Könyvek: Vallás

Tételek száma: 138

Cantus Catholici ex editione Szelepcseniana. Regi, és uj, deák, és magyar ájtatos egy-hazi enekek és litaniak. ?    Mellyekkel a? Keresztyének Esztendő által való Templomi Solennitásokban, Processiókban, és egyéb ájtatosságokban szoktak élni... Nagy-Szombatban, 1792. Akademiai Bötűkkel, Berger Leópold által. [8]+316 + (2) p. Későbbi vászonkötésben, néhány restaurált lappal, előzéklapokon korabeli feljegyzésekkel, enyhén körbevágott, de hiánytalan.  Az első magyar katolikus énekeskönyv ötödik kiadása. Először 1651-ben jelent meg, Lőcsén
21342.

Cantus Catholici ex editione Szelepcseniana. Regi, és uj, deák, és magyar ájtatos egy-hazi enekek és litaniak. ? Mellyekkel a? Keresztyének Esztendő által való Templomi Solennitásokban, Processiókban, és egyéb ájtatosságokban szoktak élni... Nagy-Szombatban, 1792. Akademiai Bötűkkel, Berger Leópold által. [8]+316 + (2) p.
Későbbi vászonkötésben, néhány restaurált lappal, előzéklapokon korabeli feljegyzésekkel, enyhén körbevágott, de hiánytalan.
Az első magyar katolikus énekeskönyv ötödik kiadása. Először 1651-ben jelent meg, Lőcsén

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,94
43,75
11

21343.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

21344.

II. kötet: Közép kor. Egerben, 1859. Érseki Lyceum ny. [4], 473, IV p. 23,7 cm.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

Kolligátum: [Baerenkopf Ignác (1741-1809)] Methodus recte gubernandi parochiam et dirigendi animas in s. tribunali poenitentiae 2. Tyrnaviae [Nagyszombat] 1803. ,Typis Venceslai Jelinek, 1 t. (címképmetszet), 2 lev. 384 l. 3 lev. Hozzákötve, Analytica expositio tenorum investiturae parochialis...Tyrnaviae [Nagyszombat] 1803. ,Typis Venceslai Jelinek, 71p.  Hozzákötve: (Fuchs, Xaver Ferenc): Moralis philosophiae christianae de virtutibus, et vitiis tractatus pro omnibus... Posonii, 1802. Landerer. VIII, 224 l.   [Fuchs Xavér Ferenc (1744-1807)]: Moralis philosophiae Christianae de virtutibus, et vitiis tractatus pro omnibus, qui de his in Christianorum sensu genuino cum nexu recentioris philosophiae rationalis principiorum sanorum scientificam cognitionem sibi comparare, aut comparatam profiteri volunt. Contra sciolos. [Két kötetben kötve.] Korabeli sérült egészbőr kötésben
21345.

Kolligátum: [Baerenkopf Ignác (1741-1809)] Methodus recte gubernandi parochiam et dirigendi animas in s. tribunali poenitentiae 2. Tyrnaviae [Nagyszombat] 1803. ,Typis Venceslai Jelinek, 1 t. (címképmetszet), 2 lev. 384 l. 3 lev.
Hozzákötve, Analytica expositio tenorum investiturae parochialis...Tyrnaviae [Nagyszombat] 1803. ,Typis Venceslai Jelinek, 71p.
Hozzákötve: (Fuchs, Xaver Ferenc): Moralis philosophiae christianae de virtutibus, et vitiis tractatus pro omnibus... Posonii, 1802. Landerer. VIII, 224 l.

[Fuchs Xavér Ferenc (1744-1807)]: Moralis philosophiae Christianae de virtutibus, et vitiis tractatus pro omnibus, qui de his in Christianorum sensu genuino cum nexu recentioris philosophiae rationalis principiorum sanorum scientificam cognitionem sibi comparare, aut comparatam profiteri volunt. Contra sciolos. [Két kötetben kötve.]
Korabeli sérült egészbőr kötésben

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

Pócs Éva (szerk.): Mikrokozmosz - makrokozmosz (Vallásetnológiai fogalmak tudományközi megközelítésben) Balassi Kiadó, 2002. Kiadói kartonált papírkötés
21346.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft

Alister E. McGrath: Bevezetés a keresztény teológiába. Ford.: Zsengellér József. Szerk.: Szabó István. Bp., 2002, Osiris. Kiadói kartonált papírkötések, jó állapotban
21347.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft

Aranyszájú Szent János: A Felfoghatatlanról és az Egyszülött Dicsőségéről. Kilenc prédikáció az ariánusok ellen. Ford., jegyzetekkel és magyarázatokkal ellátta, a bevezetéssel és az utószót írta: Perczel István. Bp., 2002, Odigtria - Osiris. Kiadói kartonált papírkötés.
21348.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft

Katona [István], Stephanus: Dissertatio de mansuetudine evangelica, sacramenti poenitentiae ministris non minus utili, quam necessaria. - Responsio Stephani Katona, Ad epistolam commonitoriam M. Antonii, praepositi Bienicensis. [Teológiai kolligátum.] [Buda] Budae, 1785. Typis Regiae Universitatis. 90 p.; 32 p. Egyetlen kiadás. Katona István (1732-1811) jezsuita szerzetes, esztergomi kanonok, történetíró. Fő műve a hatalmas, 42 kötetet számoló latin nyelvű országtörténet, "Historia critica regum Hungariae" címmel, mely egyetemi éveinek gyümölcse. Történészi munkássága mellett teológiai írásai is jelentősek. Rövidebb teológiai műve az evangéliumi szelídség felettébb hasznos mivoltáról szól, elsősorban gyóntatók számára tanulságul. Rövidebb értekezésére Markus Anton Wittola (1736-1797) bécsi prépost válaszművet írt (lásd alább), melyre kolligátumunk második műve válaszol. A címlapokon és a belív néhány oldalán fametszetű könyvdísz, az első előzéken régi viaszpecsét maradványai. Négy bordára fűzött, korabeli félbőr kötésben, vörös festésű lapszélekkel, XX. század második feléből való papír tokban. Szép példány. Hozzá tartozik: [Wittola, Markus Anton] Marcus Antonius: Ad Stephanum Katonam [...] Epistola Commonitoria. [Bécs] Viennae, 1786. Typis Joannis Davidis Hörling. 40 p. Különálló füzetünk hidat képez kolligátumunk két műve között, füzetünkben ugyanis Markus Anton Wittola (1736-1797) bécsi prépostnak az eredeti Katona-értekezésre írt kommentárja olvasható. A címlapon, a belív első és utolsó oldalán fametszetű könyvdísszel, a címlapon egykori viaszpecséttel, az első borítófedél verzóján latin nyelvű jegyzettel. Fűzve, korabeli papírborítóban. Jó példány.
21349.

Katona [István], Stephanus: Dissertatio de mansuetudine evangelica, sacramenti poenitentiae ministris non minus utili, quam necessaria. - Responsio Stephani Katona, Ad epistolam commonitoriam M. Antonii, praepositi Bienicensis. [Teológiai kolligátum.]
[Buda] Budae, 1785. Typis Regiae Universitatis. 90 p.; 32 p. Egyetlen kiadás.
Katona István (1732-1811) jezsuita szerzetes, esztergomi kanonok, történetíró. Fő műve a hatalmas, 42 kötetet számoló latin nyelvű országtörténet, "Historia critica regum Hungariae" címmel, mely egyetemi éveinek gyümölcse. Történészi munkássága mellett teológiai írásai is jelentősek. Rövidebb teológiai műve az evangéliumi szelídség felettébb hasznos mivoltáról szól, elsősorban gyóntatók számára tanulságul. Rövidebb értekezésére Markus Anton Wittola (1736-1797) bécsi prépost válaszművet írt (lásd alább), melyre kolligátumunk második műve válaszol.
A címlapokon és a belív néhány oldalán fametszetű könyvdísz, az első előzéken régi viaszpecsét maradványai.
Négy bordára fűzött, korabeli félbőr kötésben, vörös festésű lapszélekkel, XX. század második feléből való papír tokban. Szép példány.
Hozzá tartozik:
[Wittola, Markus Anton] Marcus Antonius: Ad Stephanum Katonam [...] Epistola Commonitoria.
[Bécs] Viennae, 1786. Typis Joannis Davidis Hörling. 40 p.
Különálló füzetünk hidat képez kolligátumunk két műve között, füzetünkben ugyanis Markus Anton Wittola (1736-1797) bécsi prépostnak az eredeti Katona-értekezésre írt kommentárja olvasható.
A címlapon, a belív első és utolsó oldalán fametszetű könyvdísszel, a címlapon egykori viaszpecséttel, az első borítófedél verzóján latin nyelvű jegyzettel.
Fűzve, korabeli papírborítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
8 500 Ft
23,04
26,56

Rosignoli, Carlo Gregorio: Bonae cogitationis usus, & fructus ... Viennae Austriae, 1725, Typis Mariae Theresiae Voigtin Universitatis Typog., 8 sztl. lev.+448 p.+3 sztl. lev. Latin nyelven. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott, foltos, javított, sérült gerinccel, foltos lapokkal, az utolsó pár lapon kis szúette lyukakkal.
21350.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88

Ioanichie Balan: A moldvai szerzetesek élete. Bp., 2002, Odigtria - Osiris. Kiadói kartonált papírkötés.
21351.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

Missale Romanum. Ex decreto sacrosancti concilii Tridentini restitutum S. Pii V. Pontificis maximi jussu editum Clementis VIII., Urbani VIII. et Leonis XIII. Ratisbonae, Neo Eboraci et Cincinnati, 1894, Friderici Pustet. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal, kottákkal. Latin nyelven. Aranyozott egészbőr-kötésben, sérült borítóval és gerinccel, néhány foltos lappal.
21352.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

Nicolao L'Herminier: Summa theologiae ad usum scholae accomodata tomus primus [septimus], complectens tractatum De attributis divinis. Auctore Nicolao L'Herminier .., Tom. 3. Venetiis, 1761, Bapt. Pasquali. 263p. (22). Korabeli, kissé sérült egészbőr kötésben.
21353.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft