Könyvek: Vallás

Tételek száma: 138

Didon, [Henri]: Jézus élete. Fordította Zigány Árpád. Egyedül jogosított magyar kiadás. Budapest, (1935). Szentírás-Egyesület (Pallas Rt. ny.) 318 p. + 40 t. (kétoldalas). Folio. Henri Didon (1840-1900) domonkos szerzetes és szenvedélyes, nemegyszer túlzásokig menő hitszónok. Rendi megrovása miatt az 1880-as éveket Korzikában töltötte, hét évi munkával itt írta meg Jézus élete című hitvédelmi kötetét. A munka eredeti nyelven először 1890-ben jelent meg. A Jézus kommentált élettörténetét közreadó könyvet gazdag illusztrációs anyag kíséri, a keretdíszes oldalak szövege két hasábra tördelve. Díszesen aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Nagyon szép példány.
21366.

Didon, [Henri]: Jézus élete. Fordította Zigány Árpád. Egyedül jogosított magyar kiadás.
Budapest, (1935). Szentírás-Egyesület (Pallas Rt. ny.) 318 p. + 40 t. (kétoldalas). Folio.
Henri Didon (1840-1900) domonkos szerzetes és szenvedélyes, nemegyszer túlzásokig menő hitszónok. Rendi megrovása miatt az 1880-as éveket Korzikában töltötte, hét évi munkával itt írta meg Jézus élete című hitvédelmi kötetét. A munka eredeti nyelven először 1890-ben jelent meg. A Jézus kommentált élettörténetét közreadó könyvet gazdag illusztrációs anyag kíséri, a keretdíszes oldalak szövege két hasábra tördelve.
Díszesen aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Nagyon szép példány.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Újszövetségi Szentírás a Vulgata szerint. Káldi György fordítása nyomán, tekintettel az eredeti szövegre. Átdolgozta, bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta a Szent István-Társulat Szentírás Bizottsága. (Illusztrált kiadás). Budapest, (1928 körül). Palladis Rt. (Pallas Rt. ny.) 319 + [5] p. + 40 t. (kétoldalas). Folio. A Palladis Rt. díszkiadású katolikus Újszövetség-kiadásának szövegét olasz, spanyol, francia és németalföldi mesterek festményei és rajzai illusztrálják. Kéthasábos, keretdíszes szövegoldalain gazdag lábjegyzet-apparátussal. A munka végén családi feljegyzésekre szánt oldalak. Az illusztrált Újszövetségből két kiadás volt forgalomban, példányunk a bővebb, 40 kétoldalas táblát tartalmazó változatból való. Aranyozott, vaknyomásos, Fejes Gyula rajzával illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Nagyon szép példány.
21367.

Újszövetségi Szentírás a Vulgata szerint. Káldi György fordítása nyomán, tekintettel az eredeti szövegre. Átdolgozta, bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta a Szent István-Társulat Szentírás Bizottsága. (Illusztrált kiadás).
Budapest, (1928 körül). Palladis Rt. (Pallas Rt. ny.) 319 + [5] p. + 40 t. (kétoldalas). Folio.
A Palladis Rt. díszkiadású katolikus Újszövetség-kiadásának szövegét olasz, spanyol, francia és németalföldi mesterek festményei és rajzai illusztrálják. Kéthasábos, keretdíszes szövegoldalain gazdag lábjegyzet-apparátussal. A munka végén családi feljegyzésekre szánt oldalak. Az illusztrált Újszövetségből két kiadás volt forgalomban, példányunk a bővebb, 40 kétoldalas táblát tartalmazó változatból való.
Aranyozott, vaknyomásos, Fejes Gyula rajzával illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Nagyon szép példány.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Gmeiner, Xaver: Epitome Historiae Ecclesiasticae N. T. in usum praelectionum academicarum. Tomus II. Graecii 1803. Ferstl. 600p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr kötésben.
21368.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

A párizsi hóráskönyv. Bp., 1985, Helikon. Facsimile kiadás, kísérőtanulmánnyal. Kiadói bársonykötés, kiadói kartontokban.
21369.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Breviarium romanum ex decreto SS. concilii tridentini restitutum, S PII V. Pontificis Maximi jussu editum, Clementis VIII. ac Pars Vernalis. Budae, 1814, Typis Regiae Universtatis Hungaricae. 768p. 404p. 25p. Aranyozott, kiadói egészbőr kötésben
21370.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,92
13,75

Breviarium romanum ex decreto SS. concilii tridentini restitutum, S PII V. Pontificis Maximi jussu editum, Clementis VIII. ac Pars Estivalis, Budae, 1814, Typis Regiae Universtatis Hungaricae. 780p. 360p. 32p. Aranyozott, kiadói egészbőr kötésben sérüléssel
21371.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,92
13,75

Hamar Imre: Buddha megjelenése a világban. Balassi Kiadó, 2002. Kiadói papírkötés
21372.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Bolyki János: "Igaz tanúvallomás." Kommentár János evangéliumához. Bp., 2001, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés.
21373.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Walter Kasper: Jézus Krisztus Istene. Ford.: Görföl Tibor. Bp., 2003, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés.
21374.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Paul Tillich: Rendszeres teológia. Ford.: Szabó István. Bp., 1996, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, karcos borítóval.
21375.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Gyöngyösi Gergely: I. Remete Szent Pál Remete Testvéreinek Élete. Varia Paulina III. Pilisszántó, 1998, Fráter György Alapítvány. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
21376.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

[Nicholas Wiseman] Wiseman Miklós: Fabiola vagy a katakombák egyháza. - - bibornok és westminsteri érsektől. Ford.: Haudek Ágoston. Steinle Ede lovag által rajzolt képekkel. Bp., 1897, Szent István-Társulat, (Athenaeum-ny.), 466 p. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, a hátsó borítón kis sérüléssel, kis foltokkal.
21377.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft