Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 332

Max Semrau: Venedig. Moderner Cicerone. Stuttgart - Berlin - Leipzig,(1905),Union Deutsche Verlagsgesellschaft, 10+332+2 p. Német nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
19276.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Hesse-Wartegg, Ernst von: Die Wunder der Welt. Band II. Amerika und Europa. Stuttgart, 1920, Union Dt. Verlagsgesellschaft. Kiadói egészvászon kötés, címlap hiányzik, sérült, javított lapok és kötés, kopottas állapotban.
19277.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Tardy Lajos:  A. I. Turgenyev és Magyarország. (Dedikált.) (Budapest, 1967). (Akadémiai Nyomda). 413-420 p. Egyetlen önálló kiadás. Dedikált: "Szamos Gyurinak baráti szeretettel: Tardy Lajos. 1967 március". Tardy Lajos (1914-1990) szovjet hadifogságot megjárt művelődéstörténész, műfordító, az Országos Széchényi Könyvtár kutatója. Rövid cikkében méltatja Alekszandr Ivanovics Turgenyev (1784-1845), a szabadkőműves kapcsolatokkal bíró orosz történész, jogász, utazó életét és munkásságát, valamint műfordításban közli a fiatal Turgenyev két, Budáról kelt levelét. A Göttingenben tanult Turgenyev 1804 nyarán kapott belépési engedélyt Magyarországra, beutazta az országot, meglátogatta az itteni orosz kolóniát és a szláv vidékeket. 1804 augusztusából és szeptemberéből való budai levelei érdekes szemszögből számolnak be a szíves magyar vendéglátás körülményeiről, a magyar népéletről, illetve a közjogi állapotokról. (Különlenyomat a Filológiai Közlöny 1966. évi 3-4. számából.) Prov.: Szamos György történész, antikvárius. Fűzve, feliratozott kiadói borítóban, jó példány.
19278.

Tardy Lajos: A. I. Turgenyev és Magyarország. (Dedikált.)
(Budapest, 1967). (Akadémiai Nyomda). 413-420 p. Egyetlen önálló kiadás.
Dedikált: "Szamos Gyurinak baráti szeretettel: Tardy Lajos. 1967 március".
Tardy Lajos (1914-1990) szovjet hadifogságot megjárt művelődéstörténész, műfordító, az Országos Széchényi Könyvtár kutatója. Rövid cikkében méltatja Alekszandr Ivanovics Turgenyev (1784-1845), a szabadkőműves kapcsolatokkal bíró orosz történész, jogász, utazó életét és munkásságát, valamint műfordításban közli a fiatal Turgenyev két, Budáról kelt levelét. A Göttingenben tanult Turgenyev 1804 nyarán kapott belépési engedélyt Magyarországra, beutazta az országot, meglátogatta az itteni orosz kolóniát és a szláv vidékeket. 1804 augusztusából és szeptemberéből való budai levelei érdekes szemszögből számolnak be a szíves magyar vendéglátás körülményeiről, a magyar népéletről, illetve a közjogi állapotokról.
(Különlenyomat a Filológiai Közlöny 1966. évi 3-4. számából.)
Prov.: Szamos György történész, antikvárius.
Fűzve, feliratozott kiadói borítóban, jó példány.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Csepel története. Bp., 1965, Csepel Vas- és Fémművel Pártbizottsága. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban. 501p.
19279.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Buda visszafoglalása 1686. A Budapest Gyűjtemény 14 korabeli metszetének másolata. Bp., 1986, Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár, 8 sztl. lev.+ 14 (reprodukciók) t. Kiadói papírborítóban, 43x31 cm. Megjelent 1000 példányban.
19280.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Lovász Gyula: Hajdúk és fejedelmek a XVI-XVII. század fordulóján és utódaik a Hajdúkerület székhelyén és más településeken. Írta és szerk.: - - . Hajdúböszörmény, 1997, Hajdúsági Népfőiskola Hajdúböszörményi Népfőiskolai Alapítványa, 230+(18) p. Kiadói papírkötés.
19281.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

19282.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

19283.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

19284.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Elisabeth Licthenberger: Historische Stadtforschung und Kartographie. Die sozialräumliche und funktionelle Gliederung von Wien um 1770. Sonderdruck aus Kartographie der Gegenwart in Österreich. Wien, 1984, Österreichische Geographische Gesellschaft - Institut für Kartographie der Österreichischen Akademie der Wissenschaften. Német nyelven. Kiadói papírborítóban.
19285.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Carol Baker: British Columbia. The Pacific Province. Vancouver, 1980, Whitecap Books, 63 p. Angol nyelven. Gazdag, színes fotóanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19286.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Budapest 50 km-es körzete előzetesen megkutatott hulladéklerakóhelyeinek felszíni vizsgálata. I-II. köt. (Szolgálati használatra!) Bp., 1983, VÁTI-OTK. Kihajtható térképekkel. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval és gerinccel. Megjelent 25 példányban. Számozott (13. sz.) példány.
19287.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft