Metszetek

Tételek száma: 77

16437.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

16438.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

[Grafika] A kassai Szent Erzsébet-székesegyház. Ismeretlen grafikus selyemnyomata (1910 körül). [Kassa, 1910 körül]. Selyemvászonra készült nyomat, mérete: 170x115 mm egy 195x140 mm méretű lapon. Ismeretlen rajzoló által készített nyomatunk Európa legkeletebbre található gótikus székesegyházat, a kassai Szent Erzsébet-dómot ábrázolja. A XV. században emelt katedrális nagyobb, neogótikus átépítésére Steindl Imre tervei szerint 1877-1896 között került sor, a látvány központi elemét jelentő Mátyás-torony 1904-ben nyerte el ma is ismert, képünkön is látható formáját. A kassai főegyházmegye székesegyház templomában 1906-ban helyezték el a száműzött fejedelem, II. Rákóczi Ferenc hamvait. Nyomatunk az ezt követő években keletkezhetett, hátoldalán a kassai Gupa Rt. üveg-, porcelán- és díszműáru-kereskedő és épületüvegező vállalkozás hirdetése, a kassai főtéren, azaz a Fő utca 11. szám alatt álló irodája, és Fő utca 73. szám alatt álló kereskedése címei feltüntetésével. Jó állapotú nyomat, keretezve, üveglap mögött.
16439.

[Grafika] A kassai Szent Erzsébet-székesegyház. Ismeretlen grafikus selyemnyomata (1910 körül).
[Kassa, 1910 körül]. Selyemvászonra készült nyomat, mérete: 170x115 mm egy 195x140 mm méretű lapon.
Ismeretlen rajzoló által készített nyomatunk Európa legkeletebbre található gótikus székesegyházat, a kassai Szent Erzsébet-dómot ábrázolja. A XV. században emelt katedrális nagyobb, neogótikus átépítésére Steindl Imre tervei szerint 1877-1896 között került sor, a látvány központi elemét jelentő Mátyás-torony 1904-ben nyerte el ma is ismert, képünkön is látható formáját. A kassai főegyházmegye székesegyház templomában 1906-ban helyezték el a száműzött fejedelem, II. Rákóczi Ferenc hamvait. Nyomatunk az ezt követő években keletkezhetett, hátoldalán a kassai Gupa Rt. üveg-, porcelán- és díszműáru-kereskedő és épületüvegező vállalkozás hirdetése, a kassai főtéren, azaz a Fő utca 11. szám alatt álló irodája, és Fő utca 73. szám alatt álló kereskedése címei feltüntetésével.
Jó állapotú nyomat, keretezve, üveglap mögött.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1775 A Jászberényi szaru kürt rézmetszetű képe. Anton Molnár Poeta. Rézmetszet, papír, 32x48 cm
16440.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

16441.

[Metszet] Le Salon. Kézzel színezett acélmetszet a "Moniteur des Modes Parisiennes" francia divatlapból (1861 körül).
Paris, [1861. Nyomda nélkül]. Kézzel színezett acélmetszet, mérete: 210x160 mm egy 290x205 mm méretű lapon.
Divatképünk a gombamód szaporodó párizsi divatlapok egyikének, a "Moniteur des Modes Parisinnes" című periodikának melléklete. Acélmetszetű illusztrációnk két modellje az Eugénia francia császárné által az 1850-es években divatba hozott krinolinszoknyás, fényes atlaszszövetből és selyemből készült ruhakölteményt viseli, a rajzoló leleménye szerint üvegházi környezetben.
Divatlapunk jobb alsó sarkán foltosság és kisebb elszíneződés.
Enyhén sérült, korának megfelelő állapotú lap.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

16442.

[Metszet] Kézzel színezett, acélmetszetű divatkép a bécsi "Elegante Wiener und Pariser-Moden" című divatlapból. Pospischil osztrák grafikus műve. (1861).
Wien, 1861. Druck von Soukup. Kézzel színezett acélmetszet, mérete: 260x190 mm egy 290x210 mm méretű lapon.
Divatképünk a legújabb párizsi és bécsi divatot bemutató osztrák divatlap kézzel színezett melléklete. Acélmetszetű illusztrációnk két női modellje az Eugénia francia császárné által az 1850-es években divatba hozott krinolinszoknyás, fényes atlaszszövetből és selyemből készült ruhakölteményt viseli, mely az 1860-as évek végéig divatban volt. A legfrissebb tavaszi utcai divat főkötő, terjedelmes nyakcsokor viselését is megkívánta, a súlyos, földig éri kosztüm fölött még súlyosabb köpeny viselendő grafikánk sugalmazása szerint. A háttérben parkrészlet. Az illusztráció alatt az összeállítás kesztyű-, kalap- és köpeny-beszállítójának feltüntetése.
Divatképünk lapszélein kisebb foltosság, apró sérülések.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

16443.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

16444.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1853 Ludwig Rohbock (1820-1883) - J. M. Kolb-Knopfmacher: Radnóth (Erdély) a várkastéllyal, acélmetszet, szép állapotban, 15,5×24 cm
16445.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88

Tadeusz_Kościuszko (1746-1817) hadmérnök, lengyel és amerikai tábornok acélmetszetű portréja. 9x12 cm
16446.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Vác, Waitzen Ludwig Rohbock (1824-1893) német grafikus részletgazdag acélmetszete a "Magyarország és Erdély eredeti képekben" című illusztrált topográfiai műből. Darmstadt, (1860). Druck und Verlag von G. G. Lange. Acélmetszet, mérete: 115x155 mm, lapméret: 155x235 mm.
16447.

Vác, Waitzen Ludwig Rohbock (1824-1893) német grafikus részletgazdag acélmetszete a "Magyarország és Erdély eredeti képekben" című illusztrált topográfiai műből.
Darmstadt, (1860). Druck und Verlag von G. G. Lange. Acélmetszet, mérete: 115x155 mm, lapméret: 155x235 mm.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

cca 1850 Visegrád romjai (Ruinen des Schlosses Vicegrad), színezett acélmetszet, papír, jelzés nélkül, . 10x15 cm
16448.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft