Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 332

Dr. Batthyány-Strattmann László dombormű a Semmelweis Egyetemen. Bp., 2012, Semmelweis. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19300.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Esztergom nevezetességei. Rövid képes kalauz. Összeállította: Homor Imre. (1930). Esztergom, 1930. Esztergom Szabad Királyi Megyei Város Idegenforgalmi Bizottsága. (Buzárovits Gusztáv ny.) 48 + [16] p. Egyetlen kiadás. Homor Imre (1887-1950) esztergomi tanítóképző főiskolai tanár, munkásságát ugyanitt, szülővárosában fejtette ki. Rövid, egész oldalas felvételekkel illusztrált útikalauza döntően a bazilikával és kapcsolódó építményeivel foglalkozik, rövid részben méltatja a város világi középületeit, Esztergomot mint iskolavárost és mint fürdővárost, ismerteti a város szórakozó- és vendéglátóhelyeit, végül kirándulási ötleteket ad, a város határában kezdődő Visegrádi-hegységre való tekintettel. Oldalszámozáson belül kapcsolódó, helyi hirdetések. XX. század második felében készült, feliratozott félvászon kötésben. Jó példány.
19301.

Esztergom nevezetességei. Rövid képes kalauz. Összeállította: Homor Imre. (1930).
Esztergom, 1930. Esztergom Szabad Királyi Megyei Város Idegenforgalmi Bizottsága. (Buzárovits Gusztáv ny.) 48 + [16] p. Egyetlen kiadás.
Homor Imre (1887-1950) esztergomi tanítóképző főiskolai tanár, munkásságát ugyanitt, szülővárosában fejtette ki. Rövid, egész oldalas felvételekkel illusztrált útikalauza döntően a bazilikával és kapcsolódó építményeivel foglalkozik, rövid részben méltatja a város világi középületeit, Esztergomot mint iskolavárost és mint fürdővárost, ismerteti a város szórakozó- és vendéglátóhelyeit, végül kirándulási ötleteket ad, a város határában kezdődő Visegrádi-hegységre való tekintettel. Oldalszámozáson belül kapcsolódó, helyi hirdetések.
XX. század második felében készült, feliratozott félvászon kötésben. Jó példány.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Bangha Béla: Dél keresztje alatt. Feljegyzések egy délamerikai missiós körútról. Bp., 1934, Pázmány Péter Irodalmi Társaság. Fekete fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
19302.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

19303.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Balet, J. C.: Die Mandschurei. Das Drama des fernen Ostens. Geschichte - Politik - Volkswirtschaft. Ihre Zukunft. Wien, 1932, Oesterr. Journal A.-G., 207+(1) p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé foltos, a könyvtesttől elvált borítóval, "Japán császári konzulátus Budapest" bélyegzéssel.
19304.

Kikiáltási ár:
800 Ft

Szöllősi Ernő (szerk.): Budapesti képes térképkalauz. Bp., 1957, Fővárosi Idegenforgalmi Hivatal (Kossuth-ny.), 64 p. Kiadói tűzött papírkötés, kisebb sérülésekkel, ázásnyomokkal.
19305.

Kikiáltási ár:
500 Ft
1,36
1,56

Enökl Dezső: A Duna és mellékvizei távolsági névmutatója. (Kilométermutató.) Bp., 1960, Közdok, 472 p. Egyetlen kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval. Megjelent 2130 példányban.
19306.

Kikiáltási ár:
800 Ft

Papp Ferenc: Budapest meleg gyógyforrásai. Bp., 1942, Budapesti Központi Gyógy- és Üdülőhelyi Bizottság Rheuma és Fürdőkutató Intézet (Élet-ny.), 252 p.+ 1 (kihajtható térkép) t. Kiadói papírkötés, a borítón kisebb sérüléssel, ázásnyomokkal.
19307.

Kikiáltási ár:
800 Ft

19308.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

19309.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

19310.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Bíró Katalin (szerk.) Dunakavics (Frankl Aliona fotóival) Tiara Rt., 2010 82p. . Kiadói kartonált papírkötésben
19311.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft