Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 332

19000.

[A Széchenyi család és Ernst Lajos ex librisével jelzett könyv]
Washington, Irving: Voyage dans les Prairies a l'Ouest des États-Unis Paris, 1835, Fournier. 306p. Egykor a Széchenyi család majd Ernst Lajos gyűjteményében. Korabeli kartonkötésben

Kikiáltási ár:
150 000 Ft
406,50
468,75

Kolbenheyer Károly - Kovács Pál: A Magas Tátra. A magyar Kárpát-egylet megbízásából szerkesztették - -. Teschen, 1883., Prochaska Károly, 1 (kihatjható térkép) t. + 4+162+16 p.+12 (képtáblák) t. + 2 (kihajtható panorámaképek) t. + 3 (kihatjható térképek) t. Korabeli reklámokkal. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, festett lapélekkel, A kötés hátul részben elvált, két térképmellékleten javított szakadások.
19001.

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
70,46
81,25

Erdélyi, bukovinai témákkal foglalkozó kolligátum: Baumgartner Sándor: Moldva, a magyarság nagy temetője. Bp., (1940.), Hornyánszky Viktor, 32 p. Bekötött eredeti papírborítóval.; Hozzákötve: Baumgartner Sándor: Ungarisches Schicksal in der Moldau. Bp., (1940.), Hornyánszky Viktor, 38 p. Bekötött eredeti papírborítóval.; Hozzákötve: Óberding József: Az óromániai magyarság, Pécs, 1940., Taizs József, 67p. Bekötött eredeti papírborítóval.; Hozzákötve: Óberding József.: A bukovinai magyarság településtörténeti és társadalomrajzi vázlata. Kolozsvár, 1939., Gloria, 32+4 p. Bekötött eredeti papírborítóval.; Hozzákötve: Jekabbfy Elemér - Páll György: A bánsági magyarság húsz éve Romániában 1918-1938. Bp., 1939., Studium, 240p. Bekötött eredeti papírborítóval.; Korabeli népies motívumú gerincű félvászon-kötésben, kopott borítóval, körbevágottak, ex libris-szekkel.
19002.

Erdélyi, bukovinai témákkal foglalkozó kolligátum:
Baumgartner Sándor: Moldva, a magyarság nagy temetője. Bp., (1940.), Hornyánszky Viktor, 32 p. Bekötött eredeti papírborítóval.; Hozzákötve:
Baumgartner Sándor: Ungarisches Schicksal in der Moldau. Bp., (1940.), Hornyánszky Viktor, 38 p. Bekötött eredeti papírborítóval.; Hozzákötve:
Óberding József: Az óromániai magyarság, Pécs, 1940., Taizs József, 67p. Bekötött eredeti papírborítóval.; Hozzákötve:
Óberding József.: A bukovinai magyarság településtörténeti és társadalomrajzi vázlata. Kolozsvár, 1939., Gloria, 32+4 p. Bekötött eredeti papírborítóval.; Hozzákötve:
Jekabbfy Elemér - Páll György: A bánsági magyarság húsz éve Romániában 1918-1938. Bp., 1939., Studium, 240p. Bekötött eredeti papírborítóval.;
Korabeli népies motívumú gerincű félvászon-kötésben, kopott borítóval, körbevágottak, ex libris-szekkel.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50

Pest-Pilis-Solt-Kiskun-vármegye általános ismertetője és címtára az 1931-32. évre. I-II. köt. + Északi körzet ismertetője. Főszerk.: F. Szabó Géza. A Vármegyék Országos Címtára. Bp., [1931], Vármegyei Tisztviselők Országos Egyesülete, [12]+416 p.; 341+[3] p.+ 298+[2] p.+ 167+[1] p.; VII+[1]+416 p. Aranyozott egészvászon- / félvászon-kötésben, változó állapotban, kissé foltos borítókkal.
19003.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft

A Beszterczebánya-Egyházmegyei Róm. Kath. Népiskola És Néptanítók Történeti Névtára. Szerkesztve Az Ezredéves Országos Kiállítás Alkalmából. MDCCCXCVI. Besztercebánya, 1896. Machold. F. XIX. 276 + (2)p. Korabeli félvászon kötésben, az eredeti papírborító felhasználásával, a borító megviselt, a lapok épek. Ritka!
19004.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

Guide-Book of the Soviet Union, Compiled by A. Radó. Published 1929, Berlin by Society for Cultural Relations of the Soviet Union with Foreign Countries. 855 p. térképmellékletekkel Kiadói, kiss kopott egészvászon kötésben, néhány ceruzás bejegyzéssel.
19005.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Truskovszky Gyula, ifj.: Bükkvidéki kalauz Miskolcz, 1898, Borsodi Bükk-Egylet (Ferenczi B. Bizománya, Miskolcz), 106 p. + VI p. + [13] t., ill. + 1. térk. Tűzve, kiadói sérült papírborítóval . Ritka!
19006.

Truskovszky Gyula, ifj.: Bükkvidéki kalauz
Miskolcz, 1898, Borsodi Bükk-Egylet (Ferenczi B. Bizománya, Miskolcz), 106 p. + VI p. + [13] t., ill. + 1. térk. Tűzve, kiadói sérült papírborítóval . Ritka!

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Lugosi Dömötör összeáll.: Legujabb szegedi útmutató képekkel és térképekkel. Szeged,1909. Árvay S. 1 térkép (hajtogatott)+ 102 l+ 1 lev+ 1 mell. (kihajtható) Kiadói egészvászon kötésben, a térképen szakadás, egyébként szép állapotban
19007.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88

Hézser Emil: A tállyai ev. reform. egyház története 1540-1900. Bp., 1900, Europa, 176 p. Ebből az "Egyházunk történetének amaz aranylapja", valamint adakozók és lelkészek névsorával, arany betűkkel nyomva (161-176 p.) Kiadói papírkötés, foltos borítóval, sérült gerinccel, a könyvtest szétvált és elvált a borítótól.
19008.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Zádor Elek: Geographiai kézikönyv, vagy a' világ mathematikai, physikai, kiváltképen pedig politikai leirása, a' legújabb határozások szerint. Felsőbb oskolai intézetek s pallérozott olvasók számára Stein, Volger és Cannabich után készített - -. I-II. szakasz. I. szakasz: Európa. II. szakasz: Európa befejezése s a Világ többi része. Pesten, 1831., Wigand Ottó, [2]+255 p.; 263 p. Rendkívül igényesen átkötött modern félbőr-kötésben, a 2. kötet címlapján bélyegzésekkel, foltos lapokkal, jó állapotban.
19009.

Kikiáltási ár:
34 000 Ft
92,14
106,25

Nansen, Fridtjof: In Nacht und Eis. Die norwegische Polarexpedition 1893-1896. Leipzig, 1897, Brockhaus. Bordázott gerincű félbőr kötés, kopottas állapotban.
19010.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft

19011.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft