Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 586

21785.

Molter Károly: Metania Rt. Regény.
Cluj-Kolozsvár, 1929. Erdélyi Szépmíves Céh (Minerva Irodalmi és Nyomdai Műintézet Rt.) 301 + [3] + VII + [1] p. Első kiadás.
A korlátozott példányszámban megjelent regény első kiadása kizárólag az Erdélyi Szépmíves Céh előfizetői számára készült. Kolofon: "Ez a könyv az Erdélyi Szépmíves Céh harmincharmadik kiadványa; III. sorozatának 17-19. számú könyve. Illusztrációit rajzolta Guncser Nándor. Nyomtatta a Minerva Rt. nyomdája Garamond-antiqua betűkkel. Kötése Rohonyi Antal könyvkötő műhelyében készült".
Molter Károly (1890-1981) erdélyi író szürrealista jelenetekkel megtűzdelt, tudományos fantasztikumba hajló szatirikus kalandregénye az erdélyi sci-fi irodalom emlékezetes darabja. Példányunk számozása kitöltetlen, az enyhén foltos címlapon régi tulajdonosi bejegyzés, kötetünk néhány oldalán enyhe foltosság.
(Erdélyi Szépmíves Céh 33. kiadványa, III. sorozatának 17-19. számú könyve.)
Monoki 4094.
Vaknyomásos, enyhén kopott kiadói félbőr kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén, felül vörös festésű lapszélekkel.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

[Folyóirat] Az Ujság vasárnapja. Képes irodalmi és ismeretterjesztő hetilap. Felelős szerkesztő: Ágai Béla. Megjelenik vasárnaponként. Mutatványszám: nyolc lapszám az V. évfolyam tavaszi számaiból: 11-12., 14., 16-19, 21. szám. (1929. március 17. - 1929. május 26.) [Egybekötve.] "Az Ujság" című nemzeti szabadelvű napilap 1903-ban indult útjára, jeles írógárda toborzásával. Első évtizedében Mikszáth Kálmán, Herczeg Ferenc, Kozma Andor, Kóbor Tamás és a pályakezdő Móricz Zsigmond irodalmi és publicisztikai munkásságának is helyt adott. Az egyik legfontosabb pesti lappá váló újság túlélte a Monarchia összeomlását, a Tanácsköztársaságot, és folytatta működését a Horthy-érában is. Gazdagon illusztrált irodalmi és ismeretterjesztő melléklapja, "Az Ujság vasárnapja" 1925-ben indult. Ötödik évfolyamába lépő családi magazinunk az irodalmi anyagon: a novellákon, a folytatásos tárcaregényeken, verseken kívül útírásokat, képzőművészeti, történelmi, földrajzi, néprajzi és technikatörténeti ismeretterjesztő anyagokat közöl; divat- és lakberendezési rovata a nőknek, meserovata a gyermekeknek, kép- és keresztrejtvényei, színházi és filmes hírei minden korosztálynak szólnak. Lapszámaink borítóin kortárs magyar festők művei, többek közt Glatz Oszkár, Fényes Adolf, Vaszary János borítófestményei. Lapszámaink irodalmi anyagában Márai Sándor, Kodolányi János, Tersánszky J. Jenő prózái, Illyés Gyula versei, Róheim Géza úti beszámolói, Dánielné Lengyel Laura irodalmi portréi, Fried Margit, Elek Oszkár, Cholnoky Béla ismeretterjesztő írásai, Háy Gyula művészettörténeti írásai. A lapszámok végén gazdag képanyaggal kísért, bő válogatás a világ kurrens érdekességeiből, hollywoodi és színházi híreiből. A tartalomból: Márai Sándor: Függöny -- Kodolányi János: A hegyen -- Tersánszky J. Jenő: Diogenes -- Róheim Géza: Szomáliakkal Adenban -- [Rozsnyai Kálmán] Sidney Carton: Isadora Duncan szerelmei -- Dánielné Lengyel Laura: Baskircsew Mária -- Elek Oszkár: Jeanne d'Arc. Orléans felszabadításának 500. évfordulójára -- Háy Gyula: A könyvillusztrálás művészete -- Sós Endre: Vaszary János pályája Nagybányától az expressionizmusig -- Feldmann Sándor: A degenerációról -- Lichtschein Lajos: Milyen találmányok vezették Marconit a rádió feltalálásához? -- A kor és a munka jogai. Válaszok egy életproblémára. -- Margittai László: Világszép kisasszony három kérője -- A Ficere család kalandjai (folytatásos képregény) -- Nyári ruhák és köpenyek kisleányoknak -- Ráér egy félórára? (rejtvényrovat) -- A világ minden tájáról (érdekességek, furcsaságok). Évfolyamunk 18. számának utolsó levele hiányzik. Lakatos 4225. Feltehetően Kozma Lajos által tervezett, zsinórral fűzött, színes, illusztrált, gerincén és fedőborítóin enyhén sérült kiadói borítóban.
21786.

[Folyóirat] Az Ujság vasárnapja. Képes irodalmi és ismeretterjesztő hetilap. Felelős szerkesztő: Ágai Béla. Megjelenik vasárnaponként. Mutatványszám: nyolc lapszám az V. évfolyam tavaszi számaiból: 11-12., 14., 16-19, 21. szám. (1929. március 17. - 1929. május 26.) [Egybekötve.]
"Az Ujság" című nemzeti szabadelvű napilap 1903-ban indult útjára, jeles írógárda toborzásával. Első évtizedében Mikszáth Kálmán, Herczeg Ferenc, Kozma Andor, Kóbor Tamás és a pályakezdő Móricz Zsigmond irodalmi és publicisztikai munkásságának is helyt adott. Az egyik legfontosabb pesti lappá váló újság túlélte a Monarchia összeomlását, a Tanácsköztársaságot, és folytatta működését a Horthy-érában is. Gazdagon illusztrált irodalmi és ismeretterjesztő melléklapja, "Az Ujság vasárnapja" 1925-ben indult. Ötödik évfolyamába lépő családi magazinunk az irodalmi anyagon: a novellákon, a folytatásos tárcaregényeken, verseken kívül útírásokat, képzőművészeti, történelmi, földrajzi, néprajzi és technikatörténeti ismeretterjesztő anyagokat közöl; divat- és lakberendezési rovata a nőknek, meserovata a gyermekeknek, kép- és keresztrejtvényei, színházi és filmes hírei minden korosztálynak szólnak. Lapszámaink borítóin kortárs magyar festők művei, többek közt Glatz Oszkár, Fényes Adolf, Vaszary János borítófestményei. Lapszámaink irodalmi anyagában Márai Sándor, Kodolányi János, Tersánszky J. Jenő prózái, Illyés Gyula versei, Róheim Géza úti beszámolói, Dánielné Lengyel Laura irodalmi portréi, Fried Margit, Elek Oszkár, Cholnoky Béla ismeretterjesztő írásai, Háy Gyula művészettörténeti írásai. A lapszámok végén gazdag képanyaggal kísért, bő válogatás a világ kurrens érdekességeiből, hollywoodi és színházi híreiből.
A tartalomból: Márai Sándor: Függöny -- Kodolányi János: A hegyen -- Tersánszky J. Jenő: Diogenes -- Róheim Géza: Szomáliakkal Adenban -- [Rozsnyai Kálmán] Sidney Carton: Isadora Duncan szerelmei -- Dánielné Lengyel Laura: Baskircsew Mária -- Elek Oszkár: Jeanne d'Arc. Orléans felszabadításának 500. évfordulójára -- Háy Gyula: A könyvillusztrálás művészete -- Sós Endre: Vaszary János pályája Nagybányától az expressionizmusig -- Feldmann Sándor: A degenerációról -- Lichtschein Lajos: Milyen találmányok vezették Marconit a rádió feltalálásához? -- A kor és a munka jogai. Válaszok egy életproblémára. -- Margittai László: Világszép kisasszony három kérője -- A Ficere család kalandjai (folytatásos képregény) -- Nyári ruhák és köpenyek kisleányoknak -- Ráér egy félórára? (rejtvényrovat) -- A világ minden tájáról (érdekességek, furcsaságok).
Évfolyamunk 18. számának utolsó levele hiányzik.
Lakatos 4225.
Feltehetően Kozma Lajos által tervezett, zsinórral fűzött, színes, illusztrált, gerincén és fedőborítóin enyhén sérült kiadói borítóban.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Hazslinszky Tamás, Fleck Nóra (szerk.): Poetica speleologica. Versek a barlangkutatás, barlangjárás témaköréből. Bp., 2023, Magánkiadás. Kiadói papírkötés. Mindkét szerkesztő által dedikálva Neidenbach Ákos hegymászó, turisztikai szakíró részére.
21787.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

2 db - Szij Rezső: Misztótfalusi Kis Miklós. Bp.., 1943, Turul. Kiadói papírkötés, sérült papír védőborítóval, kopottas állapotban + Tótfalusi Kis Miklós halotti kártája. Bp., 1978, Akadémiai. Nagyméretű facsimile melléklettel! Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
21788.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

Harsányi Lajos: A nem porladó kezű király. Szent István király életregénye. Bp., 1934, Szent István-Társulat, 244 p. A borító Jaschik Álmos munkája. Kiadói félvászon-kötés, néhány foltos lappal.
21789.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Kodolányi János: Vízöntő. I-II. köt. Bp., [1948], Szőllősy, 275+(1) p.; 281+(3) p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, kissé foltos lapszélekkel.
21790.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

21791.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

21792.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

21793.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Jókai Mór művei 16 kötete. Bp.,én., Révai. Tolnai Világlapja ajándéka. Kiadói aranyozott egészvászon-kötések.
21794.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

21796.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Sienkiewicz Henrik: Volyodyjovszki úr (A kis lovag) I-II. Történeti regény. Bp., 1902, Fordító. Kiadói festett Gottermayer-féle egészvászon kötés, festett lapélek, kissé kopottas állapotban.
21797.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft