Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 586

Petrovics Elek: Újakról és régiekről. Művészeti dolgozatok. Bp.,1923, Amicus, 128 p.+ 16 t. Kiadói félvászon-kötés, gerincen sérüléssel Számozott (100/62.) példány.
21882.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Balla Sándor: ... Világ arca ... Versek. Számozott (37./250) példány. [Bp., 1947, Magyar Nyomda], 80 p. Kiadói papírkötés, kissé koszos borítóval.
21883.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Fodor András:  Tengerek, dombok. [Versek.] (Dedikált.) Budapest, 1961. Magvető Könyvkiadó (Szegedi Nyomda). 105 + [3] p. Egyetlen kiadás. Összesen 1100 példányban megjelent kötet dedikált példánya: "Pelejtei Tibornak, a szomszéd íróasztal mellől sok szeretettel ajánlja, Fodor András. Bpest, 61. május 13". Fodor András (1929-1997) költő, író, esszéíró, könyvtáros. Első, Eötvös-kollégista korában írt versei az Illyés Gyula-féle Válasz folyóiratban jelentek meg az 1940-es évek végén. A Rákosi-érában műfordításból élt, a forradalom előtt a Csillag folyóirat versrovatát vezette. Első kötete 1955-ben jelent meg, második kötetét bírálat érte, innentől kezdve az OSZK Könyvtártudományi és Módszertani Osztályán dolgozott. Harmadik verseskötetében a költő egy nyugat-európai utazás kulturális tapasztalataival szembesíti olvasóját, amelyet könyvtári kollégájának, munkatársának dedikált. Prov.: Pelejtei Tibor könyvtáros, az OSZK Múzeum utcai Könyvtártudományi és Módszertani Osztályának vezetője. Földiák György által tervezett, aranyozott kiadói félvászon kötésben, eredeti védőborítóban. Jó példány.
21884.

Fodor András: Tengerek, dombok. [Versek.] (Dedikált.)
Budapest, 1961. Magvető Könyvkiadó (Szegedi Nyomda). 105 + [3] p. Egyetlen kiadás.
Összesen 1100 példányban megjelent kötet dedikált példánya: "Pelejtei Tibornak, a szomszéd íróasztal mellől sok szeretettel ajánlja, Fodor András. Bpest, 61. május 13".
Fodor András (1929-1997) költő, író, esszéíró, könyvtáros. Első, Eötvös-kollégista korában írt versei az Illyés Gyula-féle Válasz folyóiratban jelentek meg az 1940-es évek végén. A Rákosi-érában műfordításból élt, a forradalom előtt a Csillag folyóirat versrovatát vezette. Első kötete 1955-ben jelent meg, második kötetét bírálat érte, innentől kezdve az OSZK Könyvtártudományi és Módszertani Osztályán dolgozott. Harmadik verseskötetében a költő egy nyugat-európai utazás kulturális tapasztalataival szembesíti olvasóját, amelyet könyvtári kollégájának, munkatársának dedikált.
Prov.: Pelejtei Tibor könyvtáros, az OSZK Múzeum utcai Könyvtártudományi és Módszertani Osztályának vezetője.
Földiák György által tervezett, aranyozott kiadói félvászon kötésben, eredeti védőborítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Fodor András:  Fordul az ég. [Versek.] (Dedikált.) Budapest, 1964. Magvető Könyvkiadó (Szegedi Nyomda Vállalat). 81 + [7] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Pelejtei Tibornak, immár öreg bajtársamnak a Múzeum utcai fronton sok szeretettel, barátsággal ajánlja: Fodor Bandi. 964. X. 19". Fodor András (1929-1997) költő, író, esszéíró, könyvtáros. Első, Eötvös-kollégista korában írt versei az Illyés Gyula-féle Válasz folyóiratban jelentek meg az 1940-es évek végén. A Rákosi-érában műfordításból élt, a forradalom előtt a Csillag folyóirat versrovatát vezette. Első kötete 1955-ben jelent meg, második kötetét bírálat érte, innentől kezdve az OSZK Múzeum utcai Könyvtártudományi és Módszertani Osztályán dolgozott. Negyedik kötetét könyvtári kollégájának, munkatársának dedikálta. Prov.: Pelejtei Tibor könyvtáros, az OSZK Múzeum utcai Könyvtártudományi és Módszertani Osztályának vezetője. Feliratozott kiadói kartonkötésben, Egry József színes rajzával illusztrált, eredeti védőborítóban. Jó példány.
21885.

Fodor András: Fordul az ég. [Versek.] (Dedikált.)
Budapest, 1964. Magvető Könyvkiadó (Szegedi Nyomda Vállalat). 81 + [7] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: "Pelejtei Tibornak, immár öreg bajtársamnak a Múzeum utcai fronton sok szeretettel, barátsággal ajánlja: Fodor Bandi. 964. X. 19".
Fodor András (1929-1997) költő, író, esszéíró, könyvtáros. Első, Eötvös-kollégista korában írt versei az Illyés Gyula-féle Válasz folyóiratban jelentek meg az 1940-es évek végén. A Rákosi-érában műfordításból élt, a forradalom előtt a Csillag folyóirat versrovatát vezette. Első kötete 1955-ben jelent meg, második kötetét bírálat érte, innentől kezdve az OSZK Múzeum utcai Könyvtártudományi és Módszertani Osztályán dolgozott. Negyedik kötetét könyvtári kollégájának, munkatársának dedikálta.
Feliratozott kiadói kartonkötésben, Egry József színes rajzával illusztrált, eredeti védőborítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Fodor András:  Arcom útjai. [Versek.] (Dedikált.) Budapest, 1967. Magvető Könyvkiadó (Kossuth Nyomda). 130 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Pelejtei Tibornak, a régi bajtársnak szíves útikalauznak hálás szeretettel: Fodor Bandi. 967. IX. 1". Fodor András (1929-1997) költő, író, esszéíró, könyvtáros. Első, Eötvös-kollégista korában írt versei az Illyés Gyula-féle Válasz folyóiratban jelentek meg az 1940-es évek végén. A Rákosi-érában műfordításból élt, a forradalom előtt a Csillag folyóirat versrovatát vezette. Első kötete 1955-ben jelent meg, második kötetét bírálat érte, innentől kezdve az OSZK Múzeum utcai Könyvtártudományi és Módszertani Osztályán dolgozott. Történelmi, közéleti és morális reflexiókban gazdag ötödik kötetében szokatlanul erősen sejlenek fel egy megtett Szovjetunió-béli utazás témái; a költő példányunkat könyvtári kollégájának, munkatársának dedikálta. Prov.: Pelejtei Tibor könyvtáros, az OSZK Múzeum utcai Könyvtártudományi és Módszertani Osztályának vezetője. Bezúr Györgyi rajzával illusztrált kiadói vászonkötésben. Jó példány.
21886.

Fodor András: Arcom útjai. [Versek.] (Dedikált.)
Budapest, 1967. Magvető Könyvkiadó (Kossuth Nyomda). 130 + [2] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: "Pelejtei Tibornak, a régi bajtársnak szíves útikalauznak hálás szeretettel: Fodor Bandi. 967. IX. 1".
Fodor András (1929-1997) költő, író, esszéíró, könyvtáros. Első, Eötvös-kollégista korában írt versei az Illyés Gyula-féle Válasz folyóiratban jelentek meg az 1940-es évek végén. A Rákosi-érában műfordításból élt, a forradalom előtt a Csillag folyóirat versrovatát vezette. Első kötete 1955-ben jelent meg, második kötetét bírálat érte, innentől kezdve az OSZK Múzeum utcai Könyvtártudományi és Módszertani Osztályán dolgozott. Történelmi, közéleti és morális reflexiókban gazdag ötödik kötetében szokatlanul erősen sejlenek fel egy megtett Szovjetunió-béli utazás témái; a költő példányunkat könyvtári kollégájának, munkatársának dedikálta.
Bezúr Györgyi rajzával illusztrált kiadói vászonkötésben. Jó példány.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Fodor András:  Másik végtelen. [Versek.] (Dedikált.) Budapest, (1970). Szépirodalmi Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 1 t. (címkép) + 89 + [3] p. Egyetlen kiadás. Az összesen 1800 példányban megjelent kötet dedikált példánya: "Pelejtei Tibornak, legrégibb, legjobb kollégámnak a KMK innenső végtelenében. Sok szeretettel: Fodor Bandi. 970. augusztus". Fodor András (1929-1997) költő, író, esszéíró, könyvtáros. Első, Eötvös-kollégista korában írt versei az Illyés Gyula-féle Válasz folyóiratban jelentek meg az 1940-es évek végén. A Rákosi-érában műfordításból élt, a forradalom előtt a Csillag folyóirat versrovatát vezette. Első kötete 1955-ben jelent meg, második kötetét bírálat érte, innentől kezdve az OSZK Múzeum utcai Könyvtártudományi és Módszertani Osztályán dolgozott. Hatodik kötetét könyvtári kollégájának, munkatársának dedikálta. Prov.: Pelejtei Tibor könyvtáros, az OSZK Múzeum utcai Könyvtártudományi és Módszertani Osztályának vezetője. Feliratozott kiadói vászonkötésben, Kolosváry Bálint rajzával illusztrált, eredeti védőborítóban. Jó példány.
21887.

Fodor András: Másik végtelen. [Versek.] (Dedikált.)
Budapest, (1970). Szépirodalmi Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 1 t. (címkép) + 89 + [3] p. Egyetlen kiadás.
Az összesen 1800 példányban megjelent kötet dedikált példánya: "Pelejtei Tibornak, legrégibb, legjobb kollégámnak a KMK innenső végtelenében. Sok szeretettel: Fodor Bandi. 970. augusztus".
Fodor András (1929-1997) költő, író, esszéíró, könyvtáros. Első, Eötvös-kollégista korában írt versei az Illyés Gyula-féle Válasz folyóiratban jelentek meg az 1940-es évek végén. A Rákosi-érában műfordításból élt, a forradalom előtt a Csillag folyóirat versrovatát vezette. Első kötete 1955-ben jelent meg, második kötetét bírálat érte, innentől kezdve az OSZK Múzeum utcai Könyvtártudományi és Módszertani Osztályán dolgozott. Hatodik kötetét könyvtári kollégájának, munkatársának dedikálta.
Feliratozott kiadói vászonkötésben, Kolosváry Bálint rajzával illusztrált, eredeti védőborítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Fodor András:  Az idő foglya. [Versek.] (Dedikált.) Budapest, (1974). Szépirodalmi Könyvkiadó (Szegedi Nyomda). 178 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Pelejtei Tibornak, kedves bajtársamnak sorsunk azonos cellájába; és kaposfői honfitársnőmnek, Ilonának sok szeretettel ajánlom: Fodor Bandi. 974. VII. 5". Fodor András (Kaposmérő, 1929 - Fonyód, 1997) költő, író, esszéíró, könyvtáros. Első, Eötvös-kollégista korában írt versei az Illyés Gyula-féle Válasz folyóiratban jelentek meg az 1940-es évek végén. A Rákosi-érában műfordításból élt, a forradalom előtt a Csillag folyóirat versrovatát vezette. Első kötete 1955-ben jelent meg, második kötetét bírálat érte, innentől kezdve az OSZK Múzeum utcai Könyvtártudományi és Módszertani Osztályán dolgozott. Nyolcadik kötetét könyvtári kollégáinak, munkatársainak dedikálta. Prov.: Pelejtei Tibor könyvtáros, az OSZK Múzeum utcai Könyvtártudományi és Módszertani Osztályának vezetője. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, eredeti védőborítóban. Jó példány.
21888.

Fodor András: Az idő foglya. [Versek.] (Dedikált.)
Budapest, (1974). Szépirodalmi Könyvkiadó (Szegedi Nyomda). 178 + [2] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: "Pelejtei Tibornak, kedves bajtársamnak sorsunk azonos cellájába; és kaposfői honfitársnőmnek, Ilonának sok szeretettel ajánlom: Fodor Bandi. 974. VII. 5".
Fodor András (Kaposmérő, 1929 - Fonyód, 1997) költő, író, esszéíró, könyvtáros. Első, Eötvös-kollégista korában írt versei az Illyés Gyula-féle Válasz folyóiratban jelentek meg az 1940-es évek végén. A Rákosi-érában műfordításból élt, a forradalom előtt a Csillag folyóirat versrovatát vezette. Első kötete 1955-ben jelent meg, második kötetét bírálat érte, innentől kezdve az OSZK Múzeum utcai Könyvtártudományi és Módszertani Osztályán dolgozott. Nyolcadik kötetét könyvtári kollégáinak, munkatársainak dedikálta.
Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, eredeti védőborítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Fodor András: A bábu vére. [Versek.] (Dedikált.) Budapest, (1978). Szépirodalmi Könyvkiadó (Szegedi Nyomda). 142 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Pelejtei Tibornak, akivel tizenkilenc éve koptatjuk a Múzeum utca 3. küszöbét, és Ilonának, akivel a bölcsőnk szomszédos. Sok szeretettel. Fodor Bandi. 978, IV. 12". Fodor András (Kaposmérő, 1929 - Fonyód, 1997) költő, író, esszéíró, könyvtáros. Első, Eötvös-kollégista korában írt versei az Illyés Gyula-féle Válasz folyóiratban jelentek meg az 1940-es évek végén. A Rákosi-érában műfordításból élt, a forradalom előtt a Csillag folyóirat versrovatát vezette. Első kötete 1955-ben jelent meg, második kötetét bírálat érte, innentől kezdve az OSZK Múzeum utcai Könyvtártudományi és Módszertani Osztályán dolgozott. Tizedik kötetét könyvtári kollégáinak, munkatársainak dedikálta. Prov.: Pelejtei Tibor könyvtáros, az OSZK Múzeum utcai Könyvtártudományi és Módszertani Osztályának vezetője. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, eredeti védőborítóban. Jó példány.
21889.

Fodor András: A bábu vére. [Versek.] (Dedikált.)
Budapest, (1978). Szépirodalmi Könyvkiadó (Szegedi Nyomda). 142 + [2] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: "Pelejtei Tibornak, akivel tizenkilenc éve koptatjuk a Múzeum utca 3. küszöbét, és Ilonának, akivel a bölcsőnk szomszédos. Sok szeretettel. Fodor Bandi. 978, IV. 12".
Fodor András (Kaposmérő, 1929 - Fonyód, 1997) költő, író, esszéíró, könyvtáros. Első, Eötvös-kollégista korában írt versei az Illyés Gyula-féle Válasz folyóiratban jelentek meg az 1940-es évek végén. A Rákosi-érában műfordításból élt, a forradalom előtt a Csillag folyóirat versrovatát vezette. Első kötete 1955-ben jelent meg, második kötetét bírálat érte, innentől kezdve az OSZK Múzeum utcai Könyvtártudományi és Módszertani Osztályán dolgozott. Tizedik kötetét könyvtári kollégáinak, munkatársainak dedikálta.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Kornis Mihály:  Végre élsz. [Novellák és vígjáték.] (Dedikált.) Budapest, (1981). Szépirodalmi Könyvkiadó (Pécsi Szikra Nyomda). 378 + [4] p. Első kiadás. Dedikált: "Bajkó Anikónak vígaszul [!] szomorú napokra. Kornis Mihály. 1982. január 27". Kornis Mihály (sz. 1949) drámaíró, dramaturg, rendező első önálló kötete. Prov.: Bajkó Anikó textilművész (1947-2025), Ferenczi Noémi-díjas iparművész, számos kiállítás díjazottja, a Velemi Textilművészeti Alkotótelep szervezője. Kiadói kartonkötésben, Tamás Noémi rajzával illusztrált eredeti borítóban.
21890.

Kornis Mihály: Végre élsz. [Novellák és vígjáték.] (Dedikált.)
Budapest, (1981). Szépirodalmi Könyvkiadó (Pécsi Szikra Nyomda). 378 + [4] p. Első kiadás.
Dedikált: "Bajkó Anikónak vígaszul [!] szomorú napokra. Kornis Mihály. 1982. január 27".
Kornis Mihály (sz. 1949) drámaíró, dramaturg, rendező első önálló kötete.
Kiadói kartonkötésben, Tamás Noémi rajzával illusztrált eredeti borítóban.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Kertész Ákos:  Zakariás. [Regény.] (Dedikált.) Budapest, (1990). Magvető Könyvkiadó (Szegedi Nyomda). 357 + [3] p. Első kiadás. Dedikált: "Bajkó Anikónak, kedves barátnőmnek sok szeretettel: Kertész Ákos. 1990. 05. 21". Kertész Ákos (1932-2022) író, dramaturg tizenkettedik önálló kötete. Prov.: Bajkó Anikó textilművész (1947-2025), Ferenczi Noémi-díjas iparművész, számos kiállítás díjazottja, a Velemi Textilművészeti Alkotótelep szervezője. Fűzve, kiadói borítóban, Kertész Dániel színes rajzával illusztrált, eredeti védőborítóban. Jó példány.
21891.

Kertész Ákos: Zakariás. [Regény.] (Dedikált.)
Budapest, (1990). Magvető Könyvkiadó (Szegedi Nyomda). 357 + [3] p. Első kiadás.
Dedikált: "Bajkó Anikónak, kedves barátnőmnek sok szeretettel: Kertész Ákos. 1990. 05. 21".
Kertész Ákos (1932-2022) író, dramaturg tizenkettedik önálló kötete.
Fűzve, kiadói borítóban, Kertész Dániel színes rajzával illusztrált, eredeti védőborítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Hasznos kalauz. Útmutató az életben előforduló mindennemű tudnivalókra, ismeretekre nézve. Bp., 1899, Hornyánszky-ny., XVI+313+[1] p. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, viseltes, széteső állapotban, kopott, foltos borítóval, a lapok egy része kijár.
21892.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Rosenthal, Bernice Glatzer: Az okkult az orosz és a szovjet kultúrában. Szerk.: - -. Ford.: Soproni András, Szabó Mária et alii. Bp., 2004, Európa, 465+1 p. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
21893.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
11

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft