 4 db:

Kőszegi László: Kőszegi László versei. Bp., 1917., Szerzői,(May János-ny.), 70+1 p. Kiadói illusztrált papírkötés.;

Kiss Sándor (Nagyacsád): Ébredő falu. Versek. Pápa, 1929, Főiskolai-ny., 95+1 p. A borítón linómetszettel. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos, kissé szakadt borítóval, javított gerinccel.;

Kónya István: A lehullott szirmok. Versek. Szerzői kiadás. Bp., én., Springer Gusztáv, 62 p. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos, sérült borítóval.;

Székely László: A parton ülők panasza. Szombathely, 1932., (Martineum-ny.), 98+2 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Aktuális híreink

517. aukció:
Az árverés időtartama: január 13-tól 22-ig

Licitálás vége: január 22. 19:00

Megtekintés: január 19-től 22-ig
Tételek átvétele: január 26-tól az Andrássy úton
Fizetési határidő: február 6.
Elszámolás február 11-től

  Események