Metszetek

Tételek száma: 77

cca 1785 Anton Tischler metszete II. Ferdinánd nagycímeréről, 19×29 cm
16461.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

cca 1845 Bartlett, William Henry (1809-1954) - W. Mossmann: Esküvő Orsován, acélmetszet, jelzett a metszeten, jó állapotban, 21×27 cm
16462.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft

ca 1820 2 db rézmetszet Wandelaar: Mózes, 9x16 cm, Brússzeli városháza 16x23 cm
16464.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Flavius és Probus diptichon részlete, rézmetszet, Ruphoruus. 10x17 cm
16465.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

10 db vegyes külföldi helyszíneket ábrázoló acélmetszet (USA, Belgium, stb.), változó állapotban, részben foltos, lapméret: 18x26 cm
16466.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

[Látkép] Világos várának és településének színezett látképe. Ludwig Rohbock (1824-1893) német grafikusművész rajza a "Magyarország és Erdély eredeti képekben" című illusztrált topográfiai mű második kötetéből. Kézzel színezett acélmetszet. Darmstadt, (1860). Druck und Verlag von G. G. Lange. Acélmetszet, mérete: 115x155 mm, lemezméret: 130x170 mm, lapméret: 155x235 mm. Ludwig Rohbock (1824-1893) nürnbergi grafikusművész, tájképfestő. Európa számos országát bejárta, a Duna vidékét először 1855-ben kereste fel, 1856-1863 között utazta be hazánkat, számos vázlatot készítve. Rohbock romantikus látképei kissé idealizálják a valóságot, ám meglepő pontossággal örökítik meg Magyarország és Erdély kiemelt fontosságú épületeit, utca- és városképeit, várromjait és várait, kastélyait, fürdőit és hegycsúcsait, templomait és kolostorait. A német festő kiemelt figyelmet szentelt a bemutatott vidék néprajzi karakterének, a látképek előterében így gyakorta városi és falusi népi jelenetek zajlanak, így van ez a Partium szélén álló Világost ábrázoló tájképünkön is. A háttér hegyeinek egyikén Világos vára. A hegyek lábánál az 5000 lelket, köztük 1000 magyart számláló Világos mezővárosa, emelkedő tornyaival. Az előtérben kőhídon áthajtó, betyárkalapot viselő, ostort lengető borosgazda. Bal alsó sarkában enyhén foltos acélmetszetünket ismeretlen művész kézzel kiszínezte. Keretezett acélmetszetünk üveglapján fönt, középen apró folt, a keret hátoldalán kisebb, az acélmetszetet nem érintő sérülés. Jó állapotú lap, keretezve, üveglap mögött.
16467.

[Látkép] Világos várának és településének színezett látképe. Ludwig Rohbock (1824-1893) német grafikusművész rajza a "Magyarország és Erdély eredeti képekben" című illusztrált topográfiai mű második kötetéből. Kézzel színezett acélmetszet.
Darmstadt, (1860). Druck und Verlag von G. G. Lange. Acélmetszet, mérete: 115x155 mm, lemezméret: 130x170 mm, lapméret: 155x235 mm.
Ludwig Rohbock (1824-1893) nürnbergi grafikusművész, tájképfestő. Európa számos országát bejárta, a Duna vidékét először 1855-ben kereste fel, 1856-1863 között utazta be hazánkat, számos vázlatot készítve. Rohbock romantikus látképei kissé idealizálják a valóságot, ám meglepő pontossággal örökítik meg Magyarország és Erdély kiemelt fontosságú épületeit, utca- és városképeit, várromjait és várait, kastélyait, fürdőit és hegycsúcsait, templomait és kolostorait. A német festő kiemelt figyelmet szentelt a bemutatott vidék néprajzi karakterének, a látképek előterében így gyakorta városi és falusi népi jelenetek zajlanak, így van ez a Partium szélén álló Világost ábrázoló tájképünkön is. A háttér hegyeinek egyikén Világos vára. A hegyek lábánál az 5000 lelket, köztük 1000 magyart számláló Világos mezővárosa, emelkedő tornyaival. Az előtérben kőhídon áthajtó, betyárkalapot viselő, ostort lengető borosgazda.
Bal alsó sarkában enyhén foltos acélmetszetünket ismeretlen művész kézzel kiszínezte. Keretezett acélmetszetünk üveglapján fönt, középen apró folt, a keret hátoldalán kisebb, az acélmetszetet nem érintő sérülés.
Jó állapotú lap, keretezve, üveglap mögött.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

[Látkép] A zsámbéki templom. Ruine der Kirche zu Zsambek. Ludwig Rohbock (1824-1893) német grafikusművész részletgazdag, korabeli színezésű acélmetszete a "Magyarország és Erdély eredeti képekben" című illusztrált topográfiai műből. Darmstadt, (1864). Druck und Verlag von G. G. Lange. Acélmetszet, mérete: 115x162 mm, lemezméret: 120x165 mm, lapméret: 120x170 mm. Ludwig Rohbock (1824-1893) nürnbergi grafikusművész, tájképfestő. Európa számos országát bejárta, a Duna vidékét először 1855-ben kereste fel, 1856-1863 között utazta be hazánkat, számos vázlatot készítve. Rohbock romantikus látképei kissé idealizálják a valóságot, ám meglepő pontossággal örökítik meg Magyarország és Erdély kiemelt fontosságú épületeit, utca- és városképeit, várromjait és várait, kastélyait, fürdőit és hegycsúcsait, templomait és kolostorait. A német festő kiemelt figyelmet szentelt a bemutatott vidék néprajzi karakterének, a látképek előterében a korabeli városi és népi viseletek eredeti környezetükben tűnnek fel, az előtér emberi jelenetei egyben megörökítik a századközép szokás- és viselkedésrendjét is. Látképünkön Zsámbék jelentős látnivalóját, a gótikus stílusban épült, valaha a premontrei rend tulajdonában álló, a török időkben erődítményként szolgáló, az 1763-as földrengésben megtépázott, romjaiban is impozáns zsámbéki templomrom épületét láthatjuk, mögötte a völgyben a Keresztelő Szent János-plébániatemplom épülete tűnik fel. Az előtérben a környező szőlőskertekhez tartozó présházak, paraszti bámészkodók, valamint a látványra nem sokat adó, távozóban levő ökrös szekér, paraszti párral. Délkelet felé tekintő látképünk felvételi pontja nagyjából a mai Corvin János utca 18. számához esik közel, perspektívája pontosnak mondható. Látképünk a Hunfalvy János szövegével megjelent háromkötetes mű első, Pest-Budát és környékét részletező kötetében jelent meg: képünk a kötet 197. oldalához tartozó, éles kontúrú acélmetszet. Enyhén elszíneződött, keretezéskor körülvágott metszet, kissé foltos paszpartuban, fakeretben, üveglap mögött.
16468.

[Látkép] A zsámbéki templom. Ruine der Kirche zu Zsambek. Ludwig Rohbock (1824-1893) német grafikusművész részletgazdag, korabeli színezésű acélmetszete a "Magyarország és Erdély eredeti képekben" című illusztrált topográfiai műből.
Darmstadt, (1864). Druck und Verlag von G. G. Lange. Acélmetszet, mérete: 115x162 mm, lemezméret: 120x165 mm, lapméret: 120x170 mm.
Ludwig Rohbock (1824-1893) nürnbergi grafikusművész, tájképfestő. Európa számos országát bejárta, a Duna vidékét először 1855-ben kereste fel, 1856-1863 között utazta be hazánkat, számos vázlatot készítve. Rohbock romantikus látképei kissé idealizálják a valóságot, ám meglepő pontossággal örökítik meg Magyarország és Erdély kiemelt fontosságú épületeit, utca- és városképeit, várromjait és várait, kastélyait, fürdőit és hegycsúcsait, templomait és kolostorait. A német festő kiemelt figyelmet szentelt a bemutatott vidék néprajzi karakterének, a látképek előterében a korabeli városi és népi viseletek eredeti környezetükben tűnnek fel, az előtér emberi jelenetei egyben megörökítik a századközép szokás- és viselkedésrendjét is. Látképünkön Zsámbék jelentős látnivalóját, a gótikus stílusban épült, valaha a premontrei rend tulajdonában álló, a török időkben erődítményként szolgáló, az 1763-as földrengésben megtépázott, romjaiban is impozáns zsámbéki templomrom épületét láthatjuk, mögötte a völgyben a Keresztelő Szent János-plébániatemplom épülete tűnik fel. Az előtérben a környező szőlőskertekhez tartozó présházak, paraszti bámészkodók, valamint a látványra nem sokat adó, távozóban levő ökrös szekér, paraszti párral. Délkelet felé tekintő látképünk felvételi pontja nagyjából a mai Corvin János utca 18. számához esik közel, perspektívája pontosnak mondható. Látképünk a Hunfalvy János szövegével megjelent háromkötetes mű első, Pest-Budát és környékét részletező kötetében jelent meg: képünk a kötet 197. oldalához tartozó, éles kontúrú acélmetszet.
Enyhén elszíneződött, keretezéskor körülvágott metszet, kissé foltos paszpartuban, fakeretben, üveglap mögött.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

cca XVIII. sz. második fele, "The Pointers and Hare" (angol vadászjelenet), James Seymour (1702-1752) festménye után Smith metszése, jelzett a metszeten, paszpartuban, üvegezett fakeretben, látható: 23x33,5 cm, külső méret: 42x52 cm
16469.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

cca XVIII. sz. második fele, "The Setting Dog & Partridges" (angol vadászjelenet), James Seymour (1702-1752) festménye után Smith metszése, jelzett a metszeten, paszpartuban, üvegezett fakeretben, látható: 23x33,5 cm, külső méret: 42x52 cm
16470.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

cca XVIII. sz. vége-XIX. sz. eleje, Krisztus levétele a keresztről, rézmetszet, papír, paszpartuban, dekoratív, üvegezett fakeretben, a kereten kisebb sérülésekkel, látható: 32,5x42 cm, külső méret: 47,5x57 cm
16471.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

[A Lipót rend nagykeresztje] Grosskreutz der kaiser. oesterreich. Leopolds Orden. Wien, 1808. T. Fischer. Nagy méretű rézmetszet, selyem előzéklappal. 27,5x39,5 cm / Copper plate engraving.
16472.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,36
50,00

8 db vegyes külföldi helyszíneket ábrázoló acélmetszet, változó méretben és állapotban, részben foltos
16473.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,96
6,88

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft